جستجو

روسیه ؛ پیشگام در گردشگری فضایی

  • 18 بهمن 1396
  • 08:19
  • اخبار
  • 0 دیدگاه
  • 224 بازدید
  • Article Rating
روسیه ؛ پیشگام در گردشگری فضایی
گردشگری فضایی روسیه

به نظر می‌رسد که روسیه به طور جدی تصمیم دارد که در زمینه‌ی گردشگری فضایی پیشگام شود. در ماه دسامبر سال گذشته، شرکت فضایی روسی «Roscosmos» طرحی را مبنی بر ساخت یک هتل لوکس ۲۰ تنی، با ارتفاع ۱۵٫۵ متر در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) اعلام کرد که عملیات ساخت آن تا سال ۲۰۲۲ به اتمام می‌رسد. اکنون نیز یک شرکت روسی دیگر به اسم «Energia» اعلام کرده است که تا سال ۲۰۱۹، مشتریان را در ازای پرداخت هزینه برای راهپیمایی فضایی به ISS اعزام خواهد کرد. ولادیمیر سولنسف، رئیس «Energia»، به روزنامه‌ی روسی «Komsomolskaya Pravda» گفت

گردشگری فضای روسیه

ما در حال بحث و گفتگو در مورد امکان اعزام گردشگر برای راهپیمایی فضایی هستیم. تحلیلگران بازار این موضوع را تائید کرده‌اند که ثروتمندان حاضرند برای این کار پول پرداخت کنند.

یک ماژول جدید برای اولین سفر فضایی تجاری از این نوع آماده‌شده است تا حداکثر شش گردشگر را برای یک سفر ۱۰ روزه به ایستگاه فضایی در مدار منتقل کند. Energia همان شرکتی است که در سال ۱۹۶۱، نخستین انسان، یوری گاگارین را به فضا فرستاد و در حال حاضر هم در حال ساخت یک ماژول جدید به نام NEM-2 است که می‌توان از آن به‌عنوان یک ماژول حمل‌کننده استفاده کرد؛ اما قبل از این‌که هیجان‌زده شوید بهتر است بدانید که سفر به فضا، اصلاً سفر ارزانی نیست. ولادیمیر بیان می‌کند که هزینه‌ی چنین سفری می‌تواند تقریباً ۱۰۰ میلیون دلار باشد؛ اما احتمالاً این هزینه برای اولین گردشگر کمتر خواهد بود.

گردشگری فضایی روسیه

بخشی از این هزینه‌ها مربوط به راهپیمایی در خارج از ISS و ساخت کلیپ‌های ویدئویی از سفر گردشگران برای ارسال در رسانه‌های اجتماعی است. اگر شما یک میلیونر ( یاحتی یک میلیاردر) باشید، حالا دیگر می‌دانید چه‌کاری می‌توانید با پول خودتان انجام بدهید.

گردشگری فضایی روسیه

برچسب ها : روسیه
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.