جستجو

مکان‌های عجیبی که باید در آن‌ها سرتان را بالا بگیرید!

مکان‌های عجیبی که باید در آن‌ها سرتان را بالا بگیرید!
شگفت‌انگیزترین سقف‌های جهان

زمانی که به یک مکان جدید سفر می‌کنید بازدید از آن منطقه و جاذبه‌های آن این نکته را یادآور می‌شود که چشمان خود نسبت به محیط اطرافتان باز نگه‌دارید ولی در بعضی از این جاذبه نه‌تنها نیاز است که چشمه‌های خود را باز نگه‌دارید بلکه به بالا بردن سر نیز نیاز دارند تا تمام زیبایی‌های آن را ببینید برخی از ای بناها مانند قلعه‌ها و بناهای دیگر دارای سقف‌های زیبا و خیره‌کننده‌ای هستند

حال باهم سفری خواهیم داشت به برخی از این مکان‌ها داشته باشیم پس با ویسمن در ادامه این مطلب همراه باشید...

شگفت‌انگیزترین سقف‌های جهان

شیراز، ایران – مسجد نصیر الملک

یکی از زیباترین مکان‌های مذهبی جهان ازهرجهت مسجد نصیر الملک می‌باشد و نمونه‌ای مشابه آن تقریباً در جهان وجود ندارد نورهای رنگی که از طریق شیشه‌های رنگی این مسجد، صحن و دیوارهای آن پخش می‌شوند و طرح‌های زنده در رنگ‌های مختلف و مقرنس‌های پیچیده‌ی مسجد (به‌ویژه در قسمت محراب) می‌تواند شمارا ساعت‌ها جذب خود کند و به تماشای این زیبای ها بنشیند سقف این مسجد به روال معماری اسلامی ساخته‌شده و هنری که در سقف این مسجد به‌کاررفته در اوج خود بی‌نظیر و بسیار زیباست.

شگفت‌انگیزترین سقف‌های جهان-مسجد نصیر الملک شیراز

واتیکان، واتیکان - کلیسای سیستین

سقف کلیسای سیستن در شهر واتیکان یکی از مشهورترین سقف‌های جهان می‌باشد که اوایل دهه 1500 توسط میکل آنژ طراحی و ساخته‌شده که در نوع خود شاهکار هنر نقاشی و معماری می‌باشد. نقاشی‌های سقف این کلیسا سالانه میلیون‌ها گردشگر را جذب خود می‌کند. نقاشی آبرنگ قسمت طاق مربوط به داستان «محاکمه‌ی آخر» است که در کتاب مقدس به آن اشاره‌شده است. عکاسی در داخل کلیسا ممنوع است. این قانون برای حفظ هنر موجود برای نسل آینده وضع‌شده است.

شگفت‌انگیزترین سقف‌های جهان - کلیسای سیستین

استانبول، ترکیه - مسجد سلطان احمد (مسجد آبی)

از برجسته‌ترین مساجد استانبول مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد که ساخت آن مربوط به اوایل دهه 1600 میلادی می‌باشد د در نزدیکی ایاصوفیه قرار دارد و با بیش از 20000 کاشی تزئین شده و رنگ آبی این کاشی‌ها باعث شده تا گردشگران نام این مسجد را به مسجد آبی تغییر دهند و اطراف این مسجد با پنجره‌های رنگارنگ و عظیم پوشیده شده و گنید این مسجد به طرز شگفت‌انگیز تزئین شده و می‌توانید ساعت‌ها به سقف خیره شوید و در میان شکوه و جلال آن غرق شوید.

شگفت‌انگیزترین سقف‌های جهان - مسجد سلطان احمد (آبی )

فلورانس، ایتالیا - قلعه دی سامزانو (di Sammezzano)-

یکی از رنگی‌ترین ساختمان‌های جهان دی سامزانو می‌باشد که شامل رنگین‌کمانی از رنگ‌های مختلف و بسیار جالب است و این قلع رنگارنگ دارای 365 اتاق می‌باشد که هرکدام از آن‌ها اختصاص به یک روز از سال دارد و شاهکاری از هنر معماری می‌باشند این قلعه در اویل دهی 1600 به‌عنوان یک پلازای ایتالیایی ساخته و بعد از جنگ جهانی دوم از عنوان به‌عنوان یک هتل لوکس استفاده شد و در سال‌های اخیر این قلعه به یک شرکت مستقر در دبی باقیمتی بیش از 18 میلیون دلار فروخته‌شده.

شگفت‌انگیزترین سقف‌های جهان- قلعه دی سامزانو

سنت پترزبورگ، روسیه - کلیسای ناجی خون ریخته شده

یکی از زیباترین کلیساهای که در روسیه وجود دارد کلیسای ناجی می‌باشد که رنگ‌آمیزی و طراحی خارجی آن، خون ریخته شده در سنت پترزبورگ می‌باشد معماری زیبا و بی‌نظیر این کلیسا در جهان معروف است در این بنا بیش از 80000 مترمربع موزاییک از سقف تا کف آن به‌کاررفته که بارنگ‌های روشن به همراه گنبدی طلایی الهام‌بخش دنیای فرشتگان است.

شگفت‌انگیزترین سقف‌های جهان-کلیسای ناجی خون ریخته شده

پکن، چین - معبد بهشت

یکی از ساختمان‌های مذهبی در پکن، معبد بهشت است که امپراطوران چینی درگذشته سالانه برای انجام دعا برای برداشت محصول خوب و اهدای قربانی در معبد حاضر می‌شدند و امروزه یکی از مکان‌های محبوب زائران چینی و گردشگران می‌باشد و از نمادهای چینی در این معبد استفاده‌شده و سالن دعا و نیایش آن دارای 4 ستون می‌باشد و که نشانه چهارفصل سال می‌باشد و طرح دایره‌ی این سالن نشان از کره‌ی زمین دارد. کاشی‌های آبی تیره در سقف و طرح‌های دایره‌ای در سراسر معبد نماد بهشت هستند

شگفت‌انگیزترین سقف‌های جهان - معبد بهشت

 اصفهان، ایران - مسجد امام یا شاه

مسجد امام یا مسجد شاه که در سال 1611 ساخته‌شده یکی از زیباترین مساجد جهان به‌حساب می‌آید و تصویر این مسجد زیبا بر روی پول کشور ایران نقش بسته است. در دورتادور سقف این مسجد آیاتی از قرآن خطاطی و با کاشی هفت‌رنگ تزئین گردیده و گنبد هشت‌ضلعی باشکوه مسجد با کاشی‌کاری پرزرق‌وبرق اسلامی ناخودآگاه شمارا وادار به تشویق و تمجید از آن می‌کند.

جالب است که سقف‌های معماری‌های ایرانی اسلامی، همیشه در فهرست زیباترین‌ها قرار دارند...

شگفت‌انگیزترین سقف‌های جهان - مسجد امام اصفهان

برچسب ها : دور دنیا
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.