جستجو

مسکو،پهناورترین کشور جهان

مسکو،پهناورترین کشور جهان
سفری به مسکو

مسکو پایتخت کشور روسیه است که در آسیای شرقی قرار دارد و با اقیانوس آرام شمالی و منجمد شمالی و همچنین دریایی خزر و دریایی سیاه و درایی بالتیک هم مرز آبی است . البته مسکو مهم ترین و اصلی ترین شهرهای جهان از لحاظ تاریخی  و گردشگری محسوب میشود.

مسکو با جمعیتی بالغ بر ۱۲٬۳۸۰٬۶۶۴ نفر در سال 2017  بوده است که مسکو جز 10 شهر پرجمعیت دنیا محسوب میشد. بیشترین تعداد میلیاردی ها در شهر مسکو زندگی می کنند  و البته برای بسیاری از گردشگران  جذاب بوده است .

مسکو به عنوان پایتخت سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی ،و تاریخی نیز شناخته میشود  وبرای بسیاری از گردشگران جذاب بوده است  نام این شهر از نام رود موسکوا گرفته شده است که به معنای شهر کنار رود است .

با ویسمن در ادامه این مطلب همراه باشید تا با این شهر بیشتر آشنا شوید.....

مسکو - Moscow

مکان های دیدنی مسکو  

1-دانشگاه دولتی مسکو

دانشگاه دولتی مسکو از نظر دانشجویان بلند ترین ساختمان آموزسی در جهان استکه دارای معماریفوق العاده و بی نظیر است.

مسکو - Moscow

 2-آرمگاه لنین

آرامگاه لنین در میدان سرخ است که اولین رهبر اتحاد جماهیر شوروی و لادیمیر است و در نزدیکی کاخ کرمیلین  وجود دارد.

جسد لنین پس از مرگ مومیایی شد و در زیر بقعه‌ای به نام قبر سرخ در خارج از کاخ کرملین نگهداری می‌شود. این منطقه همچنان تحت نظارت تدابیر امنیتی است و در ساعات مشخصی برای بازدید عموم باز است

بازدیدکنندگان در هنگام ورود باید ادای احترام کنند و عکسبرداری از آن ممنوع است. همچنان بعد سال‌ها صف‌های طولانی برای دیدن لنین در محفظه‌ای شیشه‌ای تشکیل می‌شود.

مسکو - Moscow

3-متروی مسکو

دیدنی ترین ایستگاه  مترو جهان در مسکو است که دکوراسیون داخلی آن،نظیر لوستر ها که در آنجا نصب شده است بسیار با شکوه است است و آن را به یکی از جاذبه‌های گردشگری در این شهر تبدیل کرده است طوریکه هر یک از ایستگاه‌ها داستان تاریخی مختص به خود را برای شما تعریف می‌کند.

 قدیمی ترین خط مترو شهری در جهان به حساب می آید می‌آید دارای ساختار ریلی عجیب و هوشمندانه است. معماری متروهای مسکو بر روی تاریخ و فرهنگ این کشور تمرکز دارد و با توجه به نزدیک شدن به جام جهانی ۲۰۱۸ متروی مسکو شاهد سرمایه‌گزاری‌های بیشتری بوده است.

مسکو - Moscow

4-بنای یادبود فتح فضا

این بنا در بخش شمال شرقی مسکو قرار دارد به افتخار برنامه های روسیه در سال 1964 ساخته شد که دارای ۱۰۷ متر ارتفاع است؛ جنس آن از تیتانیوم ساخته شده است و موشکی را نشان می‌دهد که در راه رسیدن به فضاست

در زیر این بنای یادبود موزه ملی فضا قرار دارد که به تازگی درهای آن برای بازدید عموم گشوده شده است .پارک VNNK   در مجاورت این منطقه قرار دارد و جاذبه‌های فضایی بسیاری را در آنجا می‌توان مشاهده کرد.

مسکو - Moscow

5-هفت خواهران یا آسمان خراش های استالین

یکی از جاذبه‌های دیدنی که در شهر مسکو به چشم می‌خورد «هفت خواهران یا آسمان‌خراش‌های استالین که به سبک معماری استالینیستی سخته شده است و امروزه آن‌ها به عنوانهتل ها، آپارتمان‌ها و دانشگاه‌ها استفاده می‌شوند.

این ساختمان‌های هفت گانه عبارتند از ساختمان اصلی دانشگاه دولتی مسکو، مجتمع مسکونی در بلوار کاتلنیچسکایا  (Kotelnicheskaya)، هتل اوکراین  ساختمان وزارت خارجه روسیه، مجتمع مسکونی در میدان کودرینسکایا  (Kudrinskaya) ساختمان اداری مسکونی برج دوشکین (Dushkin) نزدیک دروازه‌های سرخ و هتل لنینگراد (Leningradskaya)..

