جستجو

مزایای سفر کردن با تورهای گروهی

مزایای سفر کردن با تورهای گروهی
تجربه سفر با تورهای گردشگری

سفر کاوش در جهان است برای کشف ناشناخته‌ها و مکان‌های جدید، برای آشنایی با مردم و فرهنگ‌های جدید و همچنین سفر دید شمارا باز می‌کند و مرزهایی که در ذهنتان ساخته‌اید را از هم گسسته می‌کند و تجربه‌های زیادی به شما می‌آموزد.

خیلی از شماها سفر کردن همراه تور را خسته‌کننده می‌بینید و گمان می‌کنید که این نوع سفر شمارا محدود می‌کند، به همین دلیل سفرهای انفرادی را ترجیح می‌دهید. در این مطلب با شما همراه خواهیم بود و از مزایای سفر به همراه تورهای مسافرتی نسبت به سفرهای انفرادی خواهیم گفت.

تجربه سفر با تور

انواع مختلف سفر کردن

برای سفر کردن روش‌های مختلفی وجود دارد از تنهایی سفر کردن به همراه یک کوله‌پشتی گرفته تا سفر با انواع تورهای مسافرتی و سفر با کشتی و ... . بعضی افرادی که در سفر کردن حرفه‌ای شده‌اند به دلیل اینکه درگیر قوانین تورها نشوند سفرهای انفرادی را ترجیح می‌دهند.

آیا واقعاً سفر کردن به همراه تور جالب و سرگرم‌کننده است؟

به یاد داشته باشید که همه تورها بد نیستند و در بسیاری از تورهای مسافرتی، برنامه‌های بسیار جالبی وجود دارد که برای شما بهترین هارا رقم میزند، کافی است در انتخاب تورکمی دقت کنید.

تجربه سفر با تور

فقط سفر اهمیت دارد

سفر کردن جستجو در جهان و باز شدن چشم و ذهن ما به مکان‌های دیگر است و باعث کسب تجربه‌های جدید و ملاقات با افراد دیگر و رویارویی بافرهنگ‌های مختلف و درنتیجه رها شدن از روزمرگی‌ها و خستگی‌های روزانه است. اینکه چگونه و با چه وسیله‌ای سفر کنید مهم نیست، مهم این است که دید خود را بازکنید و به دنبال اتفاقات نو باشید.

تجربه سفر با تور

مزایای سفر کردن با تورهای گروهی

در اینجا با شماییم و چند نمونه از مزایای سفرهای گروهی به همراه تورهای مسافرتی را باهم مرور خواهیم کرد.

کسی به شما راه را نشان می‌دهد

وقتی‌که خودمان به‌صورت انفرادی سفر می‌رویم برای تهیه غذا و نوشیدنی و محل اقامت و هر آنچه در سفر به آن نیاز داریم باید خودمان آستین بالا بزنیم و در پی انجام آن‌ها برآییم، اما در سفر با تورهای مسافرتی راهنمای سفر با شما همراه خواهد بود و به‌عنوان‌مثال هرروز صبح به شما اعلام می‌کند که برنامه آن روزتان چه خواهد بود و در کل راهنمای سفر حقایق و اطلاعات مهمی در رابطه با سفر در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای مثال هنگامی‌که به‌تنهایی به کشوری سفر می‌کنید که زبان رسمی آن با زبان شما متفاوت است قطعاً در برقراری ارتباط دچار مشکل خواهید شد و شاید حتی نتوانید سؤالات پیش‌پاافتاده خود را هم بر زبان بیاورید اما در سفر با تورها راهنمای تور در تمام مدت سفر کمک‌حال شما خواهد بود.

تجربه سفر با تور

پیدا کردن دوستان جدید

بدون شک در سفر با تور در مدتی مشخص با افراد گوناگونی آشنا خواهید شد و می‌توانید با توجه به روحیات آن‌ها در سفر دوستان جدیدی برای خود دست‌وپا کنید.

تجربه سفر با تور

استفاده از بهترین مقاصد سفر

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود به تورهای مسافرتی اعتماد کنید و هم‌سفر آن‌ها شوید انتخاب بهترین مقصدهای گردشگری توسط آژانس‌ها است، آژانس‌های گردشگری پس از مهروموم‌ها آزمایش و تجربه بهترین برنامه‌های گردشگری را در برنامه‌های خود جای می‌دهند و حتی‌الامکان سعی می‌کنند که تور لیدرهای خود را از افراد بومی یا افرادی که دانش بالا از مناطق مختلف دارند را انتخاب کنند تا بتوانند هم اطلاعات کامل‌تر و مفیدتر از منطقه را در اختیار گردشگر قرار دهند هم شمارا به بهترین رستوران‌ها و کافه‌های منطقه ببرند تا لحظات خوبی را سپری کنید.

تجربه سفر با تور

مدیریت بحران سفر

درزمانی که ممکن است شرایط در سفر بحرانی شود بازهم سفر با یک تور گردشگری و اعتماد به توصیه‌های تورلیدر، بسیار بهتر از زمانی است که خودتان به‌تنهایی سفر می‌کنید. اگر در جریان سفر همه‌چیز به‌اشتباه پیش رود، بازهم می‌توان روی امنیت تور گردشگری حساب باز کرد.

