جستجو

چرا سفر کنیم؟

چرا سفر کنیم؟
چرا وقت خود را صرف سفر کردن کنیم؟

ویسمن در این مقاله می‌خواهد درباره موضوعی بنویسد که یکی از مهم‌ترین موضوعات درباره استفاده از تورهای مسافرتی است. ما می‌خواهیم در اینجا به سوالاتی نظیر چرا باید سفر رفت؟ و یا چرا وقت خود را صرف سفر کردن کنیم؟ را جواب دهیم.

سفر

سفر کردن آسان‌تر از آنی است که فکر می‌کنید

ما معتقدیم که سفر کردن به دور جهان چندان کار سختی نیست. درواقع هرکسی باید در زندگی‌اش حداقل یک‌بار بتواند این کار را انجام دهد. فرقی نمی‌کند که چند سال یا چند ماه را به سفر کردن در این سیاره زیبا بگذرانیم، آنچه اهمیت دارد این است که ببینیم در جهان اطرافمان چه می‌گذرد. این دیگر بستگی به شما دارد که رویای‌تان را به واقعیت تبدیل کنید و اولین قدم را بردارید.

سفر

1.تأثیر مسافرت بر سلامت روح :

سفر کردن نقش بسیار مهمی در روابط اعضای خانواده،کنترل مشکلات زندگی و رها شدن از یکنواختی در انسان ایجاد می‌کند.

در علم پزشکی و علم روان‌پزشکی امروزه، درمان بسیاری از بیماری‌ها را در مسافرت رفتن می‌دانند.پزشکان معتقدند که نیاز انسان به تغییر محیط زندگی خود برای مدت‌زمانی هرچند کوتاه اثرات بیشتر از داروهای شیمیایی در بعضی افراد دارد. آن‌ها معتقدند که حس کنجکاوی و ایجاد فضای شاد و هیجان برانگیز می‌تواند در انسان اثر درمانی و رهایی از تنش را داشته باشد.

انسان‌ها باید در تعاملات اجتماعی خود زمان‌هایی را برای خوشان قائل شوند که بتوانند به روح و فکر خود آرامش دهند. گاهی این کار با تمرینات ورزشی و تفریحی موقت صورت می‌گیرد و گاه با سفر رفتن به نقاط جدید این فرصت را برای خود ایجاد می‌کنند.

سفر

اگر بخواهیم به مهم‌ترین تأثیرات مسافرت و تفریح اشاره‌کنیم می‌توان گفت، کاهش استرس‌ها و دغدغه‌های روحی و روانی، خارج شدن از حالت روزمرگی، احساس شادابی روحی و نشاط، رفع خستگی، دست‌یابی به تنوع دیداری و شنیداری، کسب تجربه، افزایش حس صمیمیت، تحکیم بنیان خانواده، دست یافتن به حس روحیه جمعی و مشارکت می‌تواند ازجمله تأثیرات مسافرت و تفریح در بین افراد و خانواده‌ها باشد.

البته باید توجه داشت سفر و مسافرت وقتی می‌تواند به نتیجه مثبت در افراد منجر شود که بتوان برای مسافرت خود از قبل برنامه‌ریزی و هدف تعیین کرد، متأسفانه بسیاری از مردم جامعه ما برای رفتن به سفر و گذران اوقات فراغت برنامه‌ریزی قبلی را ندارند. خانواده‌ها بدون در نظر گرفتن تقویم خانوادگی و اقتصادی یک‌شبه تصمیم به مسافرت می‌گیرند درنتیجه این نوع مسافرت‌ها نه‌تنها آرامش روحی برای آنها ایجاد نمی‌کند بلکه استرس‌ها و دغدغه‌های روحی آن‌ها را افزایش می‌دهند.

سفر

2.سفر رفتن دید انسان را به زندگی تغییر می‌دهد

وقتی شما وارد کشوری جدید می‌شوید، با آداب‌ورسوم جدیدی روبه‌رو می‌شوید که می‌توانید درگذر زمان کاستی‌های فرهنگ خود را با آن جایگزین کنید. با دیدن دنیای جدید به کم و کاستی‌هایی که در جامعه شما است بیشتر آشنا می‌شوید. در ادامه شما به از بین بردن مرزها و یکی شدن آداب فکر خواهید کرد که خود باعث ایجاد تغییرات گسترده در زندگی شخصی فرد می‌شود.

