جستجو

تغذیه در سفرهای جاده‌ای

تغذیه در سفرهای جاده‌ای
راهنمایی انتخاب غذا

همه ما وقتی به سفر جاده‌ای می‌رویم در کنار جاده رستوران‌های زیادی توجه ما را به خود جلب که با جذاب‌تر نشان دادن خود سعی در جلب مشتری و کشاندن مسافران به سمت خوددارند البته همه ما به این مسئله فکر می‌کنم با خوردن غذایی تازه و گرم خستگی سفر خود را از تن خارج می‌کنیم و ادامه مسیر برای ما آسان‌تر است.

همه افراد زمانی که درجایی برای صرف غذا توقف می‌کنند این انتظار رادارند تا غذای که سفارش می‌دهند بهترین کیفیت را داشته ولی این مسئله همیشه رخ نمی‌دهد.

تغذیه در سفرهای جاده ایی

امروزه به لطف اینترنت شما قبل از سفر خود می‌توانید رستوران‌های که در مسیر قرار دارند بشناسید و انتخاب کنیدتادر طول سفر خود دچار مشکل نشوید

در این مطلب ویسمن می‌خواهد با شما از نکاتی بگوئید که با رعایت کردن آن‌ها در طول سفر جاده‌ای می‌توانید تجربه‌ای متفاوت و بدون مشکل در استفاده از رستوران‌ها داشته باشید.

پس با ما همراه شوید ...

تغذیه در سفرهای جاده ایی

1- از محلی‌ها سئوال کنیم

بهتر است قبل از این‌که سفر جاده‌ای خودمان را آغاز کنیم اطلاعاتی در رابطه با مسیر و... به دست آوریم برای این کار می‌توانیم از دوستان و یا کسانی که در نزدیکی آن محل زندگی می‌کنند سؤال کنیم...

از دیگران بپرسیم که:

در مسیر کود و یا سفرمان از کدام رستوران استفاده کنیم؟

کدام رستوران غذای بهتری دارد؟

البته این نکته را در نظر بگیرید که ظاهر هیچ رستورانی نشان‌دهنده کیفیت غذایی آن رستوران نیست پس به‌هیچ‌عنوان گول ظاهر رستوران‌ها را نخورید.

برای شناخت از سفرمان و رستوران‌های طول مسیر می‌توانیم در اینترنت نیز به جستجو بپردازیم و نظر دیگران را نیز جویا شویم.

اگر سعی کنیم در طول مسیر سفرمان به همراه خود غذا داشته باشیم بسیار راحت‌تر و مطمئن‌تر خواهد بود و هرگز نگران مسمومیت غذای نخواهیم بود در بعضی از مسیرها رستوران‌های جاده‌ای به علت کم بودن مسافر ممکن است مواد غذایی را بیشتر از حد مجاز (تاریخ انقضاء) نگهداری و همین امر باعث شود تا دچار مسمومیت غذای شویم.

معمولاً اگر از افراد محلی برای انتخاب رستوران کمک بگیریم آن‌ها بهتر می‌توانند ما را راهنمایی کنند و رستوران مناسب را به ما معرفی می‌کنند.

تغذیه در سفرهای جاده ایی

۲ - آماده‌ی شگفت‌زدگی باشید

معمولاً رستوران‌های بهتر در پائین جاده قرار دارند و برای انتخاب رستوران بهتراست کمی صبر داشته باشید تا درزمانی مناسب رستوران خود را انتخاب کنید. رستوران‌های که در 20 الی 40 دقیقه مانده با پایان مسیر به علت نزدیکی به شهر معمولاً رستوران‌های خوبی هشتند البته در طول مسیر هم ممکن است رستوران‌های بهتری هم وجود داشته باشند.

