جستجو

با کمینگ ها بیشتر آشنا شوید

با کمینگ ها بیشتر آشنا شوید
کمپینگ ها

امروز می‌خواهیم باهم سفری به طبیعت داشته باشیم و شمارا انواع اقامت در طبیعت یا کمپینگ آشنا کنیم و در مطلب قبلی شمارا با کمپینگ چیست؟ تاریخچه کمپینگ متعلق به چه زمانی است؟ آشنا کردیم در ادامه این مطلب با ویسمن  همراه باشید تا با انواع این کمپینگ آشنا شوید

کمپینگ - Camping

۱. کمپینگ ماجراجویانه

درباره این نوع از کمپینگ می‌توان گفت که همراه با نوعی مسابقه صورت می‌گیرد مسابقاتی مانند دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی و... که این رقابت‌ها در طول روز صورت می‌گیرد و افرادی که در این مسابقات شرکت می‌کنند باید برای رسیدن به مقصد موردنظر به ماجراجویی بپردازند و در کنار آن مسیر خود را پیدا کنند در ادامه این ماجراجویی در شب این افراد چادرهای خود را بر پا می‌کنند و کمپ می‌زنند و در بعضی از مواقع به همراه خود وسایلی مانند اجاق‌گاز مسافرتی، کیسه‌ی خواب و چادر نیز همراه دارند.

کمپینگ - Camping

۲. کمپینگ خشک

برای برپا کردن این نوع از کمپ افراد به مناطقی می‌روند که در آنجا هیچ‌گونه آبی وجود ندارد و حتماً به همراه خود آب موردنیاز را باید همراه داشته باشند و این نوع از کمپ زنی معمولاً در بیابان‌ها انجام می‌شود و طرف داران زیادی نیز دارد.

کمپینگ - Camping

۳. کمپینگ پیاده‌روی

در این نوع از کمپ زنی افراد به‌صورت گروهی یا انفرادی به گشت زنی و یا پیاده‌روی در طبیعت می‌پردازند و در هرزمانی که خواستند به برپای چادرهای کمپ می‌پردازند و در بعضی از مواقع برای حمل وسایل خود از حیوانات استفاده می‌کنند که راحتی سفر خود را افزایش دهند حیواناتی مانند اسب، شتر و یا در کل حیوانات باربر مورداستفاده قرار می‌گیرند. البته در طول سفر در این نوع از کمپینگ ممکن است صخره‌نوردی و یا عبور از رودخانه نیز رخ دهد و افراد باید از آمادگی بدنی مناسبی برخوردار باشند.

کمپینگ - Camping

۴. کمپینگ قایقرانی

بیشتر مسیر در این نوع از کمپینگ معمولاً توسط قایق طی می‌شود و از ضروری‌ترین نیازهای این نوع کمپینگ لوازم ضد آب و ماهیگیری می‌باشد. در میان راه و قبل از رسیدن به مقصد در نزدیکی آب بر روی خشکی کمپ زنی انجام می‌شود. گاهی اوقات برای لذت بردن بیشتر قایق‌های پارویی و یا کایاک مورداستفاده قرار می‌گیرد.

کمپینگ - Camping

۵. کمپینگ دوچرخه و یا موتورسیکلت

برای اینکه این نوع از کمپینگ را تجربه کنید باید با دوچرخه به دل طبیعت بروید و بعدازاینکه مسیر طولانی را طی کردید به در مکانی مناسب چادرهای کمپینگ خود را برپا کنید گاهی ممکن است چند روز در مسیر باشد و مجبور شوید تا هر شب کمپ زنی کنید. بعضی از افراد نیز با موتورسیکلت به طبیعت می‌روند و به هنگام شب کمپی برپا می‌کنند که بسیار شبیه به نوع همراه با دوچرخه می‌باشد.

کمپینگ - Camping

6.کمپینگ لوکس و پرزرق‌وبرق

ریشه‌ی این کمپینگ بازمی‌گردد به سال‌های ۱۹۰۰ میلادی که آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به آفریقا سفر می‌کردند. به دلیل ثروتمند بودنشان چادرهایی مجلل برپا می‌کردند و این‌گونه کمپ زنی‌های لوکس به وجود آمد. این افراد تنها به دنبال لذت بردن از طبیعت نبودند و راحتی و تجربه‌ی سفر لوکس را نیز می‌خواستند.

