تور یک روزه, تور یک روزه شیراز, شیراز,
جستجو

گشت و گذرا در باغ دلگشا

گشت و گذرا در باغ دلگشا
باغ زیبا شیراز

قدم زدن در باغ‌های شیراز در این بهشت رؤیایی، بهشتی که به دوران صفوی، ساسانی و قاجار بازمی‌گردد بوی بهارنارنج، عطر پرتقال و صدای آبشار و فواره‌های تماشایی باغ و بوی خاک جانی دوباره به انسان می‌دهد. عمارت‌های ساخته‌شده در این باغ بسیار زیبا، باشکوه و چشم‌نواز است.

برای آشنایی بیشتر با این باغ زیبا با ویسمن در ادامه مطلب همراه شوید.

باغ دلگشا شیراز

 شیراز و عطر بهارنارنج

با قدم زدن در این باغ عظیم و تماشای انبوه، درختان نارنج و پرتقال نظرتان را جلب می‌کند. این عطر را شما می‌توانید در اواسط فروردین و اردیبهشت با تمام وجود حس کنید. زیبایی شکوفه‌های سفید درختان و عطر خوشبوی آن هم فضای رؤیایی را پیش رویتان می‌آورد.

عمارتی در وسط باغ هست که معماری‌اش به شیوه کاخ‌های ساسانی درعهد زندیه ساخته‌شده است. این عمارت چهار طبقه یک تالار و چهار شاه‌نشین و دو در ورودی در دو طرف ساختمان ساخته و امکان ورود به عمارات را فراهم می‌کند. هر چه از زیبایی این باغ بگویم کم است، سقف‌های چوبی با گچ‌بری‌های زیبا، نقاشی رنگ‌روغن و آینه‌کاری، حوض سنگی، فواره‌های اطرافش، هوای خوش باغ، عظمت و آرامش فضا جاذبه این باغ را دو برابر می‌کند. ما همهٔ این آرامش را در سفر با ویسمن به شما هدیه می‌دهیم.

باغ دلگشا شیراز

 باغ دلگشا

باغ دلگشا از باغ‌های تاریخی ایران است که قدمتش به ساسانیان برمی‌گردد؛ اما چیزی که امروز در شیراز از باغ دلگشا می‌بینیم حاصل دوره‌های مختلف تاریخی است.باغ در دوره تیمور گورکانی آن‌قدر باشکوه و عظیم بوده که تیمور بعد از دیدن آن همین باغ را در سمرقند ساخت.

باغ دلگشا شیراز

شهرت این باغ در دوران صفوی باعث ثبت در کتاب جهانگردی اروپا شد. با اینکه این باغ‌ها در دوران مختلف آسیب‌های فراوانی دیده اما کریم‌خان سریعاً باغ را احیا کرد و دوباره سرسبزی را به این باغ برگرداند و زیبایی این باغ را دوچندان کرد.

این باغ در سال 1381 به ثبت ملی رسید.

باغ دلگشا شیراز

برچسب ها : شیراز
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.