جستجو

راهنمای انتخاب مناسب‌ترین اتاق در هتل

راهنمای انتخاب مناسب‌ترین اتاق در هتل
انتخاب هتل

همه ما به سفر علاقه‌مندیم و همین مسئله باعث شده تا سفر در جوامع امروزی جایگاه خاصی پیدا کند و برای این‌که سفر خوب و راحت داشته باشیم نیازمند برنامه‌ریزی می‌باشد و سفرهای خاصی را برای خود در نظر بگیریم.

سفر در اثر عوامل مختلفی شکل می‌گیرد که هرکدام تأثیر خاص خود را می‌توانند داشته باشند و تجربه‌ای متفاوت را برای ما رقم بزنند.

اقامت ما در هتل یکی از مسائلی است که سفر ما رو تحت تأثیر قرار می‌دهد

در این مطلب ویسمن به راهکارهای پرداخته است تا اقامت مناسب در سفرهایتان انتخاب کنید و خاطرات خوشی را برای خود خانواده‌تان رقم بزنید.

در سفرهایمان هتل یکی از متداول‌ترین مکان‌های است که برای اقامت‌هایمان انتخاب می‌کنیم البته هر هتل دارای ویژگی‌های خاص خود می‌باشد که آن را از بقیه هتل‌ها متمایز می‌کند که در این مطلب نکاتی که باید برای انتخاب هتل به آن توجه کنید را برای شما بازگو می‌کنیم..

انتخاب اتاق در هتل انتخاب اتاق هتل ممکن است کمی سخت و گیج‌کننده باشد درصورتی‌که اصلاً این‌طور نمی‌باشد و کافیست برخی مسائل و نکات را در این خصوص مدنظر داشته باشید و با اصطلاحات رایج هتل‌ها آشنا باشید تا بتوانید راحت‌تر اتاق خود را انتخاب کنید.

با ویسمن در ادامه این مطلب همراه باشید تا نکات مهم را برای رزرو اتاق در هتل به شما بگوید

انتخاب اتاق در هتل نکات مهم در مورد انتخاب اتاق در هتل

قبل از تهیه فهرست اتاق‌های هتل موردنظر خود بهتر است نکاتی را در نظر بگیرید

1-هزینه‌ها را در نظر بگیریم

در همه مراحل سفر خود بهتر است حواسمان به هزینه‌ها باشد و برای آن سقفی را در نظر بگیریم و بیشتر ازآنچه در نظر گرفته‌اید هزینه‌ای را قبول نکنید. شما با بررسی هتل‌ها می‌توانید با همان بودجه بهترین نوع اتاق را برای خود انتخاب کنید و همیشه به خاطر داشته باشید که گران‌ترین همیشه بهترین نیست و در کنار اینکه برای اقامت خود ارزش قائل می‌شوید به فکر سایر هزینه‌های سفر خود هم باشید

انتخاب اتاق در هتل 2-انتظارات خود را مشخص کنیم

خدمات هتل بسیار گسترده است و ممکن است موجب سر دگمی ما شود باید در نظر بگیریم

در طول مدت اقامت چه امکاناتی در اتاق نیازمندیم؟

به چه چیزهای ممکن است نیاز پیدا کنیم؟

چه سرویس‌های در اتاقمان نیازمندیم؟

در بعضی از سفرهایمان ممکن است مدت کمی را در اتاقمان سپری کنیم و خدمات هتل برایمان مهم نباشد و شاید هم در مقصد ما تفریحات و لذت‌های سفر بیشتر از محل اقامت باشد و بعضی‌اوقات هتل در سفر ما به‌عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری به‌حساب می‌آید و باید خدمات آن را در نظر گرفت پس مشخص کردن انتظارمان در انتخاب اتاق و هتل مسئله مهمی به شمار آید پس از مشخص کردن انتظاراتمان باید مشخص کنیم که کدام‌یک در اولویت قرارداد.

