جستجو

چند ترفند ساده برای آنکه در سفر عکسهای بهتری بگیرید

چند ترفند ساده برای آنکه در سفر عکسهای بهتری بگیرید
عکاسی در سفر

همه ما دوست داریم در سفرهایمان عکسهای جذاب و زیبایی را بگیریم .

آیا شما هم دوست دارید تا این مناظر زیبا را ثبت کنید ؟

شاید این کار کمی دشوار باشد چون در زمان عکس گرفتن در سفر ، شرایط ایده آل نیست و اغلب  کیفیت عکسهایمان افت میکند .

یک خبر خوب! راه هایی هم برای جبران این شرایط و گرفتن عکسهای باکیفیت وجود دارد .

در ادامه با ویسمن همراه تا به شما معرفی خواهیم کرد .

ترفند عکاسی در سفرمطمئن شوید که دوربین را ثابت و محکم نگه داشته اید

یکی از عوامل اصلی که باعث می شود عکسهای که در سفر میگیریم کیفیت پایینی داشته باشند حرکت یا لرزش دوربین است. برای جلوگیری از چنین وضعیتی باید سعی کنید دوربین را تا جایی که ممکن است ثابت و بی حرکت در دست بگیرید. برای شروع، بهتر است خود را عادت بدهید که دوربین را با دو دست بگیرید و آرنج‌هایتان را کنار بدن خود قرار دهید. در گام بعدی، می‌توانید یک بند نگهدارنده ی دوربین یا یک سه‌ پایه ی سفری قابل حمل تهیه کنید.

ترفند عکاسی در سفرحواستان به نور باشد

نور محیط یکی دیگر از عوامل اصلی است که میتواند بر کیفیت عکسهای سفرمان تاثیر بگذارد درست است که معمولا نمی توان نور تصاویر را در بهترین شرایط تنظیم کنیم اما دانستن منبع نور و اعمال تنظیمات متناسب با آن اهمیت دارد . در واقع باید طوری عکس بگیرید که منبع نور در قاب تصویر نباشد و یا از عکس گرفتن در محیطهای که نور کمی دارند خودداری کنیم .

ترفند عکاسی در سفر

به جای بزرگنمایی سوژه، به آن نزدیک شوید

وقتی می‌خواهید از چیزی عکس بگیرید که از شما دور است یا دوست دارید در قاب بزرگتر دیده شود، به آن نزدیک شوید. استفاده از امکان بزرگنمایی معمولاً کیفیت عکس های سفرتان را کم می‌ کنند، به ‌ویژه اگر از بزرگنمایی دیجیتال استفاده کنید. اگر به سوژه نزدیک شوید، خواهید دید که میزان جزییات تصویر و همینطور رنگ آن بسیار بهتر خواهد شد. این کار تنظیم نور را هم آسان تر می کند.

ترفند عکاسی در سفر

صبور باشید

برای اینکه در سفرهایتان بتوانید عکسهای عالی بگیرید باید صبور باشید. از آنجایی که کنترل آب و هوا، محیط و آدمهای اطراف و سایر عواملی که بر کیفیت عکسهایتان موثرهستند و معمولا در اختیار ما نیستند، لازم است این آمادگی را داشته باشیم  که تا زمان دست یافتن به مطلوب ترین حالت ممکن باید کمی صبر کنیم. میزان زمانی که باید برای گرفتن هر عکس صرف کنیم بستگی به وقت خود ما دارد. در هر حال، هر چه صبورتر باشیم ، عکسهای سفرمان بهتر از آب در خواهند آمدند.با اینکه رعایت موارد فوق می تواند به شما در عکاسی و ثبت تصاویر با کیفیت کمک شایانی بکند، اما پردازش و ویرایش عکس های گرفته شده هم اهمیت بالایی دارد

ترفند عکاسی در سفر

برچسب ها : عکاسی در سفر
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.