تجربه سفر با تور

یک‌راه خوب برای سازمان‌دهی سفر گروه

شاید برای شما نیز پیش‌آمده باشد که با جمعی از دوستان خود به مسافرت بروید. در سفرهایی که با دوستان خود انجام می‌دهید، شاید به دلیل صمیمیت فضا، در پرداخت هزینه‌های مشترک دچار مشکل شوید. این مشکل حتی در برنامه‌ریزی سفر نیز رخ خواهد داد و به‌احتمال‌زیاد برنامه مشخص و منظمی برای سفر نخواهید داشت، اما اگر همین جمع دوستانه با تور گردشگری سفر کنند، به لطف وجود تورلیدر، از مشکلات این‌چنینی رها می‌شوند.

تجربه سفر با تور

اطمینان والدین از سفر شما

اگر والدین شما نگرانی زیادی از مسافرت‌هایی دارند که بدون آن‌ها می‌روید، سفر با یک تور گردشگری می‌تواند به آن‌ها اطمینان قلبی دهد که مشکلی برای شما به وجود نمی‌آید و از نگرانی آن‌ها بکاهد. برای اطمینان بیشتر والدین شما نیز می‌توانند با شماره تلفن‌های مخصوص تور گردشگری تماس داشته باشند و از آخرین وضعیت سفر شما آگاه شوند.

تجربه سفر با تور

سفر به نقاطی که رفتن به آن‌ها به‌صورت انفرادی مشکل است

اگر تمایل به سفر به نقاط دوردست جهان رادارید، سفر انفرادی شما کاملاً مشکل خواهد بود، از هزینه‌ها گرفته تا مشکلات حمل‌ونقل همه و همه چالش‌هایی خواهند بود که لذت سفر شمارا کم خواهند کرد، اما اگر همین نقاط دوردست را با تور گردشگری سفر کنید متوجه خواهید شد که تمامی این چالش‌ها از پیش برنامه‌ریزی‌شده و شما سفری کاملاً راحت و بی‌دغدغه را تجربه خواهید کرد.

تجربه سفر با تور

همیشه کسی برای عکاسی از شما وجود دارد!

اینستاگرام را که خوب زیرورو کنید، از سلفی‌های دوستان خود به ستوه می‌آیید! یکی از ابعاد جالب هر سفری، عکاسی است. اکثر مسافران علاقه‌مندند از خودشان در سفرهایشان عکس داشته باشند و آن را با لوکیشن تگ کنند. اگر شما نیز از سلفی به ستوه آمده‌اید و تمایل دارید شخصی از شما و دوستانتان در سفر عکاسی کند، در تور گردشگری افراد زیادی هستند که با اعتماد کامل می‌توانید دوربینتان را به آن‌ها بسپارید.

تجربه سفر با تور

وقتی حرف از تورهای مسافرتی به میان می‌آید، معمولاً بیشتر افراد در ذهنشان اتوبوسی پر از مسافر می‌آید که به همراه یک راهنما هستند و او به آن‌ها مکانی را در حال نشان دادن است و بعد از کمی صحبت‌های کسل‌کننده به راه می‌افتند. البته شاید برخی از تورها شیوه کاری چنینی داشته باشند، اما در واقعیت تورها به این صورت نیستند. برخی تورهای دیگر نیز هستند که شمارا به کارهای جالب و هیجانی دعوت می‌کنند، شمارا به پیاده‌روی در یک شهر، بازدید از مکان‌های دیدنی و موزه‌ها، می‌برند و شمارا سرگرم می‌کنند. پس مسلماً مانند دیگر چیزها، تورها نیز خوب و بد دارند؛ اما اگر با آگاهی کامل یک تور خوب را انتخاب کنید، مثل تورهای لحظه آخری و یا تورهای آفردار، مسلماً سفر بسیار خوبی خواهید داشت و از مزایای بسیار زیادی نیز برخوردار خواهید شد.

تجربه سفر با تور

وقتی از تورهای مسافرتی حرفی به میان می‌آید معمولاً بیشتر افراد در ذهنشان اتوبوسی پر از مسافر می‌آید که به همراه یک تور لیدر هستند و در مکان‌های گردشگری در حال نشان دادن بنایی خاص و توضیحاتی پیرامون آن هستند و بعد از مدتی صحبت‌های تور لیدر کسل‌کننده می‌شود و به راه میافتند. البته که شاید برخی از تورها شیوه کاری این‌چنینی داشته باشند اما در بسیاری از تورهای گردشگری تور لیدر شمارا به کارهای هیجانی وامی‌دارد و شمارا طوری سرگرم محیط می‌کند که زمان برایتان به‌سرعت و خوبی می‌گذرد! درنتیجه بهتر است قبل از انتخاب تور دقت داشته باشید که برنامه مناسب روحیات شما باشد.

