جستجو

هاستل چیست؟

هاستل چیست؟
اقامت در هاستل

اقامت در هاستل میتواند یکی از راههای کم کردن هزینه در سفرمان باشد و اغلب ما درباره این نوع اقامتگاه ها هیچگونه شناختی نداریم

در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما را با هاستل و شرایط اقامت در آن آشنا کنیم.

پس با ویسمن همراه باشید ...

هاستل -Hostel

هاستل یا خوابگاه مسافرتی که میتوان آن را مهمان‌پذیر نامید نوع مکان اجاره ای برای اقامت می باشد و در آن هر میهمان دارای یک تخت در یک اتاق مشترک با تعدادی دیگر مسافر می باشد و معمولاً امکاناتی همچون آشپزخانه، حمام و توالت و... در بیرون از اتاق قراردارد و به صورت مشترک مورد استفاده مسافران آن اقامتگاه قرار میگیرد.

هاستل -Hostel

پدیده‌ای جهانی به نام هاستل

هاستل اقامتگاه ارزان‌قیمتی است که در آن یک اتاق به شخص اجاره داده می شود که در آن اتاق تعداد تختها بین 2 تا 8 متغیر میباشد و از نظر امکانات با هتل تفاوتی ندارد و تنها چیزی باعث میشود تا اقامت در آن ارزان باشد مشترک بودن یک اتاق بین چند نفر است و اما تجربه نشان داده که کمتر پیش می آید تا اتاقهایی یک هاستل دارای مسافر باشند و تمامی اتاقها پر باشند

هاستل‌های معتبر دارای اتحادیه بین‌المللی هستند و به مسافران و جهانگردانی که خواهان اقامت ارزان‌قیمت هستند در سراسر شهرهای کشورهای مختلف جهان سرویس می‌دهند.

هاستل -Hostel

هاستل و زندگی در آن

در مدت اقامت شما در هاستل با افرادی از کشورهای دیگر هم اتاق میشوید و دوستان زیادی را در کشورهای دیگر پیدا میکنید اکثر توریستهای جوان دنیا به این نوع از اقامتگاه ها می آیند و شما هم می‌توانید رابطه ای دوستی را آغاز کنید و در قستمهای از سفر خود با آنها همسفر شوید و با تقسیم کردن هزینه‌ها باز هم در پول مصرفی خود در حین سفر صرفه جویی عمده نمایید.

هاستل های مطمئن و دارای اتحادیه بین‌المللی به آدرس اینترنتی hihostels.com هستند و به مسافران و جهانگردانی که خواهان اقامت ارزان‌قیمت هستند در سراسر شهرهای کشورهای مختلف جهان سرویس می دهند.

هاستل -Hostel

ویژگی هاستل‌ها

هاستل ها برخلاف هتل دارای امکان آشپزی در آشپزخانه خود هستند وهر نوع وسیله ای از جمله اجاق گاز، فر و... در اختیار مسافران خود قرار می دهد اما در مجموع استفاده از امکانات توالت و آشپزخانه و حمام در این نوع اقامتگاه مشترک می باشد و این مکان‌ها کاملاً تمیز هستند در هاستل شما می‌توانید مواد اولیه ارزان را از سوپرمارکت‌ها تهیه کرده و با استفاده از قابلمه و ظروفی که در آشپزخانه هاستل‌ها مهیا می‌باشد، خودتان در هاستل غذای مورد علاقه خود را بپزید و حتی باقیمانده آنرا برای فردا در یخچال هاستل نگهداری نمایید.

هاستل -Hostel

 هزینه اقامت در هاستل

اقامت در هاستل های اروپایی برای یک شب استراحت برای هر نفر بین 10 تا 15 دلار متغیر می باشد ودر کشورهای آسیایی و یا آمریکای لاتین به شبی 5 دلار می باشد (قیمت اتاق های خصوصی کمی بیشتر خواهد بود)

اتاقهای خصوصی برای افراد متاهل گزینه مناسب تری خواهد بود و هزینه این نوع از اتاقها سبی 100 تا 150 دلار می باشد که نسبت به اقامت در هتل به صرفه تر خواهد بود. این اتاقها مخصوص خود شماست و کس دیگری در آن اقامت نخواهد داشت. در ضمن همه اتاق های موجود در هاستل هایی چه خصوصی، چه عمومی کیفیت و زیبایی ظاهر لازم را دارند و دارای استاندارد لازم برای زندگی مسافرتی هستند!

هاستل -Hostel

کارت اشتراک سالیانه

اگر هاستلی که در آن اقامت دارید عضو اتحادیه بین‌المللی هاستل باشد شما می‌توانید یک کارت فیزیکی عضویت دریافت و از 4000 هاستل که در این اتحادیه عضو هستند تخفیف دریافت کنید ارزش تقریبی این کارت 24 دلار است که به نام شخص شما صادر و تخفیفی بین 15 تا 20 درصد در سراسر دنیا به شما می‌دهد البته با اقامت بیشتر از 10 شب نیز در هاستل می‌توانید از صاحب آن هاستل تخفیف بیشتری دریافت کنید.

هاستل -Hostel

رزرو هاستل

از طریق اینترنت به‌راحتی می‌توانید یک هاستل در هر شهر از هر کشوری که بخواهید پیدا کنید و سپس با تلفن زدن به آن، اتاق موردنظر خود را رزرو کنید و برای این کار نیاز به پرداخت پول از طریق کارت اعتباری بین‌المللی ویزا کارت یا مستر کارت نمی‌باشد و همین بزرگ‌ترین مزیت آن برای ما ایرانیان ساکن در دوران جمهوری اسلامی است که تحریم بانکی بین‌المللی هستیم.

در شب‌ها صاحبان هاستلها در آنجا اقامت ندارند و هاستل کاملاً در اختیار مهمانان بود و اگر در شب به هاستل موردنظر برای اقامت می‌رسید باید از قبل برای دریافت کلید و یا رمز درب ورد اتاق خود با صاحب آن هاستل هماهنگ کنید تا در آن زمان دچار مشکل نشوید.

هاستل -Hostel

هاستل در ایران

در ایران به مکان‌های اقامتی ارزان‌قیمت شبانه‌روزی، مهمانخانه، مهمان‌پذیر و نیز مسافرخانه گفته می‌شود. در نیمه اول قرن چهاردهم خورشیدی، ساخت مسافرخانه‌های ارزان‌قیمت در شهرهای مختلف ایران گسترش یافت و در شهرهای مختلف این مکان‌ها، در میدان‌ها اصلی شهر، دروازه‌های ورودی و نیز در مجاورت گاراژهای مسافرتی ساخته شدند. در دهه‌های اخیر، علاقه بیشتری به ساخت و اقامت در هتل به وجود آمده است. به همین دلیل، بسیاری از مسافرخانه‌های قدیمی تغییر کاربری داده‌اند. در دوره‌های قدیمی‌تر، کاروانسراها نقش مهمانخانه را بر عهده داشته‌اند.

هاستل -Hostel

برچسب ها : اقامتگاه ها
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.