جستجو

کنیا سرزمین حیات وحش آفریقا

کنیا سرزمین حیات وحش آفریقا
کنیا سرزمین حیات وحش آفریقا از ساحل مالیندی تا پارک معروف ماسای مارا

از کشور کنیا و مناظرش باید توقعات زیادی داشت چراکه مناظر طبیعی و خیره‌کننده در خود جای‌داده است، این چشم‌اندازهای بکر این کشوررا به کشوری توریستی و محلی سحرآمیز بدل کرده. در کنیا جنگل‌های پرباران و مرطوب، علفزارهای سرسبز و زیبا، سرزمینی مملو از درخت‌های ساواهانا که زیستگاه بسیاری از گونه‌های حیات‌وحش در آن وجود دارد. غذاهای لذیذ، مردمانی خونگرم، فرهنگ متنوع و غنی هر یک از این خصوصیات دلیلی برای جذب کردن توریست به کشور خود دارد. تفاوت بسیار در گستره دمایی، فضای جغرافیایی اکوسیستم در کشور کوچک گرد هم آمدند تا کنیا کامل کنند.

 با ویسمن همراه باشید تا بیشتر درباره این کشور و شهرهای مهم آن صحبت کنیم.

Kenya-کنیا-آفریقا

شرایط اقتصادی، اجتماعی

شرایط اقتصادی در کنیا بسیار ناراحت‌کننده است چراکه بسیاری از مناظر شگفت‌انگیز کشور به دلیل ترسی که از وضعیت نابسامان اقتصادی و اجتماعی در این کشور است، برای گردشگران ناشناخته مانده است. کنیا مشکلات خاصی در برقراری نظم و برپای دولت دارد و البته باید مطلبی هم در میان بگذاریم، کنیا به‌تازگی (در حدود 50 سال پیش) از شر استعمار رهایی یافته است البته تنها بخش از نایروبی و روستاهای اطراف شاهد درگیر نیروهای شورشی و دولت است و 99 درصد بقیه کشور امن است...

در مناطق گردشگری و خارج از درگیری این کشور با استقبالی گرم، صمیمی و دوستانه مواجه می‌شوید که در سایر کشورها به‌سختی از چنین استقبالی برخوردار خواهید شد. برای توصیف این کشور، شاید بهتر باشد تصاویری گویای مناظر بکر و دیدنی این کشور را مرور کنیم، چراکه کلمات قدرت توصیف طبیعت حیرت‌انگیز کنیا را ندارند

Kenya-کنیا-آفریقا

10 جاذبه گردشگری کنیا

1.پارک ملی نایروبی:

این پارک با کل های بالدار که گونه‌ای از گاوهای وحشی بومی آفریقا است و گورخرها در فصل خشک به این پارک کوچ می‌کنند و این پارک یکی از بهترین پناهگاه‌های کرگردن هاست. فاصله این پارک تا خودرو فقط 10 دقیقه با ماشین است و فقط یک حصار این پارک ملی را از شهر جدا می‌کنند به‌طوری‌که آسمان‌خراش‌های نایروبی را می‌توان از داخل پارک دید. این پارک باوجود کوچکی پارک، گونه‌های متنوعی از حیوانات زندگی می‌کنند.

Kenya-کنیا-آفریقا

2.جزیره لامو:

در این جزیره شما از خودرو اثری نمی‌بینید چراکه خیابانی در این شهر وجود ندارد و فقط چندراه باریک و کوچه‌ها هستند. در این جزیره تعداد کمی موتورسیکلت و دوچرخه وجود دارد و برای انتقال کالاهای خود از قایق و الاغ استفاده می‌کنند. شهر لامو یکی از قدیمی‌ترین شهرهای کنیا است که بخشی از مجمع‌الجزایر لاموی کنیاست که سالانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران را به خط ساحلی جذب می‌کنند.

Kenya-کنیا-آفریقا

3.دریاچه ناکورو:

در این دریاچه جلبک‌های زیادی وجود دارد که فلامینگوهای کوچک را به خود جذب می‌کند به‌طوری‌که بعضی از اوقات فلامینگوها به یک‌میلیون نیز می‌رسد البته به دلیل آلودگی هوا تعداد زیادی از این فلامینگوهای از بین رفتند... ناکورو دریاچه کم‌عمق در مرکز کنیا است که پرنده‌ها مهم‌ترین جاذبه‌های این دریاچه می‌باشد.

Kenya

4.ماونت کنیا (کوهستان کنیا):

ماونت کنیا یکی از مرتفع‌ترین کوه‌های کنیا است که چشم‌اندازهای بسیار زیبا دارد که مجموعه از قله‌های پوشیده از برف و دامنه‌های پوشیده از جنگل است. بعد از مانت کنیا کلیمانجارو دومین کوه مرتفع آفریقا است. بلندترین قله این کوهستان 5 هزار و 199 متر ارتفاع دارد و بنابراین برای صعود به این قله از مهارت بالای کوهنوردی لازم است.

