جستجو

کمیپنگ چیست ؟ تاریخچه کمپینگ متعلق به چه زمانی است ؟

کمیپنگ چیست ؟ تاریخچه کمپینگ متعلق به چه زمانی است ؟
تعریف کمپینگ

امروز می‌خواهیم باهم سفری به طبیعت داشته باشیم و شمارا اقامت در طبیعت یا کمپینگ آشنا کنیم و برای شما از تاریخچه کمپینگ بگوییم با ویسمن در اقامت در طبیعت همراه باشید ...

کمپینگ - camping

کمپینگ چیست؟

کمپینگ به فعالیتی در طبیعت گفته می‌شود که یک نفر و یا چند نفر در فضایی خارج از خانه خود اقدام به برپایی چادر و یا خانه‌های موقت می‌کنند حتی ممکن است در بعضی مواقع شما هم در پارک محله‌ی خود اقدام بر برپایی چادر نمائید و این به این معنا می‌باشد که شما اقدام به برپایی کمپینگ کرده‌اید و به‌دوراز خانه خود این اقدام را انجام داده‌اید.

همچنین کمپینگ می‌تواند یک پیک‌نیک باشد و در آن محل شب را به صبح برسانید که این کار در تمام فصول سال و با توجه به امکانات شما می‌تواند صورت پذیرد.

کمپینگ - camping

این فعالیت خود می‌تواند به صورت‌های مختلفی انجام شود به‌عنوان‌مثال می‌توان گفت اگر چادر برپا می‌کنید و شب را در همان‌جا می‌گذرانید می‌توانیم بگوییم که شما کمپینگ را تجربه کرده‌اید البته یک سری از کمپینگ های لوکس نیز از قرن 20 میلادی رواج پیداکرده‌اند و معمولاً در تورهای سافاری مورداستفاده قرار می‌گیرند چادر این نوع از کمپینگ ها معمولاً دارای تمام امکانات می‌باشند ...

از همان قرن ۲۰ نیز کمپ زنی میان مردم محبوب شد و روزبه‌روز توسط افراد بیشتری اجرا می‌شود. با بیشتر شدن زندگی شهری و دور شدن انسان‌ها از طبیعت مطمئناً شاهد افزایش افراد علاقه‌مند به کمپینگ خواهیم بود.

کمپینگ - camping

کمینیگ یا کم زنی به چه معناست؟؟؟

نمی‌توان تعریفی کلی و ثابت را برایش ارائه داد ولی کاملاً می‌تواند با فعالیت‌های شما ترکیب شود و به همین دلیل ممکن است فردی در حال کمپ زنی باشد ولی از دید شخصی دیگر شاید اصلاً کمپینگ نباشد.

شاید بتوان گفت:

عدم استفاده از خانه‌ای دائمی و سفر به طبیعت و برپایی چادر برای اقامت به معنای کمپینگ می‌باشد.

کمپینگ - camping

اما کمپینگ درواقع به این معناست که اگر شما در فضایی باز در حال تفریح باشید و در آنجا اقامت کنید درواقع شما در آنجا کمپینگ کرده‌اید البته عهده‌ی هم نیز به آن‌که در دل طبیعت نسبت به ایجاد کمپینگ اقدام کنند بسیار علاقه دارند و عهدی دیگر نیز سعی دارند تا در نزدیکی محلی باشند تا بتوانند نیازهایی مانند تهیه غذا، دارو و ... را برطرف سازند.

در مواقعی ممکن است تا کمپینگ با پیاده‌روی و همراه داشتن کوله‌پشتی، قایقرانی و ... همراه باشد که باعث می‌شود تا شما تجربه‌ی متفاوت از کمپینگ به دست آورید و البته سلیقه و خواسته‌های افراد کاملاً باهم متفاوت می‌باشد.

کمپینگ - camping

مثال دیگری که می‌توان زد این است که در برخی از کشورها در تابستان برای کودکان و نوجوانان کمپینگ برگزار می‌کنند و امکانات مناسبی را در اختیار آن‌ها می‌گذارند اما بااین‌حال نمی‌توان این کار را کمپینگ نامید زیرا در منطقه‌ای محافظت‌شده و محصورشده انجام می‌شود

شاید برای شما عجیب باشد وقتی بدانید که افراد بی‌خانمان نوعی کمپینگ انجام می‌دهند زیرا آن‌ها در هر مکانی با هر امکاناتی که باشد می‌خوابند البته عنصری الی کمپینگ را که طبیعت می‌باشد در اختیار ندارند.

کمپینگ - camping

تاریخچه‌ی کمپینگ

تاریخچه کمپینگ برمی‌گردد به زمانی که شخصی به نام توماس هیرام هولدینگ (Thomas Hiram Holding) که بری نخستین بار در کشور انگلستان و در نزدیکی رودخانه تایمز برپا کرد اگرچه توماس را پدر کمپینگ مدرن در انگلستان می‌دانند ولی باید گفت که او سبک عامه‌پسندی از کمپ زنی را وارد زندگی انسان‌ها کرد. در سال 1880 میلادی مردم اشتیاق زیادی برای تفریح در رودخانه و قایقرانی پیداکرده بودند و همین اتفاق باعث شد تا بعد از قایقرانی در کنار رودخانه استراحت کنند در همین زمان بود که برای اولین بار بشر کمپینگ مدرن را تجربه می‌کرد.

کمپینگ - camping

لوازم مورداستفاده برای کمپینگ در آن زمان سنگین بودند و برای حمل کردن این وسایل باید از اسب، گاری و یا قایق استفاده می‌کردند

در سال ۱۹۳۲ برای اولین بار فدراسیون بین‌المللی کمپینگ تشکیل شد و تا به امروز به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد. تا سال‌های ۱۹۶۰ کمپ زنی تبدیل به تفریح خانوادگی مردم شمال آمریکا و اروپا شد و از انجام آن بسیار لذت می‌بردند. در حال حاضر ابعاد زیادی را برای کمپ زنی می‌توان متصور شد و فقط جنبه‌ی تفریحی و خانوادگی ندارد.

کمپینگ - camping

برچسب ها : کمپینگ
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.