تور یک روزه, تور جنگل انجیلی, جنگل انجیلی, تور طبیعت گردی
جستجو

جنگل انجیلی ، ناگهان حالتان را خوب می‌کند

 جنگل انجیلی ، ناگهان حالتان را خوب می‌کند
جنگل انجیلی

وقتی پاهایتان در بین چمن زارهای سبز و بلند محو می‌شود چه حسی دارید؟

وقتی اشکال مختلف ابرهای سفیدی که در میان آسمان آبی روشن آرام گرفته‌اند را می‌بینید چطور؟ بعد از طی کردن پیاده راه خاکی، با دیدن انبوه درختان جنگل انجیلی خیره می‌مانید. با آبشار ولیلا مواجه می‌شوید و سقوط شلاق گونه آن، کودک درونت را به ذوق می‌آورد. اینجا جنگل هیرکانی انجیلی است. چنان آرامشی شما را فرا می‌گیرد که ناخودآگاه ساعتها در آن محو خواهید شد. دقایقی را هم گوش می‌دهید به آواز پرندگان، آن هم با چشمان بسته. بعد چشم را باز می‌کنید و آفتابی را نظاره کنید که از لابه‌لای شاخ و برگ‌های درختان به زمین می‌تابد. زیبایی و تنوع رنگ‌ها در آن با شما صحبتی ندارد، مستقیماً با ضمیر ناخودآگاهتان کار دارد. بی درنگ شروع می‌کند به شفا دادن و بعد از مدتی میگویید نمی‌دانم چطور شد که حالم خیلی خوب است.


مگر چه دارد که می‌تواند حالتان را اینقدر خوب کند؟

چرا نمیتوان از خیر تور یک روزه جنگل انجیلی گذشت؟ متوسط بلندی درختان در حدود 25 متر است که این گونه‌ها غالباً در نواحی جنگل‌های سوادکوه دیده می‌شود.

خاصیت ویژه آن چیست؟ بیشتر به تغییر رنگ‌های فوق العاده اش معروف است. طوری که در بهار و تابستان مانند هر جنگل دیگر از دیدن ترکیب سبز و قهوه‌ای آن وجد می‌آیید. اما خاص بودن آن در پاییز مشخص می‌شود، زمانی که قلم پاییز طیف رنگی وسیعی را در آن نقش میزند.

معروف است که طیف‌های بسیاری از رنگهای گرم و زیبا از زرد تا قرمز پر رنگ در پاییز این جنگل دیده می‌شود. به عقیده روان شناسان و رنگ درمان‌ها، ترکیب رنگ‌های خاص این جنگل می‌تواند یک فرد افسرده را کاملاً شفا دهد یا یک فرد معمولی را شادتر کند. مراجعه منظم به این جنگل مخصوصاً در پاییز و نیمه اول سال اثر فوق العاده ای در ضمیر ناخودآگاه و حالات روحی دارد.

جنگل انجیلی دیگر چه چیزهای خاصی دارد؟

وقتی به همراه تور یک روزه به این منطقه سفر کردید نگاهی دقیق‌تر به تنه درختان بیندازید. درختان در مجاورت هم گویا از محل تنه به هم جوش‌خورده‌اند. گویی تنه آنها واحد است و کلونی‌ای از درختان انجیلی را تشکیل می‌دهند. در بهار قبل از زمان تجزیه لاشهٔ برگ‌ها خزندگان گوناگونی را در لابه‌لای برگ‌ها خواهید دید. در مسیر، تنوع رنگ پروانه‌ها بسیار دل‌نشین و فرح بخش است.

برچسب ها : طبیعت گردی
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.