Kenya-کنیا-آفریقا

5.مالیندی:

ساحل مالیندی در کرانه اقیانوس هند یکی از بزرگ‌ترین جاذبه‌های گردشگری به‌ویژه برای طبیعت گردان و علاقه‌مندان بازدید از سدهای مرجانی و غواصی است. پارک ملی دریایی مالیندی سواحل زیبا و بکری با آب‌ شفاف و ماهی‌های رنگین بسیار زیبایی دارد. موج‌سواری و سایر ورزش‌های آبی از دیگر تفریحات این پارک دریایی است.

Kenya-کنیا-آفریقا

6.پارک ملی دروازه جهنم (هیلز گیت):

این پارک ملی کوچک به دلیل داشتن دیواره‌هایی صخره‌ای با شکاف‌های باریک دروازه جهنم نام‌گرفته است. این شکاف‌های باریک زمانی محل عبور آب‌های منتهی به دریاچه‌‌ای ماقبل تاریخ بود که آب موردنیاز انسان‌های نخستین ساکن دره ریفت را تأمین می‌کرد. این منطقه حفاظت‌شده بین پارک‌های حیات‌وحش کنیا بسیار منحصربه‌فرد است و طبیعت گردان بدون نیاز به راهنما می‌توانند در این پارک ملی حرکت کنند. صخره‌های شیب‌دار، گذرگاه‌های تنگ و ستون‌های بازالتی از جاذبه‌های طبیعی پارک دروازه جهنم است. تنوع حیات‌وحش ازجمله شیرها، پلنگ‌ها و یوزپلنگ‌ها در این پارک ملی حائز اهمیت است.

Kenya-کنیا-آفریقا

7.پارک ملی آمبوسلی:

این منطقه حفاظت‌شده پارک نسبتاً کوچکی در نزدیکی مرز تانزانیا و با چشم‌انداز کلیمانجارو، مرتفع‌ترین کوه آفریقا است. این پارک بهترین محل آفریقا برای نزدیک شده به فیل‌های آزاد و لذت بردن از تماشای کلیمانجارو است.

Kenya-کنیا-آفریقا

8.پارک ملی ساوو:

ساوو بزرگ‌ترین پارک ملی در کنیا و یکی از بزرگ‌ترین‌ها در جهان است. به سبب ابعاد، این پارک به دو بخش غربی و شرقی تقسیم می‌شود. ساووی غربی با چشم‌اندازی از کوه‌های آتش‌فشانی خودنمایی می‌کند درحالی‌که ساووی شرقی زمین‌هایی هموار دارد. پارک ملی ساوو مقصدی ایدئال برای افرادی است که به دنبال جایی برای تنها بودن و حریم شخصی و اکتشاف در حیات‌وحش می‌گردند.

Kenya-کنیا-آفریقا

9.پارک ملی ماسای‌مارا:

ماسای‌مارا یکی از شناخته‌شده‌ترین جاذبه‌های کنیا است. به‌طوری‌که همه‌ساله هزاران گردشگر و طبیعت گرد برای دیدن کوچ سالانه گورخرها و کل‌های یال دار به این پارک می‌آیند.

Kenya-کنیا-آفریقا

10.پارک ملی سامبورو:

این منطقه حفاظت‌شده یکی از پارک‌های ملی بسیار آرام در شمال کنیا است. در ذخیره ملی سامبورو رودخانه یوآسو نایرو جریان دارد و ترکیبی زیبا از جنگل و علفزارهای سرسبز را به این منطقه حفاظت‌شده ارزانی داشته است. این پوشش گیاهی متنوع سبب شده که حیات‌وحش زیبایی ازجمله سه گونه از گربه‌های بزرگ شامل شیرها، یوزپلنگ آفریقایی و پلنگ، فیل‌های بوته‌زار و فیل‌های جنگل، بوفالو اسب آبی در این زیستگاه حضورداشته باشند. رودخانه یوآسو نایرو میزبان تعداد زیادی تمساح‌ است.

Kenya-کنیا-آفریقا نایروبی

این شهر زیبا در کنار رودخانه نایروبی در جنوب کنیا قرار دارد و ارتفاع آن از سطح دریا 1661 متر است. نایروبی بزرگ‌ترین شهر، شرق آفریقا می‌باشد این شهر اصلی قاره آفریقا و مرکز اصلی مالی، سیاسی و اجتماعی است. نایروبی پایتخت کشور کنیا است. نایروبی در سال 1899 به‌عنوان یک اردوگاه بر سر یک خط راه‌آهن بنیاد شد و در سال 1907 به‌عنوان پایتخت برگزیده شد است.

Kenya-کنیا-آفریقا

آب‌وهوای نایروبی

آب‌وهوای نایروبی بسیار معتدل است چراکه این ارتفاع از سطح دریا موجب ایجاد عصرهای خنکی به‌ویژه در ماه ژوئن است و گرم‌ترین ماه سال هم ماه دسامبر تا مارس است.

Kenya-کنیا-آفریقا

برچسب ها : آفریقا
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

بیشترین بازدید