جستجو

بهترین و معروفترین غذاهای ایرانی

بهترین و معروفترین غذاهای ایرانی
معروف ترین غذاهای ایرانی

به نظرتان بهترین غذاهای ایرانی کدام هستند؟

قبل از هر چیز باید بگوییم که این غذاها ترتیب خاصی ندارند، بنابراین اگر غذای محبوب شما در آخر معرفی شد به دل نگیرید! البته تعداد این غذاها کم نیست

با ویسمن همراه باشید تا با این غذاهای خوشمزه و بی‌نظیر آشنا شوید....بهترین و معروفترین غذاهای ایرانی

چلوکباب

بدون شک چلوکباب معروف‌ترین غذایی ایرانی می‌باشد و خیلی‌های هنر آشپزی ایران را با ین غذای خوشمزه می‌شناسند انواع کباب به‌ویژه کباب‌کوبیده در بین ایرانی‌ها و حتی توریست‌های که به ایران سفر می‌کنند محبوب است و این غذا معمولاً با گوجه و فلفل کبابی، برنج زعفرانی، دوغ و سبزی تازه سرو می‌شود. البته گاهی کوبیده را به‌جای برنج با نان هم می‌خورند که صدالبته بهتر است نان سنگک باشد.

بهترین و معروفترین غذاهای ایرانی- چلوکباب

خورشت قورمه‌سبزی

اگر از بسیاری از ایرانی‌ها بپرسید غذای محبوب شما کدام است ؟؟ بی‌شک می‌گویند قورمه‌سبزی! این خورش بسیار خوشمزه با سبزیجات معطر فروان، پیازداغ، لیموعمانی، لوبیا قرمز و گوشت قورمه شده گوسفند، گوساله یا بره تهیه می‌شود که در برخی از نقاط ایران به‌جای لوبیا قرمز از لوبیاچیتی و یا سفید استفاده می‌کنند و راز خوشمزگی این غذا در زمان پخت آن می‌شود هر چه این غذا در زمان بیشتر با حرارت متر پخته شود جاافتاده و لذیذتر خواهد بود و این غذا همراه با برنج ساده یا زعفرانی خورده می‌شود.

بهترین و معروفترین غذاهای ایرانی- قورمه سبزی

خورشت فسنجان

نوبتی هم باشد نوبت خورش فسنجان است! این خورش مجلسی که دل همه را برده و زینت‌بخش مهمانی‌ها مهم ایرانی‌ها می‌باشد این خورش از گردوی آسیاب شده، رب انار و گوشت مرغ یا کوفته‌قلقلی تهیه می‌شود و برای جا افتادن این غذا مانند قورمه‌سبزی نیاز به زمان زیاد با حرارت کم دارد و در نقاط مختلف ایران این غذا به روش‌های مختلف درست می‌شود و در بعضی از مناطق این خورش را ترش و در بعضی از مناطق شیرین و یا ملس تهیه می‌کنند و برای شیرین شدن آن به خورش کمی شکر اضافه می‌کنند.

بهترین و معروفترین غذاهای ایرانی-فسنجان

دیزی یا آبگوشت

دیزی یا آبگوشت یکی از اصیل‌ترین غذاهای ایرانی است برای تهیه این غذا گوشت گوسفند را با حبوبات و سیب‌زمینی و گاهی گوجه می‌پزند تا حسابی جا بیفتد. بعد آن را با نان سنگک، سبزی‌خوردن، دوغ و پیاز نوش جان می‌کنند. برای خوردن یک آبگوشت یا دیزنی بی‌نظیر می‌توانید به یکی از رستوران‌های سنتی بروید و در آنجا تجربه بی‌نظیر از این غذا داشته باشید!!!