سفر

3.پیدا کردن دوستانی جدید

در طول سفر ممکن است با افراد زیادی آشنا شوید. یک روانشناس ایتالیایی می‌گوید: تمامی ما در زندگی روزانه خودمان کاملاً در قالب زندگی کاری خود یا زندگی روزانه خود جای گرفته‌ایم و شاید اکثر حرکات یا رفتارمان طبق شرایط کنترل‌شده باشد. به‌طور مثال هرگز با صدای بلند در محل کار خود نمی‌خندیم یا این‌که هنگام غذا خوردن با همکاران خود کاملاً رعایت می‌کنیم تا سوژه بحث‌های دیگران نباشیم، اما این شرایط در سفر کاملاً متفاوت خواهد بود و درواقع ما خود واقعی‌مان هستیم، بنابراین با توجه به این ضرب‌المثل که می‌گوید هرکس را می‌خواهی خوب بشناسی با او سفر کن اینجاست که مصداق دارد.این روانشناس معتقد است دوستی‌هایی که دو طرف هنگام سفر با یکدیگر آشنا شده‌اند پایدارترین نوع‌دوستی خواهد بود، چون هر دو طرف خود واقعی‌شان را به نمایش گذاشته‌اند و پس‌ازآن تصمیم به دوستی گرفته‌اند.

سفر

4.به شما شجاعت و برخورد با مشکلات را آموزش می‌دهد

در سفرهایی که می‌روید با انواع و اقسام شرایط و مشکلات مواجه خواهید شد، جایی به نقطه‌ای می‌رسید که می‌بینید هیچ‌چیز آن‌گونه‌ای نیست که شما قبلاً تجربه کرده‌اید و به آن عادت دارید،در اینجاست که تصمیم می‌گیرید برای عبور از این شرایط راهکاری پیدا کنید. این کار رفته‌رفته قدرت شمارا در برطرف کردن مشکلات جدید بالا می‌برد و به شما اعتماد نفس می‌دهد.

سفر

5.قدرت برنامه‌ریزی صحیح و مدیریت زمان را خواهید داشت

همه ما در ابتدا روز برای روز و حتی زندگی خودمان برنامه‌ریزی روزانه می‌کنیم اما به دلیل مشکلات و درگیری‌های روزانه گاهی اوقات از آن برنامه‌ریزی دور خواهیم شد. هنگامی‌که سفر می‌رویم به علم اینکه مدت‌زمان مشخصی را در این محیط خواهیم بود،ناخودآگاه مغز را به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کنیم که بتواند کنترل این زمان را به عهده گیرد.ازاین‌رو برنامه‌های منظم‌تر و کامل‌تری در دست خواهیم داشت. در طول سفر خبر از آشفتگی برنامه‌ها و عدم تمرکز نیست و سیستم مغزی ما به‌طور کامل و فارغ از هرگونه درگیری روزانه برنامه‌های مارا کنترل می‌کند و دقیقاً آنچه می‌خواهیم را برای ما محیا خواهد کرد،چیزی که هرگز زندگی روزمره و محل کارمان اجازه آن را بما نخواهد داد. طبق آمار 20 درصد از برنامه‌ریزی روزانه ما محقق نخواهد شد آن‌ها به دلیل تداخل برنامه‌ها با یکدیگر و عدم کنترل زمان به‌طور عادی این تداخل در هنگام سفر تقریباً به 5 درصد کاهش می‌یابد که عدد بسیار قابل قبولی برای برنامه‌ریزی روزانه ماست.

سفر

6.  می‌توانیم به بهترین شکل کیف پولمان را اداره کنیم

هیچ‌وقت مسافرت کردن ارزان نبوده و نیست بنابراین نیاز به برنامه‌ریزی و مدیریت پول بسیار ضروری است. همین محدودیت ایجادشده طبق برنامه‌ریزی باعث می‌شود به بهترین شکل ممکن توان کنترل خرج و مخارج را داشته باشیم. مدیریت مالی بهترین هدیه سفر کردن به ماست ، هنگامی‌که صبح از هتل خارج می‌شویم طبق همان برنامه هزینه خواهیم کرد و از مخارج غیرضروری خودداری خواهید کرد. تحقیقات نشان داده افرادی که تعداد بیشتری سفر را در کارنامه زندگی خود داشته‌اند میزان سپرده یا پس از انداز بیشتری نسبت به بقیه هستند فقط به دلیل درس خوبی که آن‌ها از سفر قبلی آموخته‌اند.

