جستجو

بام لند تهران مکانی برای خوشگذرانی در ساحل دریاچه چیتگر

بام لند تهران مکانی برای خوشگذرانی در ساحل دریاچه چیتگر
بام لند در پایتخت ایران

اکثر مردم تهران‌را به پایتخت اقتصادی و سیاسی ایران میشناسند و با ویژگی فرهنگی ، تفریحی و طبیعی آن آشنایی زیادی ندارند .ویژگی که در این سالها سرمایه گذاری بسیاری روی آن صورت گرفته  و مسئولان تلاش بسیاری در این زمینه در سالهای اخیر انجام داده اند  .

یکی از این جاذبه ها که در این سالها مورد توجه بسیاری قرار رفت مجموعه چیتگر در غرب تهران می باشد ، مجموعه ای که پارک جنگلی ، دریاچه مصنوعی ، تفریحات مختلف آبی و هیجانی و مجموعه بام لند را شامل میشود  و به مجموعه ای بی نظیر و منحصر به فرد تبدیل شده است .

امروز ویسمن قصد دارد تا شما را با بخشی از این جاذبه آشنا کندو مقصد ما بام لند تهران است .

بام لند - bamland

مرکز تفریحی که در این دو سال اخیر در تهران ،پایتخت ایران مورد توجه قرار گرفته است و با امکانات مختلف فرهنگی ، ورزشی و تفریحی ..... توانسته است توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کند و توانسته در این کار موفق باشد و شهرت خوبی را برای خود دست و پا کرده است برای همین ویسمن قصد دارد تا این مکان گردشگری جذاب را  بیشتر مورد بررسی قراردهد.

چرا بام لند تهران ؟

یکی از معروفترین مراکز خرید لوکس تهران است.

بخاطر برنامه های فرهنگی و جشنواره های مختلفی که در آمفی تئاتر این مجموعه اجرا می شود، بسیار محبوب می باشد .

برای بازدیکنندگان این مجموعه امکانات رفاهی بسیار خوبی در نظر گرفته شده است .

یکی از مجموعه های محبوب غذاخوری در شهر تهران که میتوان گفت این کافه‌ها و رستوران‌های با چشم انداز فوق العاده به دریاچه چیتگر بسیار محبوب می باشد.

امکانات تفریحی جذابی مانند پاتیناژ، آمفی تئاتر روباز و بسته، سالن های سینما، مجموعه تفریحی کودکان، مسیر پیاده‌روی، ماهیگیری و مجموعه هیجانی وی آر لند، این مجموعه تفریحی، تجاری را از دیگر مراکز خرید تهران متمایز کرده است.قابل توجه است که محوطه بام لند برای تردد معلولان مناسب سازی شده است.

بام لند - bamlandمعرفی مجموعه تفریحی بام لند تهران

تهران شهری بزرگ میباشد که تمام نیازهای افراد را که در آن زندگی میکنند نمیتواند پاسخگو باشد برای همین مراکز خرید ، تفریحی و... بسیاری در مناطق مختلف این شهر بزرگ  وجود دارند. یکی از این مراکزی بام لند است که با تازگی در نزدیکی دریاچه چیتگر یا دریاچه شهدای خلیج فارس ایجاد شده و در این مدت کوتاه توانست جایگاه خاصی در بین مردم پیدا کند مرکزی مدرن که با 12 ویلا دو طبقه که هر کدام مستقل ازز دیگری است و مجموعه ای جذاب از نام ها و برندهای معتبر را در خود جای داده مرکز خریدی که از بهترین پوشاک تا موتورسیکلت و ماشین را میتوان در آن پیدا کرد .

اما تنها این مجموعه ،مکانی تجاری نمیباشد ، سرگرمی های مانند پاتیناژ ، ماهیگیری و تماشای موسیقی و....... در این مجموعه اشتیاق مردم را برای بازدید از این مجموعه بیشتر میکند

عجله نکنید و صبور باشید چرا که هنوز از کافه‌ها و رستوران‌های مشهور و پرطرفدار این مکان برای شما نگفته ایم ، مجموعه غذاخوری باصفا با چشم اندازی فوق العاده به دریاچه چیتگر که مدت زمان بازدیدمان از بام لند را بیشتر می کند و تجربه لذت بخش تری در اختیارمان قرار خواهد داد .