بهترین و معروفترین غذاهای ایرانی- دیزی یا ابگوشت

زرشک‌پلو با مرغ

یکی دیگر از بهترین غذاهای ایرانی و که غذاهای مجلسی ایران می‌باشد و در مجالس سرو می‌شود زرشک‌پلو با مرغ می‌باشد. زرشک‌پلو از ترکیب زرشک، زعفران و برنج سفید تهیه می‌شود و علاوه بر طعم فوق‌العاده خوشمزه ظاهری بسیار زیبا و مجلسی دارد. زرشک‌پلو با مرغ یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای ایرانی است و در دنیا نیز شهرت زیادی پیداکرده است.

بهترین و معروفترین غذاهای ایرانی-زرشک پلو با مرغ

آلبالوپلو

این غذا که دارای ظاهری رنگارنگ می‌باشد که از دیگر غذاهای مجلسی ایران محسوب می‌شود و در بسیاری از مهمانی‌ها و مراسم‌های رسمی ایرانی‌های سرو می‌شود این غذا یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای ایران است که با همراه با گوشت قرمز یا کوفته‌قلقلی و یا مرغ تهیه می‌شود و درست کردن این غذا نیاز به تبحر و مهارت خاص دارد که هرکسی نمی‌تواند این غذا را به‌خوبی درست کند.

بهترین و معروفترین غذاهای ایرانی-آلبالو پلو

باقالی‌پلو

باقالی‌پلو با ماهیچه یکی از لذیذترین و مجلسی‌ترین غذاهای ایرانی است که بسیاری از ایرانی‌ها عاشق این غذا هستند. برای تهیه باقالی‌پلو، برنج سفید را با باقالی‌ و زعفران ترکیب می‌کنند و در آخر ماهیچه گوسفند یا گوشت مرغ را در کنار بشقاب قرار می‌دهند و سرو می‌کنند...

بهترین و معروفترین غذاهای ایرانی- باقالی پلو

لوبیاپلو

یکی دیگر از غذاهای خوشمزه‌ایرانی‌ها لوبیاپلو می‌باشد که سرو کردنش رسم و رسوم خاص خود را همراه دارد و این غذا معمولاً همراه با ته‌دیگ نان و یا سیب‌زمینی، سالاد شیرازی یا ترشی، سبزی‌خوردن و ماست سرو می‌شود که ترکیب آن‌ها بسیار خوشمزه است. برای تهیه لوبیاپلو، لوبیا سبز خردشده را با گوشت و پیاز و رب گوجه‌فرنگی و ادویه‌جات مختلف ترکیب می‌کنند و روی حرارت ملایم قرار می‌دهند تا دم بکشد و آماده بشود.

بهترین و معروفترین غذاهای ایرانی-لوبیا پلو

ته‌چین

ته‌چین یکی از غذاهای ایرانی بسیار خوشمزه و زیباست که ظاهری بسیار شیک و مجلسی دارد. جالب است بدانید که خارجی‌ها ته‌چین را به خاطر ظاهر زیبایش کیک ایرانی هم می‌نامند. ته‌چین را به‌صورت ساده و همراه با مرغ، گوشت، بادمجان و … درست می‌کنند؛ اما ته‌چین مرغ شهرت بیشتری دارد.

بهترین و معروفترین غذاهای ایرانی-ته چین

جوجه‌کباب

مردم ایران عاشق گوشت و در اکثر غذاهای خود از گوشت قرمز و یا گوشت سفید (مرغ) استفاده می‌کنند یکی از غذاهای لذیذی که از گوشت مرغ تهیه می‌شود جوجه‌کباب است که این غذا بر روی زغال آماده می‌شود و گوشت مرغ را کباب می‌کنند که بسیار خوشمزه است وقتی ایرانی‌ها برای کمپینگ به دل طبیعت می‌روند یکی از سنت‌های که دارند با خود مواد موردنیاز برای تهیه جوجه‌کباب را با خود همراه می‌برند و در همان‌جا بر روی آتش این غذا را آماده می‌کنند این غذا را همراه با گوجه کبابی و برنج زعفرانی و کره می‌خورند که بسیار ترکیب خوشمزه‌ای است.

