جستجو

چمدان یا کوله‌پشتی؟؟کدام یک بهتر است ؟؟

چمدان یا کوله‌پشتی؟؟کدام یک بهتر است ؟؟
مقایسه چمدان و کوله پشتی در سفر

بعدازاینکه برای سفرمان برنامه‌ریزی کردیم و تصمیم گرفتیم که به کجا سفر کنیم حال نوبت آن رسیده تا وسایل خود را جمع کنیم و مهم‌ترین دغدغه ما برای این کار این است که چه وسیله‌ای برای گذاشتن وسایلمان مناسب است؟

درواقع سخت‌ترین کار این است که بین چمدان و کوله کدام‌یک را باید انتخاب کنیم!! هرکدام از این وسایل دارای مزایا و معایبی هستند که برای انتخاب آن‌ها باید در نظر بگیریم.

از قدیم انتخاب میان چمدان و کوله‌پشتی دغدغه‌ای برای همه مسافران بوده از طرفی حجم اندک و سبک بودن کوله‌پشتی و از سوی دیگر ظرفیت زیاد چمدان و کارایی آن این تصمیم را سخت کرده.

در این مطلب قصد داریم تا این دو وسیله را باهم مقایسه کنیم. پس در ادامه با ویسمن همراه باشید ...

چمدان

چمدان

مزایا

گنجایش بالا

سهولت حمل

دسترسی آسان به لوازم داخل آن

مناسب برای حمل اشیای شکستنی

1. در زمان‌های قدیم چمدان‌ها به شکل جعبه‌های بسیار بزرگ و سنگین بودند که حمل کردن آن‌ها بسیار سخت بود ولی امروز با تغییرات صورت گرفته در صنعت حمل‌ونقل بر شکل ظاهری چمدان‌ها هم نیز تأثیر گذاشته، سبک شدن چمدان و قرار دادن چرخ‌های کوچک در زیر چمدان باعث شده تا حمل این وسیله نیز بسیار آسان‌تر از قبل شود.

چمدان

2. با قرار دادن چرخ برای چمدان‌ها و طراحی متفاوت آن‌ها دیگر نیازی به بلند کردن آن‌ها به جزء مواقع خواست مانند پله نیست و تنها با کشیدن آن‌ها بر روی زمین می‌توان به‌راحتی آن‌ها را حمل کرد.

چمدان

۳. به‌محض باز کردن چمدان می‌توان به‌راحتی همه‌ی اشیای داخل آن را دید و وسیله موردنیاز را فوراً پیدا کرد.

چمدان

4. برخی از مسافران سوغاتی و وسایل شکستنی با خود همراه دارند که برای حمل این نوع اشیا چمدان وسیله مناسبی می‌باشد به این دلیل که چمدان سطح خارجی سختی دارد و درصورتی‌که به آن ضربه وارد شود از شکستن اشیا داخل خود جلوگیری می‌کند.

چمدان

معایب

کاهش سرعت در جابجایی

حجم زیاد

وزن بالا

اندازه معین

1.در برخی مواقع در زمان سفرمان ممکن است برای رسیدن به‌جایی مانند حرکت قطار یا پرواز باعجله حرکت کنیم در چنین موقعی حمل چمدان بسیار سخت و دست و پاگیر می‌باشد.

چمدان

2.در بعضی از سفرهای ماجراجویانه مانند سفر با دوچرخه چمدان برای این‌گونه سفرها مناسب نیست.

3. اگر شما بنا به دلایلی قادر به حمل اجسام سنگین نمی‌باشید، بهتر است چمدان را برای حمل وسایل خود انتخاب نکنید؛ زیرا افزودن نوآوری‌های جدید به شکل و فرم چمدان بر وزن آن‌ها هم نیز افزوده است.

چمدان

4.چمدان‌ها دارای اشکال محدود و اندازه‌های استانداری هستند؛ زیرا صرف‌نظر از عامل خستگی، سهولت حمل چمدان بسیار مهم است. ازاین‌رو، تناسب شکل و اندازه چمدان بافرم بدن مسافر نیز عامل مهم و مؤثری است.

چمدان

کوله‌پشتی

مزایا

کاربرد چندمنظوره

آزاد بودن دست‌ها

انعطاف‌پذیری

قابلیت ذخیره دستی

1. برای هر نوع سفری به‌راحتی می‌توان از کوله‌پشتی استفاده کرد و به دلیل تنوع زیاد در شکل و نوع کوله‌پشتی می‌توانیم با توجه به سفرمان نوع کوله‌پشتی خود را خود را انتخاب حتی برای سفرهای کاری هم می‌توان از این وسیله به‌راحتی استفاده کرد.

2. درزمانی که از کوله‌پشتی استفاده می‌کنیم دست‌هایمان آزاد خواهد بود و این امکان برای ما فراهم می‌شود تا بتوانیم به عکاسی بپردازیم یا حتی خوراکی میل کنیم بدون آن‌که نگران محافظت از چمدان و وسایل خود باشیم.

کوله

3. به دلیل انعطاف‌پذیری بالا و جاسازی در فضای کوچک، می‌توان کوله‌پشتی را تا یا مچاله کرد.

کوله

4. باوجوداینکه کوله‌پشتی دارای ظاهری کوچک است اما قسمت‌های بسیاری دارد که به‌راحتی می‌توان وسایل زیادی را در آن جای داد و حتی در زمان لزوم می‌توانیم به سهولت به این وسایل دسترسی داشته باشیم.

کوله

معایب

وزن سنگین

بی‌نظمی

قیمت بالا.

1.اگر بخواهیم در تمام‌روز کوله‌پشتی خود را حمل کنیم این کار باعث می‌شود تا در ناحیه گردن و شانه‌ها احساس درد و خستگی کنیم بنابراین به شما توصیه می‌شود اگر از افرادی هستید که در این نواحی مشکل‌دارید از کوله‌پشتی هرگز استفاده نکنید. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که جدیداً برای کوله‌پشتی‌ها هم چرخ قرار داده‌شده و ازاین‌رو می‌توان در زمان لزوم و خستگی آن را روی زمین بکشیم!

کوله

2.فضای محدود داخل کوله‌پشتی باعث می‌شود تا زمان چیدمان وسایل به داخل آن کلیه وسایل روی‌هم قرار گیرند و چینش لوازم کمی نامنظم بوده و حتی جستجوی آن‌ها هم نیز کمی دشوار باشد.

3.کوله‌ها دارای انواع مختلفی هستند که هرکدام مارک مختلفی دارند و با توجه به کیفیت و طراحی قیمت آن‌ها نیز بالاتر می‌رود البته بیشتر کوله‌ها دارای ضمانت‌نامه هستند اما استطاعت مالی همه افراد برای خرید آن‌ها کافی نخواهد بود.

کوله

در آخر این مطلب می‌توانیم نتیجه بگیریم که با توجه به نکاتی که گفته شد کوله و چمدان هرکدام دارای معایب و مزایایی هستند و انتخاب را باید با توجه به نوع سفر، راحتی و اندازه‌ای لوازم و وسایل شخصی انجام دهیم.

کوله

برچسب ها : چمدان در سفر
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.