جستجو

برای سفر به جنگل چگونه آماده شویم؟ (قسمت دوم)

برای سفر به جنگل چگونه آماده شویم؟ (قسمت دوم)
هدفمان از این سفر چیست ؟

 

در قسمت قبل با نکاتی در مورد آمادگی برای سفر به جنگل آشنا شدیم. در ادامه‌ی مقاله با وسایلی که همراه داشتن آن‌ها در سفر، ضروری است آشنا می‌شویم.

پس با ویسمن در ادامه این مطلب همراه باشید ...

برای اینکه در جنگل و اقامت در این محیط بی‌نظیر و دیدنی سفری به‌یادماندنی را برای خود رغم بزنیم باید از قبل برنامه‌ریزی دقیقی را انجام دهیم .

سفر به جنگل (2)

همراه داشتن این ابزار و وسایل در سفرمان به جنگل ضروری است پس به نکات زیر توجه کنید:

چاقو یک وسیله ی بسیار ضروری است پس آن را فراموش نکنید البته نیازی نیست که چاقوهای بزرگی با خودتان ببرید که هم سنگین هستند و هم استفاده از آن‌ها بسیار سخت است.

سفر به جنگل (2)

انواع مختلفی از ابزارهای چندمنظوره وجود دارند که همراه داشتن آن‌ها می‌تواند گزینه مناسبی برای سفرمان باشد این ابزارها تمامی ابزارهای موردنیاز ما مانند چاقو، تیغ، قیچی و... را شامل می‌شوند اما می‌توان گفت که یک چاقو کوچک با یک تیغ ثابت هم می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

سفر به جنگل (2)

زمانی که در تاریکی شب نیاز به انجام کاری داشته باشید نیاز به روشنایی دارید پس همراه داشتن ابزارهای روشنایی را فراموش نکنید و چراغ‌قوه‌های کوچک ال‌ای‌دی به کارتان خواهند آمد.

سفر به جنگل (2)

حتماً ابزارهای جهت‌یابی ازجمله قطب‌نما و در صورت امکان، یک نقشه همراه داشته باشید. جهت‌یابی در جنگل بسیار ضروری و البته سخت می‌باشد چراکه از اطراف، بیش از چند قدمی خود را نمی‌توانید ببینید

دستمال سر همراه داشته باشید و آن را دور گردنتان بپیچید تا آن را از تابش آفتاب و گزش حشرات حفظ کنید.

سفر به جنگل (2)

تمامی وسایل ضروری را پیش خود نگه‌دارید. برای حمل آن‌ها از جیبتان استفاده کنید یا روی دوش بی اندازید و فراموش نکنید که این وسایل زمانی به درد شما می‌خورند که آن‌ها را پیش خود نگه‌دارید و همه‌جا همراهتان ببرید.

سفر به جنگل (2)

یک تارپولین سبک ضد‌آب با ابعاد ۷ در ۱۰ اینچ همراه داشته باشید. با استفاده از طناب می‌توانید سرپناهی برای خود درست کنید.

سفر به جنگل (2)

اگر کوله‌پشتی‌تان جا دارد یک بانوج نیز همراه خود داشته باشید. این وسیله بهترین روش برای خوابیدن در جنگل می‌باشد چراکه زمین جنگل معمولاً خیس و پر از انواع حشرات می‌باشد و با استفاده از بانوج و تارپولین می‌توانید یک جای امن و راحت برای خوابیدن خود فراهم کنید.

اگر فقط تارپولین دارید و بارندگی نباشد، با استفاده از طناب و تارپولین می‌توانید خودتان یک ننو یا بانوج بسازید. اگر کمی تلاش کنید می‌توانید با برگ‌های نخل و بامبو برای خودتان سقفی بسازید. در جنگل معمولاً برگ‌های پهن و ویره‌ها یا بالارونده‌های گیاهان در شرایط مختلف به کارتان خواهند آمد. باکمی فکر و تلاش می‌توانید چیزهای زیادی برای امنیت و راحتی بیشترتان بسازید.