انتخاب اتاق در هتل

3- تعداد مسافران هر هتل

در هر هتل سیاست و قوانین خاصی وجود دارد که بسته به آن هر اتاق ظرفیت خاصی خواهد داشت برای مثال وجود اتاق یک‌نفره و دو نفرِ در همه هتل‌های رایج می‌باشد و بعضی از هتل‌ها اتاق سه‌نفره و چهارنفره نیز دارا می‌باشند.بدین منظور لازم است درباره ظرفیت هتل‌ها و وجود سرویس اضافه؛ نوع اتاق‌ها و....... اطلاعاتی را به دست آوریدانتخاب اتاق در هتل

-4 شرایط اتاق‌های هتل را بررسی کنیم

از منابعی مانند وب‌سایت هتل، شبکه‌های اجتماعی و.... ویاتماس مستقیم با پذیرش هتل می‌توانیم اطلاعاتی را بدست آوریم برای هر اتاق معمولاً استانداردهای از پیش تعیین‌شده است اما هر هتل بر اساس قوانین خود ممکن است تغییراتی را در خدمات خود به وجود آورده باشد پس دراین‌باره اطلاعات کافی را بدست آورید.نظرات سایر افراد در مورد نظافت و نحوه‌ی سرویس‌دهی هتل در وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌تواند کمک زیادی در انتخاب اتاق به ما بکند.زمانی که با پذیرش هتل صحبت می‌کنید از پرسیدن سؤال خجالت نکشید و از آن‌ها بخواهید به صحبت و خواسته‌تان به‌خوبی گوش کند و در بعضی از هتل‌ها ممکن است خدمات موردنظر شما وجود نداشته باشد اما ممکن است خدماتی مشابه آن خواسته ما را برطرف کند. برای اینکه اقامت خوبی را تجربه کنید نیاز به اطلاعات دارید و اطلاعات با تحقیق و پرسیدن سؤال به دست می‌آید.

انتخاب اتاق در هتل 5- مورد چشم‌انداز اتاق سؤال کنید

هتل‌ها با توجه به موقعیت مکانی که دارند دارای اتاق‌ها با چشم‌اندازهای مختلف هستند و این‌که پنجره اتاق شما روبه کدام مناظر باشد تعیین‌کننده چشم‌انداز اتاق شما هست. چشم‌اندازهای همانند دریا، جنگل از متداول‌ترین چشم‌اندازها می‌باشند و گاهی نیز ممکن است این چشم‌انداز به‌سوی جاذبه‌ای خاص و یا تاریخی باز شود.

انتخاب اتاق در هتل * اصطلاحات رایج در مورد اتاق‌های هتل

برای اینکه میان انواع اتاق و اصطلاحات مربوط به آن‌ها گمراه نشوید شمارا با رایج‌ترین این اصطلاحات آشنا می‌کنیم:

اصطلاحاتی که راجع به ظرفیت اتاق‌ها به شما اطلاعاتی را می‌دهند عبارت‌اند از:

اتاق یک نفره (Single) 

اتاقی با امکاناتی برای اقامت یک نفر

انتخاب اتاق در هتل - اتاق یکنفره اتاق دو نفره (Double)

اتاقی با امکاناتی برای اقامت دو نفر (تخت دو نفرِ)انتخاب اتاق در هتل - اتاق دونفره(دبل)

اتاق دو نفره (Twin)

 اتاقی با امکاناتی برای اقامت دو نفر (دو تخت یک نفرِ)

اتاق سه نفره (Triple)

اتاقی با امکاناتی برای اقامت سه نفر (انتخاب نوع تخت‌ها بر عهده‌ی مسافر است(

انتخاب اتاق هتل - اتاق سه تخته اتاق چهار نفره (Quadrople) 

اتاقی با امکاناتی برای اقامت چهارنفره (انتخاب نوع تخت‌ها بر عهده‌ی مسافر است(

انتخاب اتاق هتل - چهارتخته برخی دیگر از اصطلاحاتی که ممکن است شما با آن‌ها روبرو شوید:

استودیو (Studio

این اتاق به شکل یک هال پذیرایی در نگاه اول به نظر می‌رسد. مبل‌ها و کاناپه‌های هال به تخت خواب تبدیل می‌شوند و آن زمان هال به اتاق‌خواب تبدیل می‌شود مبل‌ها و کاناپه‌های استودیو طوری ساخته می‌شوند که بتوان بالش، پتو و ملحفه داخل آن قرارداد. این اتاق‌ها علاوه بر سرویس بهداشتی و حمام می‌توانند آشپزخانه‌ی کوچکی نیز داشته باشندانتخاب اتاق در هتل - استودیو