کمپینگ - Camping

7. کمپینگ نمایشی

تصور کنید به طبیعت رفته‌اید و در کنار لذت بردن از کمپینگ شاهد نمایش و یا تجربه‌ی واقعه‌ای تاریخی هستید. به‌طور مثال ممکن است به جنگلی بروید که زمانی جنگی بزرگ در آن محل رخ‌داده بوده است و با اقامت در آنجا درباره‌ی واقعه‌ی تاریخی اطلاعاتی را به دست بیاورید.

کمپینگ - Camping

۸. کمپینگ اجتماعی

گروهی از افراد هستند که با در نظر داشتن علایق خود به‌صورت گروهی به طبیعت سفر می‌کنند و در کنار هم به برپایی کمپ می‌پردازند و همین عمل باعث می‌شود تا ارتباطات جدید میان افراد شکل بگیرد و اگر کودکان نیز حضور دارند دوستان جدید پیدا کنند و به تعامل با یکدیگر بپردازند.

کمپینگ - Camping

9. کمپینگ بقا

برای تجربه‌ی کمپینگ بقا باید از توانایی‌های خاصی بهره ببرید و آموزش‌دیده باشید که چگونه در شرایط سخت بتوانید جان سالم به درببرید. برای مثال باید به‌خوبی بتوانید از محیط اطراف غذای خود را تأمین کنید، درمان پزشکی اورژانسی و جهت‌یابی را نیز به‌خوبی فراگرفته باشید.

کمپینگ - Camping

۱۰. کمپینگ شهری

از نام این نوع از کمپینگ مشخص است که در این نوع کمپینگ در محیط‌های شهری برپا می‌شود و به‌عنوان‌مثال می‌توان به اعتراضات خیابانی در این مورداشاره داشت که معترضین شب را در خیابان‌ها می‌گذرانند و برای خواب و استراحت خود چادر برپا می‌کنند البته شاید نتوان نام کمپینگ را بر رویش نهاد ولی به‌هرحال یکی از انواع کمپ زنی به‌حساب می‌آید.

کمپینگ - Camping

۱۱. کمپینگ زمستان

درزمانی که در فصل سرد سال و یا زمستان به طبیعت می‌روید و در آنجا چادر برپا می‌کنید درواقع می‌توان گفت که شما کمپینگ برپا کرده‌اید و البته حتماً باید برف ببارد و یا باریده باشد. از بهترین مکان‌ها می‌توان به ارتفاعات کوهستان اشاره کرد.

بهتر است برای تجربه کردن این نوع از کمپینگ آموزش‌های لازم را به‌خوبی دیده باشید و بهتر است در یک غار و یا زیر درخت چادر برپا کنید و لوازم موردنیاز خود را همراه داشته باشید.

کمپینگ - Camping

۱۲. کمپینگ کار

در این نوع از کمپ زنی افراد در کنار لذت بردن از سفر خود به کار نیز مشغول می‌شوند. برای مثال می‌توان گفت زمانی که افراد در یک پارک ملی شروع به فروش اجناس موردنیاز دیگر مسافران و یا فروش غذا و ... می‌کنند درواقع کمپینگ برپا کرده‌اند.

کمپینگ - Camping

13. اردو و کمپینگ تجاری

کسانی که به کمپ زنی می‌پردازند می‌توانند با توجه به نیازهای خود کمپ‌های متنوعی را انتخاب کنند. به‌طور مثال کمپ‌هایی هستند که محل‌های روشن کردن آتش دارند و همین‌طور دارای فروشگاه‌هایی نیز هستند. مسافران در این مکان‌ها دیگر نگران امنیت خود و حمله‌ی حیوانات وحشی و گم کردن مسیر نیستند. البته برای استفاده از این اماکن باید مبالغی پرداخت شود.

این محل‌های کمپینگ از ویژگی‌های خاصی برخوردار هستند. مثلاً می‌توان اتومبیل خود را به داخل ببرید و در کنار محل کمپ خود پارکش کنید. کمپینگ با توجه به بیشتر محبوب شدنش میان مردم می‌تواند تبدیل به یک شغل برای بسیاری از افراد شود و جنبه‌ی تجاری به خود بگیرد.

کمپینگ - Camping

نگاهی به کمپینگ در برخی از کشورها

در کشور ایالات‌متحده‌ی آمریکا بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ حدود ۴۰ میلیون آمریکایی (۱۴% جمعیت این کشور) به کمپینگ رفتند. به تعداد این افراد نیز هرسال افزوده می‌شود.در انگلستان هم تنها در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۵ حدود ۴.۵ میلیون نفر با میانگین گذراندن ۳.۷ شب به کمپینگ رفته‌اند.

کمپینگ - Camping

برچسب ها : کمپینگ
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.