این مجموعه بی نظیر با ذوق و هنر معماران ایرانی خانم مریم یوسفی و آقای مرتضی ادیب ساخته شده است و با امکانات به روز و معماری جذاب سعی کرده تا تمام بازدیدکنندگان را راضی نگه دارد و همراه ویسمن  باشید تا شما را با قسمت های مختلف این مجموعه محبوب بیشتر آشنا کنیم.

بام لند - bamlandساعت بازدید:

از ساعت 08:00 تا 24:00 می‌توانید بدون پرداخت هزینه ای از حضور در این مجموعه لذت ببرید.

 البته توجه داشته باشید که ساعت کار فروشگاه ها و کافه‌ها و رستوران ها متفاوت است. برای آشنایی با ساعت کار آنها می‌توانید به قسمت های مربوط به هر کدام در این مطلب مراجعه کنید.

از ورودی بام لند که وارد این مجموعه می شید با منظره بی نظیر و چشم نواز دریاچه و پارک جنگلی چیتگر روبه روی میشوید . و بعد از آن مجموعه مراکز خرید ،کافه‌ها ،رستوران ها و مراکز تفریحی آن در دو سمت راست و چپ ورودی اصلی آن قرار گرفته است و شما رابه گشت در این مجموعه زیبا دعوت میکند

1.سرگرمی ها و تفریحات بام لند

همانطور که قبلا هم گفتیم بام لند تنها یک مرکز خرید لوکس نیست این مجموعه بی نظیر با سرگرمی ها و تفریحات مختلف خود در مدت کمی طرفداران بسایری پیدا کرده و بسیاری از مردم تهران اوقات فراغات خود را در آنجا سپری میکنند

تفریحاتی که در بام لند می‌توانید به سراغ شان بروید، عبارتند از:

2.برگزاری جشنواره های مختلف در آمفی تئاتر بام لند

بام لند ارای آمفی تائتری روباز با ظرفیت 250 نفر است که یکی از قسمت های محبوب مجموعه به حساب می اید که در آن برنامه های مختلفی برگزار میشو د .

محل قرارگیری: آمفی تئاتر در قسمت انتهایی سمت چپ بام لند قرار دارد.

بام لند - bamland

3. اجرای موسیقی خیابانی

موسقی خیابانی چند سالی می شود که در تهران و برخی شهرهای بزر ایران رایج شده است و طرفداران بسایری هم دارد . در گوشه کنار بام لند نیز  میتوانین جوانهای علاقه مند به موسیقی را ببینی که به صورت انفرادی یا گروهی در حا هنر نمایی و نواختن موسقی هستند . که خود حال و هوای خاص به این مجموعه میدهد.

بام لند - bamland

4. بخش تفریحی وی آر لند((VR Land

یکی دیگر از ماکنهای جذاب و خصا این مجموعه تفریحی  وی آر لند میباشد که جلوه ی خاص به این مجموعه داده و این بخش درست در شقر دریاچه قرارگرفته  که تنها با استفاده از عینک دیجتال شما را به دنیای پر از شگفتی می برد. و در زمان استفاده از این عینکها  تصاویر فوق العاده با کیفیت  و محیطی 360 درجه را پیشروی چشمان شما قرار میدهد. . با استفاده از بخش وی آر لند، می‌توانید به بالای قله های برفی بروید و مشغول اسکی سواری شوید و اگر هم دل تان قایق سواری می خواهد، باز هم وی آر لند برای شما مناسب است. البته هیجان در این بخش تنها به این عینک های دیجیتال محدود نمی شود، بازی در هزارتویی جذاب به نام ماژول میز (Mudule Maze) و کارتینگ بر روی یخ مصنوعی از دیگر تفریح هایی است که انتظار شما را می کشند.

محدودیت ها

محدودیت قد کارتینگ بین 100 تا 190 سانتی متر
محدودیت سن کارتینگ حداقل 12 سال
محدودیت سن وی آر لند 7 سال به بالا
محدودیت سن ماژول میز  10 سال به بالا
محدودیت وزن وی آر لند حداکثر 100 کیلوگرم

قوانین و نکات:

به توصیه ها و دستورالعمل های مسوولان و کارکنان وی آر لند توجه کنید.