سوئیت (suite)

این اتاق‌های دارای قسمتی مختص به پذیرایی می‌باشند و پشت این قسمت اتاق‌خواب و یا تخت قرار می‌گیرد. بعضی از این سوئیت‌ها دارای پله می‌باشند که اتاق‌خواب را از پذیرایی جا می‌کند که اصطلاحاً به آن دوبلکس میگویند. وجود سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه در سوئیت ضروری استانتخاب اتاق در هتل - سوئیت

سوئیت جونیور (Junior Suite)

این سوئیت‌ها بزرگ می‌باشند و دارای قسمت نشیمن و خواب هستند که با یک دیوارک کوچک از هم جدا می‌شوند که دو اتاق مجزا در آن‌ها وجود ندارد و سرویس بهداشتی؛ حمام و آشپزخانه در هم آنجا‌ می‌باشدانتخاب اتاق در هتل - سوئیت جونیور

اتاق استاندارد ((Starndard Room

اتاق استاندارد به اتاقی اطلاق می‌شود که خدمات آن به‌صورت استاندارد و معمولی می‌باشد. خدمات اضافی در این اتاق مشمول هزینه‌های جداگانه است. این اصطلاح تعریفی از ظرفیت اتاق ارائه نمی‌دهد بلکه تنها به نوع خدمات اشاره دارد.

انتخاب اتاق در هتل - استاندارداتاق متوسط (Moderate Room):

اتاقی باکیفیت و خدمات بالاتر نسبت به اتاق استاندارد.

انتخاب اتاق در هتل - اتاق متوسط اتاق برتر (Superior)

اتاقی و بهترین چشم‌انداز را در اختیار مسافران قرار می‌دهد و خدمات نسبتاً خوبی را ارائه می‌دهدانتخاب اتاق در هتل- اتاق برتر

اتاق لوکس (Lux)

این اتاق‌ها چشم‌انداز بسیار خوبی را به شما ارائه می‌دهند و در بهترین جای هتل قرار دارند و با حداکثر امکانات که معمولاً هزینه‌ی آن‌ها به هنگام رزرو اتاق از شما گرفته می‌شود. هرگونه خدمات آن‌ها مشمول هزینه‌ی اضافی نمی‌باشد.انتخاب اتاق در هتل - اتاق لوکس

سرویس اضافه (Extra Bed)

در برخی مواقع ممکن است شما بخواهید مازاد بر ظرفیت اتاق از آن استفاده کنید. مثلاً برای اقامت ۴ نفر به یک اتاق سه تخته و یک سرویس اضافه احتیاج داشته باشید. در این صورت هتل درازای دریافت هزینه‌ای ناچیز امکان اقامت نفر اضافه را در اختیار شما قرار می‌دهد این خدمت هتل‌ها سرویس اضافه نام دارد.

انتخاب اتاق در هتل - تخت اضافه تخت خواب بزرگ (King Size Bed)

اگر در میان همسفرانتان فرد قدبلندی است که با سایزهای استاندارد تختخواب‌ها مشکل دارد می‌توانید از این خدمت هتل‌ها استفاده کنید.

انتخاب اتاق در هتل - تخت خواب بزرگ 6. قرارداد هتل را مطالعه کنید

هرگز بدون مطالعه‌ی قرارداد هتل آن را امضا نکنید و همه شرایط را در نظر بگیرید در قرارداد هتل باید نام مسافران، کلیه خدمات، شرایط لغو، تاریخ اقامت و دارای مهر و امضای هتل یا واسطه‌ای که از طریق آن اقدام به رزرو کرده‌اید موجود باشد این واسطه می‌تواند آژانس هواپیمایی و یا نماینده رزرواسیون هتل باشد.

این قرارداد در دو نسخه تنظیم می‌شود که هر دو از ارزش یکسانی برخوردار می‌باشد. هتل نمی‌تواند مبلغی مازاد بر هزینه‌ی ذکرشده در قرارداد را از شما دریافت کند مگر اینکه این موارد موردتوافق هتل و مسافر باشد.

انتخاب اتاق در هتل - قرارداد در هتل

برچسب ها : اقامتگاه ها
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.