جستجو

سفر به ایران

سفر به ایران
معرفی ایران

ایران کشوری در منطقه خاورمیانه و در جنوب غربی آسیا که وسعت آن حدود 1.648.195 کیلومترمربع و جمعیت آن 79.926.270 نفر می‌باشد که از هر دو نظر در رده 18 جهان قرار دارد. ایران از شما با جمهوری آذربایجان، ارمنستان و ترکمنستان، از شرق با افغانستان و پاکستان و از غرب با ترکیه و عراق همسایه می‌باشد و به‌واسطه‌ی محدود شدن به دریای خزر از شمال و خلیج‌فارس و دریای عمان از جنوب، مناطق مهم استخراج نفت و گاز در جهان را در اختیار دارد.

ایران - Iran

ایران در منطقه‌ای خاورمیانه یک قدرت متوسط و مهم می‌باشد و ذخایر بزرگ سوخت‌های فسیلی که شامل بزرگ‌ترین میدان گاز طبیعی در جهان و چهارمین ذخایر نفتی بزرگ، باعث می‌شود تا این کشور در صنعت نفت، پتروشیمی و گاز طبیعی پیشتاز باشد و در کنار همه این‌ها میراث فرهنگی غنی دارد که همین امر باعث شده تا یکی از کشورهای غنی درزمینهٔ میراث فرهنگی به شما بیاید ازجمله میراثی که در این کشور قرار دارند می‌توان به تخت جمشید، گنبد سلطانیه، پاسارگاد، باغ‌های ایرانی، قنات‌ها، شهر یزد، کویر لوت و ... اشاره نمود که هر یک جلوه‌ها و زیبایی‌های خاص خود رادارند.

ایران - Iran

در این سرزمین گروه‌های زبانی و نژادی بسیاری جای گرفته‌اند و دارای تنوع بسیاری از این لحاظ می‌باشد و بسیاری از مردم ایران به زبان‌های مختلفی ازجمله فارسی، زبان ترکی آذربایجانی، کردی، لری، بلوچی، گیلکی، تالشی و عربی عراقی صحبت می‌کنند اما زبان رسمی این کشور فارسی می‌باشد.

ایران - Iran

ازلحاظ آب هوایی این کشور یکی از منحصربه‌فردترین کشورها در جهان می‌باشد که به سرزمین چهارفصل نیز مشهور می‌باشد کشوری که در آن در یک روز می‌توانید تنوع آب و هوایی را تجربه کنید. درحالی‌که بارندگی در مناطق شمالی آن به بیش از ۲۱۱۳ میلی‌متر نیز رسیده است در نواحی کویری میزان بارش از ۱۵ میلی‌متر تجاوز نمی‌کند یا در منطقه کوهستانی دمای 30- درجه احساس می‌شود، در نقطه‌ای دیگر از این کشور، مردم در حال تجربه‌ی دمای ۵۰ درجه و هوایی کاملاً تابستا‌نی هستند.

 

اطلاعات عمومی

زبان

فارسی

آب و هوا

متنوع

منطقه زمانی

نیمه اول سال ساعت جهانی +۴:۳۰ و نیمه دوم سال ساعت جهانی +۳:۳۰

واحد پول

ریال

جمعیت

۷۹.۹۲۶.۲۷۰ نفر

مساحت

۱.۶۴۸.۱۹۵ کیلومتر مربع

دین و مذهب

اسلام

تعداد شهرستان

۲۶۸

تعداد استان

۳۱

کد شماره گیری

+۹۸

پایتخت

تهران

سمت رانندگی

راست

نوع حکومت

جمهوری اسلامی

 

ایران - Iran

جاذبه‌های این کشور سراسر زیبایی و اعجاز ما را بر آن داشت تا برای شناخت بیشترش به گوشه گوشه‌ی آن سر بزنیم و تجربه‌ای متفاوت از ایران‌گردی را خلق کنیم. تابه‌حال جاذبه‌های بسیاری را از این کشور ازنظر گذراندیم

کمی صبر پیشه کنید و همراه ما باشید تا در آینده تمامی مطالب موردنظرتان را در ویسمن مطالعه کنید.

برچسب ها : ایران
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.