جستجو

در سفر از دست سارقان در امان باشید

در سفر از دست سارقان در امان باشید
سفری امن

همه ما به سفر می‌رویم تا زمانی برای تفریح و استراحت و آسودگی از هرگونه فکر و خیال داشته باشیم. ولی زمانی که در سفر برای ما اتفاقی مثل دزدی بیفتاد می‌تواند این لذت را به کابوس وحشتناک تبدیل کند در هر شهر و کشوری که به آن سفر دزدان و سارقان حضور دارند که منتظر کوچک‌ترین اشتباه از سوی ما هستند تا در بهترین شرایط کار خود را انجام دهند و سفر ما را خراب کنند..

با ویسمن در این مطلب همراه باشید تا راهکارهایی را باهم مطالعه می‌کنیم و یاد بگیریم که چگونه می‌توانیم از سرقت شدن وسایل و... خود در امان باشیم.

1.پول‌های خود را مخفی کنید

همه ما میدانیم وقتی به سفر همراه خود پول به‌اندازه سفر خود حمل می‌کنیم تا در صورت نیاز بتوانیم از آن استفاده کنیم و آن را خرج کنیم ولی باید یادمان باشد تا در مکانهای عمومی آن را در معرض دید قرار ندهیم که باعث جلب‌توجه شود و نباید نشان دهیم که پول زیاد با خود به همراه داریم و برای خود خطر ایجاد کنیم و نظر سارقان را به خود جلب کنیم

راه‌حل این مسئله این است که از قبل مقدار پول مورداحتیاج خودمان را آماده کرده و دم دست قرار دهیم تا به هنگام نیاز تنها آن را از کیف پول خود دربیاوریم.. و اگر از بانک پول دریافت کرده‌ایم و یا در زمان خرید پول شما خورد شده است بهتر است وارد یک بانک شوید و سپس شروع به شمارشان کنید، زیرا این‌گونه اماکن به لطف نگهبانان از امنیت بیشتری برخوردار هستند.

2.از کارت‌های اعتباری در زمان مناسب استفاده کنیم

تا جایی که ممکن است و احتیاج نیست سعی کنیم در سفر از کارت‌های اعتباری خود استفاده نکنیم زیرا اگر ناگهان به سرقت برود دیگر پولی نخواهیم داشت (اگر پول نقد نداشته باشیم و همه پول سفر در کارت باشد) البته می‌توان گفت استفاده از این کارتها مزایایی هم دارد زیرا در زمان سرقت دزدان نمی‌توانند به پول‌های داخل کارت شما دسترسی داشته باشند و پولها در امان خواهند بود.

اگر روزی از شما سرقت شد و کارت اعتباری خود را از دست دادید هرچه سریع‌تر به بانک خود مراجعه کرده و کارت را بسوزانید.

3.احتیاط در استفاده از تاکسی‌ها

در برخی از موارد و کشورهای خاص تاکسی‌ها و راننده‌های آن‌ها می‌توانند خطری بالقوه محسوب شوند. قبل از این‌که سوار تاکسی شوید شماره پلاک آن را بردارید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید. مثلاً اگر چیزی را در اتومبیل جا گذاشتید به‌راحتی بتوانید آن تاکسی را پیدا کنید. اگر چمدان‌های خود را در صندوق‌عقب قرار داده‌اید و به مقصد رسیده‌اید تا وقتی‌که راننده از اتومبیل پیاده نشده خارج نشوید زیرا ممکن است راننده شمارا جا بگذارد و چمدان‌هایتان را بدزدد.

قبل از اینکه سوار تاکسی شویم بهتر است شماره پلاک آن را یادداشت کنیم در برخی موارد و کشورهای خاص تاکسی‌ها و رانندگان خود می‌تواند خطر محسوب شوند. ممکن است در ماشین چیزی جای بگذارید و بتوانید به این روش او را پیدا کنید.

 برای برداشتن چمدان و وسایل خود هرگز قبل از راننده پیاده نشود ممکن است او شما جای گذاشته و چمدان و وسایل شمارا با خود ببرد. در هر کشور و شهری از تاکسی‌هایی استفاده کنید که رسمی هستند و دارای علامت‌های تاکسیانی می‌باشند، این‌گونه خطرات کمتری شمارا تهدید می‌کنند.

4.استفاده از یک کیف پول ساختگی

دلتان می‌خواهد سارقان فریب شمارا بخورند؟ برای این کار می‌توانید از کیف پول ساختگی استفاده کنید و می‌توانید آن را جلوی چشم سارقان گذاشته و با خال راحت به کار بپردازید. ولی برای اطمینان بیشتر از کیف‌های بنددار که به شما متصل می‌شود و در صورت کشیده شدن از شما جدا نمی‌شوند استفاده کنید. ولی بهترین راه این است که کیف پول خود را در جیب‌های جلوی شلوارمان قرار دهیم.

5.مقداری پول نقد را در لباس خود مخفی کنید

بهتر است تنها به پول که در کیف پولمان می‌زاریم اکتفا نکنیم و مقداری پول در جیب‌های زیر لباسمان، جوراب، کفش و.... خود قرار دهیم در موقع دزیدِ شدن کیفمان مقداری پول داشته باشیم تا خودمان را به پلیس یا هتل برسانیم. به شتر سارقان به اشیا قیمت و یا کیف پولمان توجه می‌کنند پس خطری پول ذخیره‌مان را تهدید نمی‌کند ویسمن به شما پیشنهاد می‌کند تا در صورت دزدیِ شدن وسایل یا پولتان هرگز با سارقان درگیر نشوید زیرا ممکن است آسیب جدی ببینید و جبران‌ناپذیر باشد و سفر شمارا خراب کند.

6.یک کوله کوچک برای اشیا باارزش خود همراه داشته باشید

همه ما معمولاً وسایل گران‌بها و قیمتی خودمان را در یک چمدان قرار می‌دهیم و همین باعث سرقت شدن چمدانمان در سفرها می‌شود و سارقان از این مسئله به‌خوبی مطلع هستند و در فرصت مناسب اگر حواسمان به چمدانمان نباشد و یا درجایی جا بماند سارقان کار خود را درنهایت دقت انجام می‌دهند و چمدان ما را با خود می‌برند پس بهتر این است که یک کیف کوچک یا یک کوله کوچک برای وسایل ارزشمندان با خود همراه داشته باشیم تا همیشه در جلوی چشمان ما باشد.

7.حواستان را خوب جمع کنید

اگر حواسمان را به اطراف خود بدهیم مطمئناً برای ما اتفاقی نخواهد افتاد و سعی کنیم به مکانهای خلوت، تاریک و جایی که پلیس در آن نیست نرویم و با غریبه‌ها به‌جایی نرویم اگر با شخص غریبه به رستوران ناشناس رفتید حتماً به غذایی که می‌خورید حواستان باشد زیرا ممکن است شمارا مسموم کنند و آن‌وقت مورد سرقت قرار بگیرید.

اگر در ساعات شلوغ به خیابان‌ها می‌روید حواستان به جیب و کیف پولتان باشد.

برچسب ها : ترفندهای سفر
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.