جستجو

پل شیشه ای معلق مشکین‌شهر

پل شیشه ای معلق مشکین‌شهر
پل معلق

امروز با ویسمن به سمت شمال غربی سرزمینمان سفر می‌کنیم می‌خواهیم باهم لحظاتی هیجان‌انگیز را تجربه کنیم امروز به پل معلقی سر می‌زنیم که شگفت‌زده‌تان می‌کند و عبور از روی پل شیشه‌ای که به شما اجازه می‌دهد آنچه زیر پایتان می‌گذرد را ببنید.این پل یکی از بلندترین پل‌های معلق خاورمیانه است از دلایل جذب گردشگری به این پل می‌توان سطح شیشه‌ای و قرار گرفتن این پل در میان جنگل نام برد.

این پل زیبا که در مشکین‌شهر اردبیل قرار دارد بر روی رودخانه خیاوچایی بر روی جنگل مشکین‌شهر قرار دارد عرض این پل 2 متر و به تعداد روزهای سال، 365 متر طول دارد و در ارتفاع 80 متری ساخته‌شده و گذرگاهی هجان انگیز برای ما به وجود آورده.

ساخت این پل در سال 94 و در حضور رئیس میراث فرهنگی افتتاح وتوانست به یکی از جاذبه‌های پرطرفدار اردبیل تبدیل شود.

چرا این پل موردتوجه گردشگران است

در ابتدا به هیجان عبور از روی پل اشاره می‌کنیم که بسیاری از کسانی که ارتفاع این پل را می‌شنوند منصرف از قدم گذاشتن بر روی این پل می‌شوند دومین جاذبه‌ی این پل تماشای رودخانه خیاوچای و بازی زیپ لاین که سرگرمی جدید و مهیجی است.مجموعه گردشگری خیاو تا گیردولی که فرصتی است برای خوش‌گذرانی، پیک‌نیک و عکاسی همچنین لذت بردن از جنگل مشکین شهرکِ وسعتی 300 هکتاری دارد و برای کسانی که به دنبال آرامش در محیطی سبز و هوایی پاک با صدای خروشان رودخانه هستند اینجا بکرترین جای ممکن است.

امکانات رفاهی و گردشگری

این پل قسمتی از یک منطقه نمونه گردشگری واقع‌شده که امکاناتی مثل تالار پذیرایی، سوییت‌های اقامتی، ورزش‌های هوایی، رستوران گردان، و بازارچه صنایع‌دستی، شهربازی و ...را در خود دارد.

هر زمان که به آن منطقه رفتید می‌توانید از این پل زیبا دیدن کنید اما بهترین زمان سفر اوایل بهار تا اوایل پاییز است. به دلیل کوهستانی بودن این منطقه در فصل زمستان ممکن است سرمای هوا آزاردهنده باشد. شرکت ویسمن هرساله در ایام مناسب آماده اجرای تورهای انفرادی و خاطره انگیز برای شما و همراهیانتان به این منطقه می‌باشد.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.