استفاده از این بازی ها برای خانم های باردار و افراد مبتلا به بیماری های قلبی، عروقی و تنفسی ممنوع است.

 اگر به تازگی عمل جراحی پشت سر گذاشته اید، استفاده از وی آر لند برای شما ممنوع است.

استفاده از بازی های وی آر لند برای افرادی با ناراحتی های دیسک کمر، ستون فقرات، گردن درد و با ترس از ارتفاع مجاز نیست.

در حین بازی، از ضربه زدن به تجهیزات مجموعه خودداری کنید.

تحت تاثیر داروهای شیمیایی و خواب آور، مجاز به استفاده از بازی های وی آر لند نیستید.

بام لند - bamlandبازی ها  

بازی ها قیمت (تومان)
کارتینگ روی یخ مصنوعی 20000 
ماژول میز 20000
بازی VR تخته شنا  15000
بازی VR اسکی 15000
بازی VR قایق 15000
بسته ترکیبی: ماژول میز + کارتینگ 32000
بسته ترکیبی: ماژول میز + بازی VR 28000

6. ماهیگیری در چیتگر

ماهیگیری در پهنه آبی در داخل شهر تهران یکی دیگر از تفریحات جذاب اسکله بام لند و دریاچه چیتگر است و در کنار مرکز خرید ، یک کلوپ ماهیگیری وجود دارد که با استفاده از امکانات و خدمات آن میتوانید در دریاچه ماهیگیری کنید و تفریحی متفاوت را تجربه کنید .

انواع لوازم و وسایل مورد نیاز برای ماهیگیری در این کلوپ به شما اجاره داده می شود. البته اگر از علاقه مندان به ماهیگیری هستید می‌توانید با عضویت در این کلوپ، در هزینه های خود صرفه جویی کرده و از امکانات به خصوص آن بهره مند شوید. خوب است بدانید در این کلوپ 32 جایگاه ماهیگیری وجود دارد که اولویت استفاده با افرادی است که رزرو کرده اند. برای رزرو و یا عضویت به وبسایت کلوپ ماهیگیری چیتگر مراجعه کنید.

آدرس وب سایت : http:// www. tehranfishingclub.com/

هزینه ها:

پکیج عضویت  1: 80000 تومان با امکانات ویژه تا پایان سال 97

پکیج عضویت  2: 120000 تومان با امکانات ویژه تا پایان سال 97

یک روز کامل ماهیگیری ویژه اعضا : 100000 تومان ماهیگیری آزاد، خارج از پکیج و بدون امکانات: 150000 تومان

ساعت کار: 06:00 - 23:30

محل ماهیگیری : رو به روی مرکز خرید بام لند، شرق دریاچه چیتگر

بام لند - bamland

7. پیست پاتیناژ بام لند

پیست پاتیناژ مجموعه بام لند قسمت جذاب دیگر آن است. اینجا جایی است که چه حرفه ای باشید چه آماتور، می‌توانید در آن خوش بگذارنید و از فضای اطراف آن نیز لذت ببرید. اگر هم هیچ چیز از پاتیناژ نمی دانید و به یادگیری آن علاقه مند هستید می‌توانید در کلاس های پیست پاتیناژ بام لند، ثبت نام کرده و با تمرین حرفه ای شوید. البته برای کسانی هم که تنها دوست دارند به صورت تفننی از این پیست استفاده کنند، خدمات و امکاناتی ترتیب داده شده است. با پرداخت مبلغی می‌توانید با کفش های اجاره ای و آموزش اولیه در پیست پاتیناژ بام لند، ویراژ دهید.

هزینه آموزشی: 10 جلسه یک ساعته 450000 تومان

هزینه تفریحی: هر 30 دقیقه 20000 تومان

بام لند - bamland

8. مسیر پیاده‌روی و دوچرخه سواری

دور تا دور دریاچه چیتگر مسیرهایی برای دوچرخه سواری و پیاده‌روی موجود می باشد   که بخشی از آن در اسکله بام لند قرار گرفته و . مسیری 6 کیلومتری که می تواند به یکی از خاطره انگیزترین نقاط تهران برای شما تبدیل شود. دوچرخه یا کفش های راحتی تان را بردارید و طلوع و غروب آفتاب در این مرکز تفریحی جذاب را از دست ندهید.