سفر به جنگل (2)

مقداری طناب محکم همراه داشته باشید.

این طناب‌ها ممکن است در شرایط مختلف به کارتان بیایند.

سفر به جنگل (2)

سیم، یکی از وسایلی است که ممکن است برای تعمیرات، درست کردن تله یا ساخت چیزهای مختلف به آن نیاز پیدا کنید.

یک پشه‌بند هم برای داشتن یک خواب راحت لازم است و هم از آن می‌توانید برای ماهی‌ گرفتن استفاده کنید. توری‌های پوشاننده‌ی سر و دافع مناسب برای حشرات همراه خود داشته باشید.

سفر به جنگل (2)

قوطی‌های فلزی، هم می‌توانند نقش ظرف‌های مختلف را برای شما بازی کنند و هم درصورتی‌که بخواهید چیزی را خشک و دور از رطوبت نگه‌دارید می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

یک جعبه‌ی کمک‌های اولیه شامل باند، چسب زخم، پمادهای آنتی‌بیوتیک، سوزن و نخ و... همراه داشته باشید.

سفر به جنگل (2)

یک جفت صندل داشته باشید و گاهی کفش‌های خود را دربیاورید تا پاهایتان هوایی بخورد، تمیز باشید. این برای سلامتی جسمی و آرامش روانی شما بسیار ضروری است.

قسمت نخی جورابتان را به جوشانده‌ی تنباکو آغشته کنید یا از آن در لباس‌های نخی استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که این کار، لباستان را آلوده می‌کند.

طرز کار با جی‌پی‌اس را یاد بگیرید و از آن استفاده کنید. محل شروع حرکت خود را مشخص کنید و دوباره به‌جای اول برگردید. کار با جی‌پی‌اس از قطب‌نما بسیار راحت‌تر است.

سفر به جنگل (2)

یک اجاق سفری کوچک همراه داشته باشید این اجاق‌ها بسیار سبک و راحت هستند و درصورتی‌که نتوانید آتش روشن کنید این وسیله به دردتان می‌خورد

سفر به جنگل (2)

ظرفی را برای نگهداری آب فراموش نکنید.

صابون را فراموش نکنید.

یک چراغ‌قوه‌ی بزرگ و باتری اضافه با خود ببرید.

سفر به جنگل (2)

یک حوله‌ی سفری کوچک در کوله‌پشتی‌تان بگذارید.

یک کارد کوچک همراه داشته باشید و طرز استفاده‌ی صحیح و ایمن از آن را یاد بگیرید

همراه داشتن لوازم ماهیگیری را فراموش نکنید.

تنباکو همراه داشته باشید حتی اگر اهل سیگار و قلیان نیستید از این ماده می‌توانید به‌عنوان دافع زالو استفاده کنید. زالوها علاقه‌ای به نیکوتین ندارند. بومی‌های ساکن در جنگل، تنباکو را روی پوستشان می‌مالند.

سفر به جنگل (2)

هشدار

در جنگل، حیوانات وحشی مختلفی وجود دارند اما اگر خوش‌شانس باشید با آن‌ها مواجه نمی‌شوید. اگر مار دیدید آن را به حال خود رها کنید. بیشتر مارها زمانی نیش می‌زنند که احساس کنند مزاحم آن‌ها شده‌اید یا سعی دارید آن‌ها را بکشید یا بگیرید.

سفر به جنگل (2)

مالاریا، چیکونگونیا و تب دنگی از بیماری‌هایی هستند که احتمال انتقال آن‌ها در جنگل‌ها زیاد است. با پوشیدن لباس‌های مناسب نیز می‌توانید خودتان را از نیش حشرات ناقل بیماری‌های مختلف در امان نگه‌دارید.

قبل از سفر نیز می‌توانید واکسن‌های موردنیاز برای پیشگیری از این بیماری‌ها را دریافت کنید.

سفر به جنگل (2)

برچسب ها : سفر به طبیعت
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.