سفر

ناتاشا گائورا می‌گوید: همگی از بی‌پولی در سفر وحشت داریم بنابراین با بهترین شکل سعی در کنترل و چک کردن میزان دارایی خودمان در طول مسافرت خواهیم داشت. این موضوع باعث می‌شود که سیستم مغز ما ناخودآگاه به‌گونه‌ای طراحی شود که در طول سفر به مسائل مالی عکس‌العمل بهتر و سریع‌تری نشان دهند به‌طور مثال شما برای خرید به دنبال تخفیف‌های ارائه‌شده در فروشگاه‌ها هستید و برچسب‌های قیمت را کنترل خواهید کرد بعد تصمیم به خرید می‌گیرید این درست‌کاری است که هرگز در طول زندگی روزانه خود در شهر و دیارتان انجام نخواهید داد . پس شما توانسته‌اید واکنش‌های عصبی خودتان را به قیمت‌ها و برچسب‌ها کنترل کنید اگر این فرصت را بیشتر در اختیار مغزتان قرار دهید موضوع کنترل هزینه‌ها در زندگی شما نهادینه خواهد شد.

سومی‌ترت سناپاتی یک کارشناس گردشگری هندی می‌گوید: این سیستم مالی خودکار ذهن ما درست زمانی که گروهی سفر می‌کنیم دوچندان فعال خواهد بود و توان کنترل مالی شمارا بالا خواهد برد و مدیریت مالی گروهی باعث آموزش بهتر شما در این زمینه خواهد بود.

سفر

7.  اجتماعی‌تر خواهیم شد

وقتی انسان به شهرهای و کشورهای دیگر سفر می‌کند و آداب‌ورسوم خوب یا بد آن‌ها را می‌بیند و با آن مواجه می‌شود، ناخودآگاه قسمت‌های خوب را در ذهن خود ثبت می‌کند و مشغول ترسیم نقشه جدیدی در زندگی اجتماعی خود می‌شود که هنگام بازگشت از سفر به آن‌ها جامه عمل بپوشاند.

به‌عنوان‌مثال به کشوری سفرکرده‌اید که در آن کشور دو نفر هنگام سلام و احوال‌پرسی هرگز با یکدیگر دست نمی‌دهند اما این موضوع در کشور شما نشان‌دهنده صمیمت و دوستی پایدار آن‌هاست؛ بنابراین آن را فراموش خواهید کرد.

 اما همان دو نفر در اتوبوس برای یک فرد سالخورده از روی صندلی بلند خواهد شد که نشان‌دهنده شخصیت و وقار اجتماعی آن‌هاست. پس این کار پسندیده در ذهن شما ثبت خواهد شد و در شهر خودتان همین عمل را تکرار خواهید کرد .

همین صفات نیکو و پسندیده که هرکدام ممکن از سوغات یکی از سفرهای قبلی شما باشد درکنار هم باعث اجتماعی‌تر شدن رفتار روزانه می‌شود و به روابط اجتماعی ما کمک فراوانی خواهد کرد.

سفر

8.بهترین دوست یا حتی شریک زندگی را در سفر خواهید یافت

در طول سفر ممکن است با افراد زیادی آشنا شوید به‌طور مثال در هواپیما، اتوبوس یا حتی در هنگام بازدید از یک سایت.

یک روانشناس ایتالیایی می‌گوید: تمامی ما در زندگی روزانه خودمان کاملاً در قالب زندگی کاری خود یا زندگی روزانه خود جای گرفته‌ایم و شاید اکثر حرکات یا رفتارمان طبق شرایط کنترل‌شده باشد.

به‌طور مثال ما هرگز در محل کارمان با صدای بلند نمی‌خندیم یا در هنگام غذا خوردن با همکار خود کاملاً اصول را رعایت می‌کنیم تا سوژه بحث نشویم ،اما در سفر این شرایط متفاوت می‌شود و ما درواقع خود واقعی‌مان می‌شویم، ضرب‌المثل "هرکس را که می‌خواهی خوب بشناسی با او سفر کن" اینجا مصداق دارد.