بام لند - bamland

9. موتور چهارچرخ

با استفاده از موتورهای چهار چرخ سبکی که در بام لند موجود میباشند میتوانید گشت متفاوتی دور دریاچه را تجربه کنید و هم سواری جذابی داشته باشید .

هزینه: بهای استفاده از این موتور برای ده دقیقه 10000 تومان است.

بام لند - bamland

10. قایق سواری در بام لند

دریاچه چیتگر در دو بخش امکان قایق سواری در دریاچه را دارد که یکی از اسکله های آن در سمت راست بام لند قرار گرفته است. قایق های پدالی و قایق های موتوری در این قسمت به شما خدمات رسانی می کنند.

در سمت راست این دریاچه اسکله ای وجود دارد که در آن  قایق های پدالی و قایق های موتوری در اختیار شما قرار میدهد . البته دریاچه چیتگر در دو بخش امکان قایق سواری را دارد.

بام لند - bamland

هزینه ها

نوع قایق   مدت زمان(دقیقه) هزینه (نفری) تومان
قایق پدالی 2 نفره 30  15000
قایق پدالی 4نفره 30 25000
قایق شارژی 2نفره 30 30000
قایق شارژی3نفره 30 40000
قایق موتوری دربست یک دور دریاچه 60000
کاتامارا یا قایق اتوبوسی   یک دور در دریاچه 1000

11.تشک پرش آزاد

یکی از تفریحات جدید بام لند ، تشک پرش است که در قسمت انتهای  مرکز خریدها در سمت راست قرار  دارد   که با بالا رفتن از پله های چوبی  میتوانید خود را بررروی تشکی بادی بیندازید و انرژی خود را خالی کنید.

هزینه : 25000 تومان

بام لند - bamland

12. شهربازی و ساحل سنگی

در انتهای مراکز خرید و در سمت راست شهربازی دریاچه چیتگر قراردارد که با بازی هایی مانند چرخ و فلک ، ماشین برقی یا کوبنده و..... دوستدارن تفریح و خوش گذرانی را به سمت خود جلب میکند .بعد از عبور از شهربازی به ساحل سنگی دریاچه میرسیم که بدون وجود نرده های که در قسمتهای دیگر دریاچه وجود دارد می‌توانید از کنار دریاچه بودن لذت ببریم و استراحت داشته باشیم .

در این قسمت از دریاچه چیتگر امکان پیک نیک نیز وجود دارد اما اگر می خواهید این کار را انجام دهید باید توجه داشته باشید که نمی‌توانید از سمت ورودی بام لند با وسایل پیک نیک وارد محوطه دریاچه شوید. برای این کار باید از ورودی های دیگر مجموعه استفاده کرده و یا با وسایل پیک نیک، خود را به ساحل سنگی برسانید

بام لند - bamland

13.فروشگاه های بام لند

فروشگاه های مختلف مرکز خرید بام لند در دو طبقه همکف و زیر همکف جانمایی شده اند و نما و ورودی بسیاری از آنها به سمت دریاچه و پیاده راه است. البته کافه و رستوران‌های روباز و بسته ای را نیز در طبقه های مختلف و محوطه بام لند می‌توانید ببینید. در این فروشگاه ها می‌توانید محصولات متنوعی از برندهای نام آشنای دنیا را پیدا کنید

بام لند - bamland

فروشگاه های مختلف بام لند از این قرارند:

1. مد و لباس

از نام های معروف مد و لباس فروشگاه بام لند، می توان به ال سی وای کیکی، جین وست، بنتون، مانگو، مانتو عاج، یو اس پولو و .. می توان . اشاره کردکه در ادامه با تعدادی از آنها و محل قرارگیری در مرکز خرید بیشتر آشنا می شویم.

محل قرارگیری فروشگاه ها در مرکز خرید بام لند :

آدولفو دومینگز ) Adolfo Dominguez: طبقه زیر همکف )

آنتونی موراتو ) Antony Morato: طبقه همکف )

اسکچرز ) Skechers: طبقه زیر همکف )

او وی اس ) O V S: طبقه همکف )

ال سی وایکیک L C Waikiki: (طبقه زیر همکف)

بنتون United Colors Of Bentton:  (طبقه همکف، در آن رو به مسیر پیاده‌روی باز است.)

