جستجو

دریاچه 75ساله مازندران

  • 02 آبان 1395
  • 09:05
  • 0 دیدگاه
  • 1106 بازدید
  • Article Rating
دریاچه 75ساله مازندران
دریاچه چورت   در شمال شرقی استان مازندران و بخش چهاردانگه شهرستان ساری قرار دارد.اگر از تاریخ این دریاچه بخواهید بدانید؛ باید بگوییم که چورت  در سال 1320 بر اثر زمین لرزه و رانش زمین و در پی آن بسته شدن مسیر  چشمه ا...

دریاچه چورت   در شمال شرقی استان مازندران و بخش چهاردانگه شهرستان ساری قرار دارد.اگر از تاریخ این دریاچه بخواهید بدانید؛ باید بگوییم که چورت  در سال 1320 بر اثر زمین لرزه و رانش زمین و در پی آن بسته شدن مسیر  چشمه ای که در کنار دریاچه قرار دارد ، به وجود آمده است . وسعت این دریاچه حدود 2/5 هکتار است و محلی ها به آن ،دریاچه میانشه هم می گویند اما به دلیل نزدیکی آن به روستای چورت به این نام خوانده می شود.

زمانی که آب دریاچه پایین می آید باقیمانده درخت هایی که در محل پیدایش دریاچه بوده اند پدیدار می شوند و منظره زیبایی را ایجاد می کنند که شاید در کمتر نقطه ای از ایران دیده باشید این دریاچه یکی از زیباترین جاذبه های تفریحی استان مازندران است که برای رسیدن  به آن می توانید مسیر جنگلی را در پیش بگیرید و لذت پیاده روی در میان درختان انبوه را هم تجربه کنید. البته این مسیر مجهز به استراحتگاه  و سرویس های بهداشتی است و همین از سختی پیاده روی هایتان می کاهد .برای رسیدن به دریاچه چورت ، باید مسیر ساری کیاسر را در پیش گرفته و بعد از طی مسافتی در حدود 25 کیلومتر بعد از تابلوی روستای چورت وارد مسیر فرعی می شوید.15 کیلومتر جلوتر ،در جاده آسفالته به روستای چورت خواهید رسید پس از روستا چندید خاکی برای دسترسی به دریاچه وجود دارد .مسیر جاده خاکی به طول 10 کیلومتر به دریاچه چورت منتهی می شود .برای دسترسی می توانید از راهنمایان محلی کمک بگیرید.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.