جستجو

زیباترین مسیرهای قطار در دنیا

زیباترین مسیرهای قطار در دنیا
مسیرهای دیدنی

اگر دلتان می‌خواهد سفر کردن با قطار را تجربه کنید و خاطرات خوش آن را هیچ‌گاه فراموش نکنید به شما پیشنهاد می‌کنیم یکی از مسیرهای زیبا در سراسر دنیا را برای این تجربه به‌یادماندنی خود انتخاب کنید .

یکی از قدیمی‌ترین  و درعین‌حال دوست‌داشتنی‌ترین نوع سفر ، سفر با قطار است که می‌توان این نوع سفر را برای رفتن به یک مقصد دلخواه انتخاب کنیم البته قطار سرعت هواپیما را ندارد ولی شاهد این مسئله در قطارها هستیم که ازلحاظ امکانات دسته کمی از هواپیما ندارد  و با سفر کردن با این وسیله می‌توانید حس و حال مسیرهای مختلف را تجربه کنید  ....

در ادامه این مطلب قصد داریم تا به سراغ مسیرهای مختلف قطار در جهان برویم و شمارا با آن‌ها آشنا کنیم.

با ویسمن در ادامه مطلب همسفر باشید .....

مسیر قطار دنیا

اولین گذرگاه کوهستان راکی به غرب،کانادا

این مسیر فوق‌العاده با مناظری زیبا در جنوب بریتیش کلمبیا بین ونکوور و بَنف پوشیده شده است که می‌توان آن را زیباترین مسیر قطار کانادا و یا حتی جهان دانست . با خروج از شهر ساحلی جهانی ونکوور، شما با چشم‌اندازهای نفس‌گیری نظیر مسیرهای شیب‌دار امتداد رودخانه تامپسون روبرو می‌شوید که در کنار امکانات لوکس این قطار، برای شما خاطره‌ای فراموش‌نشدنی خواهد ساخت در طول مسیر خود در شهر گملویس اقامت در کنار دریاچه‌ای زیبا خواهید داشت و صبح خود را با دیدم قله‌های برفی کوه راکی آغاز خواهید کرد و بعدازآن به بَنف زیبا خواهید رسید.

اولین گذرگاه کوهستان راکی به غرب، کانادا

گلَسیر اکسپرس، سوئیس

برای دیدن مناظر زیبا کوه‌های آلپ یکی از راحت‌ترین راه‌ها سفر با قطارگلَسیر اکسپرس است که دو منطقه کوهستانی معروف سوئیس یعنی زِرمات و سنت موریتز را به هم متصل می‌کندزمانی که به سمت شرق از طرف زرمات در حرکت هستید مسیری یک روزه در پیش رو خواهید داشت که از 91 تونل و 291 پل از میان سیزه زارها ، دریاچه‌‌های کوهستانی و چشم‌اندازهای شگفت‌انگیز عبور خواهید کرد .

گلَسیر اکسپرس، سوئیس

ترنز آلپاین، نیوزیلند

بهتر است در زمان سفر خود یک صندلی در کنار پنجره از ترنز آلپاین خریداری کنید تا به دیدن مناظر فوق‌العاده نیوزلند و کوه‌های جنوبی ساوت آیلند بنشینید  ایمن مسیر از یک کلیسا آغاز و به سمت شمال غربی حرکت کرده و مسافران خود را به تماشای مزارع بارور دشت کانتربری در کنار رودخانه ویماکاریری (Waimakariri) دعوت می‌کند.و بعدازآن از کوه ه بالا می‌رود  پس از مدتی مسافران خود را در میان گذرگاه پارک ملی آرتور، شگفت‌زده می‌کند و بعد از عبور از این منطقه به مقصد موردنظر و رویایی خود شهرستان تاریخی گرِی‌موس (Greymouth) می‌رسید.

ترنز آلپاین، نیوزیلند

مسیر وست هایلند، اسکاتلند

یکی از بهترین مسیرهای قطار در جهان  در کشور اسکاتلند  می‌باشد که  برای تجربه مناظر بکر و دست‌نخورده‌ی ساحل غربی این کشور می‌توانید با این قطار همسفر شوید تا از مناظر بکر و دست‌نخورده‌ی سواحل غربی این کشور لذت ببرید .زمانی که شما گلاسگو را ترک می‌کنید، چشم‌انداز شهری جای خودش را  به‌سرعت  به دره‌های سرسبز و دریاچه‌های آرامش‌بخش می‌بخشد و این قطار شمارا به سمت شمال برده و از طبیعت وحشی و بکر رانُك مور (Rannoch Moor) گذر کرده و درنهایت پس از این‌که از تمام چشم‌اندازهای کشور اسکاتلند لذت بردید، شمارا به بندر پر جنب‌وجوش مالیگ می‌رساند.