مانگو  Mango: (طبقه های همکف و زیر همکف، در آن رو به مسیر پیاده‌روی باز است.)

جین وست   Jeans West: (طبقه همکف، در آن رو به مسیر پیاده‌روی باز است)

و ...

بام لند - bamland

2. ساعت، طلا و جواهر

از دیگر فروشگاه های عرضه کالا در بام لند، فروشگاه های ساعت، طلا و جواهر هستند .

به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

 کیا گالری  Kia Gallery: (طبقه زیر همکف )

سوارسکی  Swarovski: (طبقه زیر همکف )

سواچ  Swatch: (طبقه همکف )

ریما گالری : طبقه همکف

و ...

3.لوازم جانبی، لوازم ورزشی و تناسب اندام

آنهایی که به دنبال نام های معتبر و برند در زمینه لوازم ورزشی هستند، می تواند در فروشگاه های بام لند آن چیزی را که می خواهند پیدا کنند.

تعدادی از این فروشگاه ها :

ریباک  Reebok: (طبقه زیر همکف، در آن رو به مسیر پیاده‌روی باز است)

آدیداس  Adidas (طبقه همکف، در آن رو به مسیر پیاده‌روی باز است)

و ...

4.لوازم‌خانگی و الکتریکی

قسمت دیگری از فروشگاه‌های بام لندرا این کالاها تشکیل می‌دهند

سام لند Sam land: (طبقه همکف، درزمینه لوازم الکترونیکی و تکنولوژی)

تاتی Tati Paris: (طبقه زیر همکف، در زمینه لوازم خانگی)

و ...

5. سایر فروشگاه‌ها

در میان این‌همه فروشگاه که به چشم می‌خورد  . فروشگاه‌های هستند که محصولاتشان با دیگر فروشگاه‌ها متفاوت است .

تعدادی از این فروشگاه‌ها :

توی توی-  برند اسباب‌بازی (Toy Toy): طبقه زیر همکف

خانه شکلات -  برند خوراک (M I T A): طبقه زیر همکف

دوکاتی -  برند ماشین و موتورسیکلت ِِDucatti): ) طبقه همکف

گل‌فروشی چلبرگ  (Chelbarg): طبقه زیر همکف

و ...

بام لند - bamland

6.کافه‌ها و رستوران‌های بام لند

در طبقات مختلف این مرکز خرید کافه ، رستوران‌ها با سبک‌های مختلفی و خاص خود طراحی‌شده است که یکی از جذاب‌ترین بخش‌های بام لند می‌باشند و محوطه‌هایی دل‌چسب و زیبایی را برای صرف غذای عالی و گزاردن لحظات شاد و فوق‌العاده با چشم‌اندازی بی‌نظیر به دریاچه  و منوهای جذاب و متنوع می‌تواند لحظاتی پرنشاط را برای شما فراهم کند و همین امر باعث  می‌شود که  بازدیدکنندگان را برای گذر ندان اوقات فراقت به سمت خود بکشد .

 ساعت کار کافه‌ها:

شش ماه اول

از ساعت 10:00صبح تا 24:00 در روزهای عادی

از ساعت 10:00صبح تا 01:00 در روزهای پنج‌شنبه و جمعه و روزهای تعطیل

شش ماه دوم

از ساعت 10:00صبح تا 24:00 در تمام‌روزها

ساعت کار رستوران‌ها:

شش ماه اول

از ساعت 12:00صبح تا 24:00 در روزهای عادی

از ساعت 12:00صبح تا 01:00 در روزهای پنج‌شنبه و جمعه و روزهای تعطیل

شش ماه دوم

از ساعت 12:00صبح تا 24:00 در تمام‌روزها

امکانات بام لند

 امکانات این مجموعه زیبا و بی‌نظیر  در سطح خوبی قرار دارد که از خیلی مراکز خرید دیگر در تهران از کیفیت بیشتری برخوردار می‌باشد.