مسکو - Moscow

6-کلیسای سنت باسیل

یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر مسکو و نماد کشور روسیه کلسیا ی سنت باسیل (Saint Basil's Cathedral) است که قدمتی ۴۵۰ ساله دارد و به دستور ایوان مخوف (Ivan the Terrible) در میدان سرخ مسکو ساخته می‌شود.

گفته می‌شود پس از شکست ناپلئون در روسیه به افتخار مسیح و نجات مردم درجنگ ، این کلیسا ساخته شد که ارتفاع آن نزدیک به ۱۰۳ متر است و همچنین به عنوان بلندترین کلیسای ارتدکس جهان شناخته می‌شود.

مسکو - Moscow

7-کاخ کرملین و میدان سرخ

این کاخ از قصرها و کلیساهای متعددی تشکیل شده است و محل اسکان روسای جمهور روسیه است. دیوارهای کرملین و برج‌های آن توسط طراحان ایتالیایی ساخته شده است .از بخش‌ها و دیدنی‌های این کاخ هر چه گفته شود باز هم کم است و این مجموعه باشکوه و همچنین میدان سرخ محل برگزاری کنسرت‌ها و مراسم‌های بسیاری بوده است.

مسکو - Moscow

8-مجسمه بزرگ پیتر یکم

این مجسمه  یک بنای تاریخی با ۹۸ متر ارتفاع است که به افتخار ۳۰۰ سال نیروی دریایی روسیه که توسط «پیتر یکم» (Peter the Great) تاسیس شده بود ساخته شد.نزدیک به ۱۰۰۰ تن وزن این بنای یادبود است که شامل ۶۰۰ تن فولاد ضد زنگ، برنز و مس است. این مجسمه در کنار رود موسکوا و جنوب کرملین قرار دارد.

مسکو - Moscow

غذا های معروف مسکو

غذاهی روسی معولا متشکل از نان ،کلوچه ،خامه، سیب زمینی چرا که با این حساب که دمای مسکو تا 30 درجه زیر صفر کاهش می یابد پس تعجی نیست که غذاهای این منطقه بسیار قوی باشد. . با اینکه غذاها اصالت خود را تا حدی حفظ کرده‌اند اما تاثیر آشپزی فرانسوی در این غذاها را متوجه می‌شوید. رستوران‌های روسیه ارزان نیستند اماغذاهای محلی‌اش به همان خوبی غذاهای رستوران‌های گران قیمت هستند.

مسکو - Moscow

 معروف ترین غذا های مسکو شامل

سالمون دودی و شاه ماهی نمک سود،سالاد روسی، سر نیکی ، بلینی با سالمون، پنکیک روسی ، برش ، شیشلیگ از غذا های معروف مسکو است .

مسکو - Moscow

رستوران های معروف مسکو

1-رستوران WHITE RABBIT

مسکو - Moscow

2-رستورران AQ KITCHEN

مسکو - Moscow

3- رستوران SEMIFREDDO

مسکو - Moscow

4-رستوران SEVERYANE

مسکو - Moscow

5- رستوران SYROVARNYA

مسکو - Moscow

آب و هوای شهر مسکو

اوج گرما مسکو بین ماه های که تا سپتامبر است که می تواند دمای هوا را یکی دو هفته ای  تقریبا بر 30 درجه می رسد. البته باید بگویم که مسکو آب و هوای قاره ای مرطوب دارد ،تابستان های گرم و گاهی مرطوب و زمستان های طولانی و سرد .

البته اگر بخواهیم در باره زمستانهای مسکو صحبت کنیم که دمای آن به 10 درجه زیر صفر نیز می رسد.گرچه ممکن است  هوا اطز صفر درجه سانتی گردا سردتر نباشد. زمستان مسکو از اویل نوامبر تا پایان مارس طول می کشد و البته اگر بخواهیم  درباره تابستان های مسکو صحبت کنیم  از اواسط مه شروع میشود و تا اوایل سپتامبر  ادامه دارد

مسکو - Moscow

حمل و نقل در مسکو

پیشرو ترین کشور ها در صنعت حمل و نقل  شهر مسکو است در نتیجه گردشگران  برای سفر به این شهر راحت هستند.

مترو ،اتوبوس، اتوبوس برقی ، تراموا،مینی بوس،تاکسی از امکانات شهر مسکو است که تمام گردشگران و ساکنن شهر مسکو می تواند به راحتی در کل شهر بزرگ مسکو بهره ببرند.

مسکو - Moscow

سوغاتی شهر مسکو

از سوغاتی مهم شهر مسکو می توانیم اشاره کنیم به خاویار،عتیقه جات،شکلات، عروسک های ماتریوشکا،زیور آلات سنتی، جعبه های لاکی ، عسل و...... است.

مسکو - Moscow

مراکز خرید مسکو

 1-مرکز خرید Glavnyi Universalnyi Magazin

2-خیابان TVERSKAYA

مسکو - Moscow

3- بازار Izmailovo

4- آویا پارک AVIAPARK

5-مرکز خرید TSUM

برچسب ها : روسیه
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

بیشترین بازدید