مسیر وست هایلند، اسکاتلند

غان (Ghan)، یادبود افغان‌ها در استرالیا

بدون شک یکی از دیدن‌های حیرت‌انگیز زمین  صحرای استرالیا  می‌باشد . مسیر قطار غان (Ghan) برای شما این امکان را فراهمی می‌کند تا از میان این جاذبه دیدنی و باشکوه عبور کنید و از مناظر و چشم‌اندازهای باشکوه ای همچون سواحل سرسبز و گرمسیری بخش‌های شمالی، سنگ‌های قرمز رشته‌کوه‌های مک دانل و دشت‌های حاصلخیز استرالیای جنوبی لذت ببرید .

غان (Ghan)، یادبود افغان‌ها در استرالیا

ترنس سیبرین، روسیه

این قطار روسی یکی از طولانی‌ترین و جذاب‌ترین و بهترین مسیرهای  قطار در جهان  می‌باشد که ایستگاه حرکت اولیه این قطار در غرب مسکو قرار دارد و بعد از ترک این شهر بسیار زیبا از میان کوه‌های اورال و جنگل‌های انبوه عبور کرده و عرض روسیه را طی می‌کند و پایتخت را به شهر شرقی ولادی‌وستوک وصل می‌کند  این مسیر که 8 روز زمان می‌برد تا طی شود  فرصتی را برای مسافران خود فراهم می‌کند تا دیدن جاذبه‌هایی مانند پلی 100 متری روی رودخانه اوب (Ob) و همچنین دریاچه‌ی فوق‌العاده زیبای بایکال را تجربه کنند .

ترنس سیبرین، روسیه

مسیر فلام، نروژ

مسیری یک‌ساعته که شاید هم طولانی نباشد اما قطعاً یکی از زیباترین مسیرهای قطار نروژ در کل جهان می‌باشد  که از نقطه شروع تا پایان این مسیر، چیزی حدود 862 متر ارتفاع می‌گیرد و جزء شیب‌دارترین ریل‌های اروپا می‌باشد  و این قطار از حوضچه‌های عمیق، آبشارهای پلکانی و صخره‌های بلند عبور کرده و بعد از طی کردن این مسیر به ایستگاه کوهستانی میردال می‌رسید این مسیر در تابستان دارای مناظر زیبا فراوانی است اما در طول زمستان هم در هنگام سرما همه جای این مسیر پوشید از برف است که چشم اندازه‌های زیبا را می‌توانی تجربه کنید و هیچ‌کدام از آن‌ها بدون شک از خاطرتان نخواهد رفت .

مسیر فلام، نروژ

سافاری نامیبیا با رُووس رِیل، آفریقای جنوبی

قطار لوکس رووس ریل سافاری نامیبیا  که حدود 3200 کیلومتر طول دارد و در سفر با آن می‌توانید مناظر زیبا آفریقا جنوبی را ببینید  حرکت این قطار از پرِتوریا (Pretoria)  می‌باشد که از کیمبرلی، جایگاه یکی از بزرگ‌ترین معادن دست‌کن جهان عبور می‌کند و در سفر خود از مناطق بی‌نظیری همچون کیپ شمالی و کانیون فیش ریور نیز بازدید خواهید کرد.  و درزمانی که قطار در بیابان کالاهاری در حرکت است ، از پایتخت نامیبیا، ویندهوک، گذر کرده و پس از عبور از بیابان نامیبیا به مقصد نهایی خود یعنی سواکوپموند (Swakopmund) می‌رسد.

سافاری نامیبیا با رُووس رِیل، آفریقای جنوبی

بلموند هیرام بینگام، پرو

زمانی از بهترین مسیرهای قطار در جهان صحبت می‌کنیم   قطعاً نمی‌توانیم نامی از این مسیر به زبان نیاوریم . این قطار بسیار لوکس  در مسیری زیبا و فوق‌العاده درنهایت به ماچوپیچو، یکی از عجایب هفت‌گانه جهان می‌رسد . مسیر حرکت این قطار از کوسکو شروع‌شده و شما در میان راه از دره مقدس اینکاها عبور می‌کند اگر می‌خواهید یکی از هیجان‌انگیزترین جاذبه‌های جهان، ماچوپیچو، را ببینید، این قطار را انتخاب کنید که مسیر راه هم برای شما لذت‌بخش و فراموش‌نشدنی شود

بلموند هیرام بینگام، پرو

گلدن ایگل دانوب اکسپرس، اروپای مرکزی و ترانسیلوانیا

این مسیر که 14 روز زمان می‌برد تا طی شود یکی از بهترین مسیرهای قطار در جهان می‌باشد و از استانبول شمارا به پایتخت چک ، پراگ می‌رساند و با سفر کردن با این قطار از هشت کشور عبور خواهید کرد این قطار از استانبول شروع به حرکت کرده و از کشورهایی نظیر مجارستان، اسلوواکی، اتریش، لهستان و چک عبور می‌کند.

گلدن ایگل دانوب اکسپرس، اروپای مرکزی و ترانسیلوانیا

برچسب ها : دور دنیا
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

بیشترین بازدید