رستوران و کافی‌شاپ

صندوق امانات

آمفی‌تئاتر روباز

آسانسور و پله‌برقی

اینترنت مرکزی و وای فای رایگان

دوربین مداربسته، حراست و لابی‌مَن 24 ساعته

اطفای حریق خودکار، اعلام حریق دیجیتال، برق اضطراری

سرویس بهداشتی

بام لند - bamland

مسیر دسترسی

آدرس: ﺗﻬﺮان، ﺑﺰرﮔﺮاه ﺷﻬﯿﺪ ﻫﻤﺖ، ﺧﺮوﺟﯽ ﺑﻠﻮار ﮐﺎﺷﺎن، میدان موج، خیابان موج، بلوار صدف، مرکز تجاری تفریحی بام لند

خودروی شخصی

بهترین روش برای رسیدن به بام‌لند استفاده از مسیر بزرگراه شهید خرازی است. اگر از شرق به غرب بزرگراه شهید خرازی به سمت بام لند می‌آیید به‌راحتی می‌توانید با استفاده از مسیر زیر بام لند را پیدا کنید:

بزرگراه شهید خرازی (ادامه همت) غرب، بعد از خروجی بزرگراه آزادگان، خروجی “کاشان جنوب دریاچه شهدای خلیج‌فارس”، ۴۵ متری کاشان جنوب، میدان موج، خیابان موج، بلوار صدف، مرکز خرید بام‌لند

اگر از غرب به شرق بزرگراه شهید خرازی قصد رسیدن به بام لند رادارید، مسیر زیر را دنبال کنید:

بزرگراه شهید خرازی (ادامه همت) شرق، خروجی کاشان امیرکبیر آبشار تهران، ۴۵ متری کاشان جنوب، میدان موج، خیابان موج، بلوار صدف، مرکز خرید بام‌لند

همچنین می‌توانید از میدان موج، مسیر بلوار ۴۵ متری کاشانی جنوب را در پیش بگیرید و از خیابان هوانیروز به سمت غرب ادامه مسیر دهید تا به مرکز خرید بام‌لند برسید.

حمل‌ونقل عمومی

مترو: خط ۵ مترو خط مناسب برای رسیدن به بام لند است که می‌توانید  در ایستگاه چیتگر پیاده شوید و با استفاده از تاکسی‌های پایانه تاکسی‌رانی ایستگاه چیتگر به خیابان هوانیروز برسید. ازآنجا راه خود به سمت میدان و بلوار موج را پیدا کنید.

اتوبوس: اتوبوس‌های خط 323 پایانه آزادی- شهید باقری در نزدیکی بام لند توقف دارند. سوار این اتوبوس‌ها شده و در ایستگاه بلوار کاشان در نزدیکی میدان موج پیاده شوید. پس از نزدیک به چند دقیقه پیاده‌روی به سمت بلوار موج به بام لند می‌رسید

ساعت بازدید از بام لند

برای بازدید و لذت بردن از فضای بام لند و خرید در این مکان باید در این ساعت به این مجموعه تفریحی مراجعه کنید:

شش ماه اول سال

روزهای شنبه تا چهارشنبه: 10:00 تا 23:00

روزهای پنج‌شنبه و جمعه: 10:00 تا 24:00

شش ماه دوم سال

روزهای شنبه تا چهارشنبه: 10:00 تا 23:00

روزهای پنج‌شنبه و جمعه: 10:00 تا 23:00

جاذبه‌های اطراف

جاذبه‌های دیدنی دیگری در نزدیکی این مرکز خرید وجود دارند که می‌توانید در کنار بازدید از بام لند از آن‌ها هم دیدن کنید:

مجموعه تفریحی چیتگر در همسایگی بام لند

آبشار تهران در فاصله تقریبی 7 کیلومتر

پارک جنگلی چیتگر در فاصله تقریبی 7.8 کیلومتر

پارک جوانمردان در فاصله تقریبی 10.5 کیلومتر

شهربازی ارم در فاصله تقریبی 12 کیلومتر

 دریاچه چیتگر

نکته‌های معماری بام لند

در ادامه به نکته‌هایی در مورد معماری و طراحی بام لند اشاره می‌کنیم:

تعداد طبقات: 3

مساحت زمین کل مجموعه: 60000 مترمربع

مساحت محوطه بام لند: 32080 مترمربع

مساحت زیربنای تجاری: 13414 مترمربع

تعداد واحدها: 47

تعداد واحد رستوران: 8

تعداد واحد تراس : 20

تعداد واحد فرهنگی: 4

بام لند - bamland

برچسب ها : تهران گردی
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.