جستجو

ایران فهرست مهم ترین مقاصد گردشگری اروپایی ها

  • 01 آبان 1395
  • 09:33
  • اخبار
  • 0 دیدگاه
  • 902 بازدید
  • Article Rating
ایران فهرست مهم ترین مقاصد گردشگری اروپایی ها
ایران مقصد اروپایی ها

در دیدار معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با (( الیزابت بین کوفسکا )) کمیسیونر بازار داخلی صنعت، کار آفرینی و شرکت های داخلی اتحادیه اروپا، دو طرف ضمن ابراز علاقه نسبت به امضای سند همکاری در زمینه گردشگری، بر توسعه هماکری ها در این بخش تاکید کردند.

به گزارش میراث آریا، مسعود سلطانی فر در دیدار با (( الیزابت بین فوسکا )) کمیسیونر بازار داخلی صنعت، کارآفرینی و شرکت های داخلی اتحادیه اروپا، به فضای جدیدی که پس از لغو تحریم های ناعدلانه در ایران فراهم شده است، اشاره کرد و گفت: امروز شرایطی به وجود آمده تا جمهوری اسلامی  ایران و سایر کشورها به طور متاقبل از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در جهت رشد و توسعه خود استفاده کنند. وی در ادامه با اشلره به مسئولیت ها و وضایف سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و نقش ویژه این سازمان در فرآیند توسعه فرهنگی و اقتصادی کشور، تصریح کرد: ایران به لحاظ دارا بودن هویت تاریخی و تمدنی بیش از 10 هزار ساله و با وجو محوطه ها، سایت ها، بناها و مکان های تاریخی و فرهنگی، یک کشور موزه است که مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار دارد. سلطانی فر افزود: بالا بودن سطح کیفی خدمات درمانی و ارزان بودن ارائه این خدمات موجب شده است که در چند سال اخیر، آمار گردشگرانی که برای استفاده از خدمات درمانی به ایران سفر می کنند، افزایش یابد.

ایران فهرست مهم ترین مقاصد گردشگری اروپایی ها

وی همچنین به رشد 10 درصدی گردشگران ورودی به کشور اشاره کرد و گفت: در رابطه با گردشگران ورودی از کشورهای اروپایی ف ما با رشد 20، 30 و در برخی موارد 40 درصدی مواجه بودیم. معاون رئیس جمهور در ادامه به اقدامات صورت گرفته در رابطه با توسعه صنعت گردشگری اشاره کرد و گفت: امکان صدور ویزای فرودگاهی برای اتباع 190 کشور دنیا در 9 فرودگاه کشور، افزایش زمان ویزای فرودگاهی به سه با قابلیت تمدید 15 روزه، امکان صدور ویزای الکترونیک تا پایان سال 2016 و در دستور کار بودن لغو روادید با سایر کشورها، از جمله اقدامات مهمی است که در این بخش صورت گرفته است.

ایران فهرست مهم ترین مقاصد گردشگری اروپایی ها

معاون رئیس جمهور یادآور شد: مسائل بانکی، یکی از مهم ترین موضوعات و مشکلات در بخش گردشگری است که امیدواریم ظرف چندماه آینده شاهد برطرف شدن این موانع باشیم. رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادمه بر توسعه همکاری های سیاسی و اقتصادی و همچنین توسعه همکاری ها در بخش گردشگری تاکید کرد و گفت: با توجه به برنامه ها و اقدامات صورت گرفته در بخش گردشگری، امروز فرصت خوبی برای سرمایه گزارن کشورهای مختلف اروپایی وجود دارد تا وارد بازار گردشگری ایران شوند.

سلطانی فر اضافه کرد: امضای سند همکاری بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اتحادیه اروپا، زمینه اجرایی شدن و افق همکاری ها در بخش گردشگری را فراهم می کند. ارائه این پیشنهاد از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مورد استقبال و توجه (( کوفسکا )) کمیسیونر بازار داخلی صنعت، کارآفرینی و شرکت های داخلی اتحادیه اروپا قرار گرفت و وی اذعان داشت چیگیری این موضوع به عنوان یکی از موارد بسیار مهم را در دستور کار خود قرار خواهد داد. همچنین (( الیزابت بن کوفسکا )) کمیسیونر بازار داخلی صنعت، کارآفرینی و شرکت های داخلی اتحادیه اروپا به جمهور اسلامی ایران، به کشورمان سفر کرده است، گفت: یکی از مهم ترین فعالیت های اقتصادی ما گردشگری است که اشتغالزاییو درآمد زایی فراوانی را به دنبال دارد.

ایران فهرست مهم ترین مقاصد گردشگری اروپایی ها

وی تصریح کرد: در کمیسیون بازار داخلی صنعت، کارافرینی و شرکت های داخلی اتحادیه اروپا، ما بر این باور هستیم که پتانسیل رشد گردشگری در ایران بسیار بالاست و طی چند سال آینده این صنعت در ایران توسعه خواهد یافت. کوفسکا در ادامه افزود: ایران هم اکنون در حال تبدیل شدن به یکی از مقاصد مهم گردشگران اروپایی است. وی اضافه کرد: چالش هایی همچون سرمایه گذاری و مهارت در بخش گردشگری اتحادیه اروپا نیز وجود دارد و ماتلاش می کنیم تا با استفاده از ظرفیت ها سازمان جهانی گردشگری و همکاری با این گونه موسسات بین المللی، این موانع و مشکلات را برطرف کنیم؛ که در زمینه ویزا در ایران صورت گرفته، بسیار اثربخش و مهم است. کوفسکا تصریح کرد: یکی دیگر از مسائل مهمی که ارتباط مستقیم با گردشگری دارد، صنایع خلاق و صنایع دستی است که ایران در این زمینه سابقه بسیار خوبی  دارد.

ایران فهرست مهم ترین مقاصد گردشگری اروپایی ها

برچسب ها : ایران
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.