جستجو

۵ دلیل که سفر، زندگی شمارا تغییر می‌دهد.

۵ دلیل که سفر، زندگی شمارا تغییر می‌دهد.
سفر کردن

بعضی از آدم‌ها چمدان بستن، سفر کردن، هیجانات و اتفاقاتی که در آن قرار است رخ دهد را دوست دارند. شاید در زندگی ما کمتر چیزی مانند سفر بتواند چنین تأثیری رویمان بگذارد. مثلاً وقتی تور اروپا خریده‌ایم و سوار هواپیما می‌شویم، در کشور دیگری از آن پیاده می‌شویم، مثل این حس است که چشم‌های خود را بسته و وارد دنیای دیگر شده‌ایم.

با آدم‌هایی با فرهنگ و زبان مختلف روبرو می‌شویم که سعی در ارتباط برقرار کردن با آن‌ها را داریم. پیشنهاد می‌کنم اگر هنوز درباره اهمیت نقش سفر در زندگی شک و تردید دارید

پس در ادامه مقاله با ویسمن همراه باشید تا 5 دلیلی که مسافرت کردن زندگی ما را چگونه تغییر می‌دهد را از دست ندهید.

۵ دلیل سفر

نگاه شما به زندگی عمیق‌تر می‌شود

هیچ‌چیزی جالب‌تر از این وجود ندارد که به تماشای زندگی افراد مختلف در جای‌جای دنیا بنشینم و تأثیر آن را در زندگی خود ببینیم. چیزی که باعث می‌شود متوجه شویم زندگی چقدر زیبا و باارزش است و باید قدر تمام لحظات آن را بدانیم، دیدن افرادی که با زبان‌های مختلف سعی در ارتباطات برقرار کردن با ما رادارند و دارای فرهنگ، مذهب و ارزش‌های متفاوتی با ما هستند. وقتی با این تفاوت‌ها روبرو می‌شویم دید ما نسبت به دنیای اطراف متفاوت و وسیع‌تر می‌شود. چیزهایی در جهان وجود دارد که فقط با خرید تور اروپا و سفر به این قاره شگفت انگیز و دیدن جاذبه‌های خاص آن می‌توان کشف کرد.

۵ دلیل که سفر

زندگی در لحظه را فرا خواهید گرفت

وقتی برای اولین بار به شهر شناور درروی آب ونیز و یا به اهرام باشکوه مصر سفر می‌کنید، آنجاست که متوجه می‌شوید هیچ لحظه‌ای را نباید از دست بدهید؛ پس‌دست از چک کردن پیام‌های گوشی و ... خود برمی‌دارید و به تماشای مناظر زیبای اطراف می‌پردازید.

تنها چیزی که واقعاً می‌تواند ما را به خودمان بیاورد سفر است مثلاً این که یک تور اروپا خریداری کنیم و خودمان را به این مکانهای زیبا برسانیم.  چراکه متوجه می‌شوید بدون توجه کردن به اطراف ممکن است مناظر زیبا را از دست بدهید و دیگر نتوانید فرصت تکرار آن‌ها را داشته باشید. اگر می‌خواهید در آرامش باشید و با مشکلات روزمرگی قطع ارتباط کنید و به کشف دنیا پیرامون خود بپردازید ما به شما سفر کردن را پیشنهاد می‌کنیم.

۵ دلیل که سفر

به تجربه بیش از هر چیز بها دهید

وقتی به سفر کردن عادت کردید و تأثیر آن را در زندگی خودتان دیدید آن موقع است که در تور اروپا تماشای منظره‌هایی مثل برج ایفل از پائین، یا غروب آفتاب در سواحل تایلند را با خرید هیچ کالایی عوض نمی‌کنید. آنگاه ترجیح می‌دهید پول‌های خود را برای خرید ماشین جدید و... رها کنید و فکر این باشید که با این پول به کجای دنیا می‌توانید سفر کنید که تا آن لحظه تجربه دیدن آن را نداشته‌اید و با مردم و فرهنگ جدید آشنا شوید. آن موقع است که سفر کردن کاری برای انجام دادن نخواهد بود بلکه به بخشی ارزشمند از زندگی ما تبدیل خواهد شد.

۵ دلیل که سفر

یاد می‌گیرید خود را با شرایط وقف دهید

اکثر ما در سفر و یا شرکت در تور اروپا تجربه این را داشته‌ایم که با تأخیر در پرواز، گم‌شدن چمدان مواجه شده باشیم و اینکه چطور باید با این شرایط کنار بیایم. وقتی راه‌حل نداریم. باید یاد بگیریم در چنین شرایطی خونسردی خود را حفظ کرده و عجولانه تصمیم نگیریم.

البته این قابلیتی است که خیلی راحت و ساده به دست نمی‌آید؛ پس هرکدام از ما ارزش آن را می‌دانیم، نه‌تنها در سفر بلکه در لحظه‌لحظه زندگی روزانه‌مان. پس برای این قابلیت باید تلاش کنیم و می‌دانیم در هیچ جایی این قابلیت تدریس نخواهد شد.

۵ دلیل که سفر

به زندگی از دریچه‌های متفاوت نگاه کنید

در هیچ جای دنیا، در هیچ شهر و یا کشوری تمام ساکنان آن دارای فرهنگ یکسان نیستند. زندگی افراد با نژاد، فرهنگ، مذهب و آداب رسوم در کنار یکدیگر است. وقتی به سفر می‌روید شاهد تمامی این تفاوت‌ها خواهید بود؛ و در کنار این تفاوت‌ها شاهد خواهید بود که صلح و مهربانی در هر گوشه از این دنیا ارزشی بالا دارد. همین مسئله باعث شده تا ما انسان‌ها با تمامی این تفاوت‌ها بتوانیم در کنار یکدیگر زندگی کنیم.

۵ دلیل که سفر

آخرین نکته:

اگر به سفر علاقه‌مند هستید و نمی‌دانید چگونه سفر کنید و یا برای آن برنامه‌ریزی نکرده‌اید، در یک تور اروپا با ویسمن همراه باشید تا در این خصوص اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهد.

۵ دلیل که سفر

برچسب ها : سفر
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.