تجربه سفر با تورسفر تنها بهتر است یا گروهی؟

در نگاه اول برنامه‌ریزی برای سفر آسان است. مقصد سفر و نحوه دستیابی به آن را مشخص می‌کنیم؛ اما جزییات گاهی می‌تواند خسته‌کننده باشد. یکی از تصمیم‌های اساسی برای سفر این است که آیا شخصاً به سفر برویم و یا به یک گروه سازمان‌یافته بپیوندیم. این تصمیم خیلی مهم است طوری که می‌تواند به‌کلی سبک و سیاق سفر را عوض کند. اگر بر سر دوراهی مانده‌اید، احتمالاً این مطلب راهنمای شما خواهد بود.

تجربه سفر با تور

مزیت‌های سفر گروهی

ملاقات افراد جدید: در یک گروه، افراد دیگری همراه شما هستند که برای کشف چیزهای جدید به‌صورت دسته‌جمعی اشتیاق دارند و در طول سفر رابطه‌ای صمیمانه بین افراد ایجاد می‌شود.

بی‌نیاز از برنامه‌ریزی: در این نوع سفر، برنامه‌ریزی سفر قبلاً توسط برگزارکننده انجام‌شده است و شما زمان آزاد بیشتری خواهید داشت که لذت ببرید به‌جای آنکه نگران این باشید که کجا بروید و چهار کنید.

داشتن اولویت: همراه بودن با تور این مزیت را دارد که راهنمای همراه تور و راهنمایان محلی می‌دانند که در مکان‌های محلی باید چه گونه رفتار کنند و چه محل‌هایی اما اگر شما با آن فرهنگ و برخورد بیگانه باشید ممکن است به ضررتان تمام شود.

تجربه سفر با تور

نکات منفی سفر گروهی

هزینه:  در یک سفر گروهی با تور، هزینه‌های مختلفی بابت مؤلفه‌های تور بر روی مبلغ دریافتی از شما اضافه‌شده است و ممکن است این مبلغ ازنظر شما به‌صرفه نباشد.

برنامه سفت‌وسخت: سفر کردن به همراه تور، معمولاً این الزام را برای شما ایجاد می‌کند که در تمام طول سفر به همراه گروه باشید و زمان آزاد در اختیار خود کم دارید.

فشردگی برنامه‌ها: البته به گروهی که با آن‌ها سفر می‌کنید هم‌بستگی دارد اما بیشتر اوقات برنامه سفر این‌گونه است که باید جاهای زیادی را سریع و درزمانی کوتاه ببینید که اجازه شناختن بیشتر مکان‌های مختلف را از  شما می‌گیرد.

استقلال: همه‌چیز در اختیار شماست، اگر می‌خواهید طول سفرتان را تغییر دهید اختیار با شماست، اگر مایلید در یک محل بیشتر بمانید، مختارید. همچنین کافی است تا تنها برای خود برنامه‌ریزی کنید و نیازی به هماهنگی با افراد دیگر (سایر مسافرین) نیست.

ملاقات با افراد گوناگون: در طول سفر مسئولیت همه‌چیز با شماست، بنابراین رزرو هتل، وعده‌های غذایی، حمل‌ونقل و … باید توسط شما انجام شود و همین موضوع باعث می‌شود که با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید و دراین‌بین آشنایی‌های مختلف ایجاد شود.

هیجان‌انگیز بودن: تنها سفر کردن خود به‌تنهایی هیجان‌انگیز است. تنها کافی است که بادید مثبت سفر خود را شروع کنید و خود را برای ماجراهای هیجان‌انگیز طول سفر آماده کنید.

تجربه سفر با تورنکات منفی سفر به‌تنهایی

تنهایی: اگرچه تنها بودن در سفر مزیت‌های خود را دارد، اما همراه بودن با یک دوست، همشهری، هم‌وطن یا در کل آشنا، می‌تواند بسیار خوشایند باشد، ازجمله هم‌صحبتی، همراه بودن در دیدن مکان‌های جدید، به اشتراک گذاشتن تجربیات سفر و … اما تصور کنید که هیچ‌کدام از این موارد را نداشته باشید … مسلماً در مرحله‌ای، سفر برای شما خسته‌کننده می‌شود.

پراسترس: تنها بودن همیشه خطرات خاص خود را نیز به همراه دارد، ازجمله احتمال روبرو شدن با خطرات و در دسترس نبودن شخصی دیگر برای کمک و یاری‌رسانی.

انتخاب سبک سفر به شخصیت شما برمی‌گردد و اینکه چقدر ماجراجوی هستید و چقدر اهل هیجان و ریسک کردن هستید. امیدواریم این مطلب در شناخت انواع سفرهای گروهی و انفرادی و انتخاب شما از سبک سفر کردنتان کمکی کرده باشد.

تجربه سفر با تور

ویسمن افتخار این را دارد که برگزاری تورهای گروهی به نقاط مختلف ایران در بخش‌های تورهای یک‌روزه، تورهای چندروزه و تورهای ورزشی در خدمت شما همراهان عزیز باشد.

تجربه سفر با تور

برچسب ها : سفر
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

بیشترین بازدید