در زمان انتخاب رستوران یک نکته بسیار مهم دیگر هم است و آن میزان شلوغی و تعداد مشترهای در رستوران است اگر درزمانی که برای صرف غذا توقف کردید چند رستوران وجود دارد بدون خجالت به همه آن‌ها سر بزنید و کیفیت غذا آنجا را از مشتری‌ها پرس‌وجو کنید

تغذیه در سفرهای جاده ایی

۳ - به نشانه‌های محیط اطراف دقت کنید

اتوبوس‌های که برای تورها سفر می‌کنند معمولاً در جلوی رستوران‌های خوب توقف می‌کنند و این خود یک‌راه است برای انتخاب و تشخیص رستوران خوب و این نکته را در نظر داشته باشید که بعضی از رستوران‌ها برای فریب مسافران از پارکینگ رایگان و یا مناسبی که در جلوی رستوران خوددارند استفاده می‌کنند

به هنگام ورود به رستوران به کارکنان دقت کنید تا متوجه شوید بهداشت را رعایت می‌کنند یا خیر! البته محیط داخلی و خارجی رستوران نیز از اهمیت ویژه و زیادی برخوردار می‌باشد. پاکیزگی، مرتب بودن و ... از نشانه‌های یک رستوران خوب است و اگر وارد محلی شدید که این ویژگی‌ها را ندارد بهتر است که از آن خارج شوید.

تغذیه در سفرهای جاده ایی

۴ - سفارش عاقلانه و انتخاب درست

در زمان انتخاب غذا به دیگر سفارش‌ها دقت کنید به‌طور مثال اگر همه چلوکباب سفارش داده‌اند پس حتماً چلوکباب آن ستوران از دیگر غذاهای آن از کیفت بهتری برخوردار است

در منو ممکن است نام غذاها به واقعیت شباهت نداشته و بسیار گمراه‌کننده باشد پس بهتر است از غذاهای شناخته‌شده استفاده کنید و آن‌ها را سفارش دهید البته نکته دیگر این است که سعی کنید غذاهایی را سفارش دهید که گرم هستند و نیاز به پخته شدن دارند.

تغذیه در سفرهای جاده ایی

۵ - چرا رستوران؟

بهتر است که به‌جای استفاده از رستوران‌ها از فروشگاه‌ها خرید کنید و مواد غذایی خریداری کنید. امروزه به لطف فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ شما به‌راحتی می تواید هر خریدی که دارید را انجام دهید و در طول سفر مشکلی در رابطه با تأمین مواد غذایی برنخورید.

اما درنهایت این مسئله به انتخاب شما بستگی دارد که به رستوران بروید یا از فروشگاه‌ها خریداری کنید.

تغذیه در سفرهای جاده ایی

۶ - چه مواد خوراکی را بهتر است در سفر با خود داشته باشید

در این قسمت فهرستی را در اختیار شما قرار می‌دهیم که می‌توانند انتخاب‌های مناسب برای تغذیه در سفری جاده‌ای باشند.

  • تخم‌مرغ آب پز
  • هویج و انواع میوه‌ها
  • آب و آبمیوه
  • انواع ساندویچ
  • سالاد سیب‌زمینی

غذاهایی که توان ماندگاری بیشتری دارند

باید به این مسئله دقت کنید که مدت‌زمان سفر شما چقدر خواهید و با توجه به آن مواد غذایی مناسب را انتخاب و همراه خود داشته باشید.

تغذیه در سفرهای جاده ایی

نکاتی کلی و مهم درباره‌ی تغذیه در سفرهای جاده‌ای

توجه به این نکات را در سفرهای جاده‌ای‌تان فراموش نکنید:

  1. معمولاً کودکان در سفر به دو دلیل ناآرام هشتند که یا خسته و یا گرسنه هستند پس بهتر است در زمان سفر برای کودک خود خوراکی زیاد و مناسب تهیه کنید
  2. اگر جای کافی و فضای خالی دارید بهتر است غذای هر کس را در ظرفی جداگانه بریزد این کار باعث می‌شود تا پس از اتمام غذا باقی‌مانده غذای هر کس در همان ظرف باقی‌مانده و دیگر نیازی به‌صرف وقت برای جمع‌کردن نخواهید داشت.
  3. اگر رستوران برای صرف غذا استفاده کردید تعدادی دستمال‌کاغذی و کیسه بردارید

تغذیه در سفرهای جاده ایی

برچسب ها : سفر جاده ای
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

بیشترین بازدید