دوستی‌هایی که دو طرف هنگام سفر با یکدیگر آشنا شده اند پایدارترین نوع دوستی خواهد بود، چون هر دو طرف خود واقعیشان را به نمایش گذاشته اند و پس از آن تصمیم به دوستی گرفته اند.

سفر

9.آزادی کامل را بازمیابید

در محیط زندگی روزانه خودمان قوانینی هست که همیشه جلوی آزادی ما را می گیرد. به طور مثال شما ممکن است که رنگ لباس مورد علاقه خود را به دلیل استفاده از فرم مخصوص کار نتوانید انتخاب کنید یا این که درجه حرارت اطاق کارتان را به دلیل سیستم تهویه مطبوع ادراه نتوانید به دلخواه خود تنظیم کنید و هزاران مثال دیگر.

سفر

ما در محیطی که زندگی میکنیم قوانینی داریم که همیشه جلوی آزادی های ما را میگیرد.بطور مثال رنگ لباس مورد علاقه خود را بدلیل داشتن فرم هماهنگ در محل کار نمیتوانید انتخاب کنید و یا اینکه درجه حرارت اتاق کارتان را بدلیل سیستم تهویه مطبوع در اداره نمیتوانید به دلخواهتان تنظیم کنید و هزاران مثال دیگر در این رابطه وجود دارد که به شما آزادی عمل نمیدهد. برخی ازین محدودیت ها در نگاه اول بسیار کوچک هستند اما وقتی که تکرار میشوند ممکن است باعث عکس العمل های غیر طبیعی دررفتار ما شوند، اما زمانی که ما در سفر هستیم یا در اتاق محل اقامتمان هستیم هرگونه تغییر به انتخاب خودمان خواهد بودبنابراین احساس شادابی خاصی خواهیم داشت که باعث تقویت روحیه ما و پویایی ذهن و روح مان خواهد شد. این آزادی کوچک در سفر ها بر نحوه رفتار ما تاثیر خواهد گذاشت بطوری که آرامش سرلوحه کارهای ماخواهد بود و تمامی عکس العملهای ما کنترل شده و همراه با آرامش خواهد بود.

سفر

10.  خودتان را تجزیه و تحلیل خواهید کرد

در طول زندگی به دلیل مشغله های کاری فرصت کمتری در بازنگری روند زندگی خواهیم داشت، اما در هنگام سفر کردن تمام وقتتان متعلق به خودتان خواهد بود، تصور کنید که در روی یک دریاچه و در قایقی مشغول پارو زدن هستید پس از توجه به محیط اطرافتان ناخوآگاه مشغول مرور کردن زندگی خودتان خواهید شد و بیشتر فرصت تجزیه و تحلیل رفتارهای خود در زندگی تان را دارید و آنگاه اشتباهاتتان را بهتر خواهید دید و نقاط مثبت تان بیشتر خودنمایی میکند.

بنابراین هنگام سفر فرصت تجزیه و تحلیل زندگی خود را دارید و توان برنامه ریزی مجدد و تغییر نحوه زندگی در دست ماست که باید از این فرصت بخوبی استفاده کرد.

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی، به یاد داشته باشیم که هرچه سفر کنیم کاملتر خواهیم شد، بنابراین از این فرصت طلایی که خداوند در اختیار ما گذاشته به بهترین شکل باید استفاده کنیم و با دیدن عظمت های آفرینش در طول سفر بیشتر قدردان او باشیم.

سفر

دلیل سفر کردن چیست؟

با تغییر آب و هوا و پا گذاشتن به محل های جدید ،روح آدمی به وجد می آید و همین حس خوب در سلامت جسم هم اثر مثبتی میگذارد. سفر کمک میکند با فرهنگ،آداب و رسوم هر منطقه آشنا شده و همه اینها تجربه های شیرین و خاطرات شیرین را برای ما رقم میزند و به خاطره میگذارد.

سفر

چرا با تور سفر کنیم؟

اگر تنها سفر می‌کنید یا می‌خواهید که با افراد دیگری همسفر شوید و از معاشرت لذت می‌برید، پیشنهاد ما به شما و دوستانتان استفاده از تور گردشگری است.