بهترین و معروفترین غذاهای ایرانی-جوجه کباب

خورشت قیمه

یکی از غذاهای محبوب و پرطرفدار ایران خورش قیمه می‌باشد که اغلب با خلال سیب‌زمینی سرخ‌شده و یا با بادمجان تهیه می‌شود که اولی را قیمه سیب‌زمینی و دومی را قیمه‌بادمجان می‌نامند برای تهیه این خورش قیمه گوشت قیمه شده را با پیاز و لپه و رب گوجه‌فرنگی، لیموعمانی و آب می‌پزند تا کاملاً جا بیفتد. در آخر سیب‌زمینی‌های سرخ‌کرده یا بادمجان سرخ‌شده را به خورش اضافه می‌کنند و همراه با برنج ساده یا زعفرانی نوش جان می‌کنند.

بهترین و معروفترین غذاهای ایرانی-قیمه

خورشت بادمجان

در بسیاری از غذاهای ایرانی بادمجان استفاده می‌شود و مردم عاشق آن هستند یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای که با بادمجان تهیه می‌شود خورش بادمجان می‌باشد برای تهیه این خورش گوشت را با پیاز و ادویه‌جات می‌پزند و بعد بادمجان‌های سرخ‌شده و بادمجان و غوره را به آن اضافه می‌کنند. خورش بادمجان اغلب با برنج سفید یا زعفرانی خورده می‌شود هرچند آن را همراه با نان هم می‌توان سرو کرد.

بهترین و معروفترین غذاهای ایرانی-بادمجان

دلمه

این غذا انواع مختلفی دارد و دلمه برگ مو، دلمه گوجه، بادمجان و فلفل دلمه‌ای از معروف‌ترین‌های این غذا می‌باشند و بااین‌حال دلمه برگ مویکی از معروف‌ترین انواع دلمه می‌باشد و یکی از غذاهای محلی استان‌های آذربایجان و غربی می‌باشد بااین‌حال امروزه در سرتاسر ایران این غذای خوشمزه طبخ می‌شود. مواد داخل دلمه ترکیبی از گوشت چرخ‌کرده، سبزی دلمه، پیاز، لپه و … است

بهترین و معروفترین غذاهای ایرانی-دلمه

کوفته‌تبریزی

همان‌طور که از نام این غذا مشخص است اصل این غذا برای شهر تبریز می‌باشد و امروزه در سرتاسر ایران این غذا تهیه می‌شود که یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای ایرانی می‌باشد در ایران انواع مختلفی کوفته وجود دارد اما کوفه تبریزی از معروف‌ترین و خوشمزه‌ترین نوع کوفته می‌باشد و این غذا از ترکیب گوشت، لپه و سبزیجات تهیه می‌شود و داخل کوفته هم تخم‌مرغ آب‌پز، آلو، گردو، پیازداغ و زرشک ریخته می‌شود.

بهترین و معروفترین غذاهای ایرانی-کوفته تبریزی

آش رشته

در ایران انواع مختلفی از آش‌ها وجود دارد که هرکدام از این آش مربوط به منطقه خاص خود می‌باشد در میان این آش‌ها از همه معروف‌ترین و محبوب‌ترین آش رشته است و در ایامی مثل ماه رمضان به‌صورت نذری پخته می‌شود. برای تهیه آش رشته حبوبات مختلف را با سبزی مخصوص آش می‌پزند و بعد رشته آشی و کشک را به آن اضافه می‌کنند. تزئین روی آش اهمیت زیادی دارد و بسیاری از ایرانی‌ها در تزئین تبحر زیادی دارند. پیازداغ، سیرداغ، نعنا داغ و کشک ازجمله تزئینات اصلی آش رشته است.

بهترین و معروفترین غذاهای ایرانی-آش رشته

برچسب ها : ایران
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.