به گزارش سرویس بازار ایسنا به نقل از وبسایت تخفیفان، این روزها آژانس‌های گردشگری بسیاری در سطح کشور فعالیت و به مقاصد مختلف خدمات متنوعی به گردشگران ارائه می‌کنند. اگر استفاده از این تورهای گردشگری را برای سفرتان انتخاب کنید، بسیاری از مشکلاتی که در روش‌های قبلی گریبان‌گیر شما و همسفران‌تان می‌شود را به دست فراموشی خواهید سپرد. مشکلاتی مثل رانندگی و خستگی ناشی از آن، ناآشنایی با مسیر، جستجوی رستوران و اقامتگاه، در این نوع سفرها را نخواهید داشت.

سفر

این روزها در تمام نقاط دنیا آژانس های گردشگری فعالیت میکنند و به مقاصد مختلف خدمات متنوعی را به گردشگران ارایه میکنند. اگر با آژانس های گردشگری سفر کنید بسیاری از مشکلاتی که در سفرهای تنهایی برای شما اتفاق میافتد به دست فراموشی خواهید سپرد،مشکلاتی مانند رانندگی و خستگی ناشی از آن ،ناآشنایی با مسیر،جستجوی رستوران و اقامتگاه و غیره...در این نوع سرها نخواهید داشت.

اصولا آژانس گردشگری از قبل به فکر تمامی این مسائل بوده و کاپیتان سفر (راننده) و لیدر تمامی آموزش‌های لازم را دیده‌اند و در زمان‌های از قبل تعیین شده شما را به مقصد تعیین شده می‌رسانند. در سفر با این تورها که اکثرا با اتوبوس برگزار می‌شوند، شما با خیال آسوده می‌توانید در اتوبوس به استراحت بپردازید و یا با همسفران جدیدتان سرگرم صحبت شوید.

سفر

خدمات تور گردشگری

همانطور که در ابتدای بحث گفتیم پیداکردن اقامتگاه و رستوران و یا پیدا کردن مسیر جاذبه‌های توریستی که اکثرا هم در مسیرهای قدیمی و ناآشنا قرار دارند یکی از مشکلات سفر مستقل است. با انتخاب یک تور گردشگری مناسب دیگر با این مشکلات دست و پنجه نرم نمی‌کنید. تمامی اتفاقات سفر دقیقا در زمان مناسب برایتان خواهد افتاد.

سفر

گشت‌های تور گردشگری

در توری که با آن سفر می‌کنید، چه تور طبیعت‌گردی باشد و چه تور تفریحی، از مکان‌ها و دیدنی‌های زیبایی برخوردار است که شما شاید از آن‌ها باخبر نباشید ولی می‌خواهید از آن‌ها دیدن کنید. یکی از دغدغه‌های اصلی زمان مسافرت به این چند سئوال بستگی دارد. کجا بریم تا به ما خوش بگذرد؟ از چه جاهایی دیدن کنیم؟ هر منطقه چه جذابیت‌هایی برای گردش و تفریح دارد؟ آژانس‌های مسافرتی تور داخلی بهترین منبع مطلع از مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری هستند. استفاده از لیدرهای خوب به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین مناطق مقصدتان دیدن کنید، از بهترین غذاهای محلی لذت ببرید و از مراکز خوب خرید کنید.

سفر

سخن پایانی

در پایان باید بگوییم که از سفر کردن با  تور داخلی هراس نداشته باشید. برگزارکنندگان این تورها قبل از شروع سفر فکر همه چیز را کرده‌اند و آماده‌اند تا سفری خاطره‌انگیز را بریتان به ثبت برسانند. اگر تصمیم‌تان را گرفته‌اید، حتما سری به تورهای داخلی و خارجی و سایت ما بزنید.

در سایت ما برای شما انواع تورهای داخلی از جمله تورهای یکروزه ، تورهای ورزشی  و تورهای چند روزه با قیمت های مناسب در نظر گرفته شده است. شما با عضو شدن در باشگاه همسفران ویسمن میتوانید برای خرید این تورها اقدام کنید و از تخفیفات ویژه بهره مند شوید.

سفر

برچسب ها : سفر
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.