جستجو
پکیج تور
استانبول/Istanbul

استانبول/Istanbul

استانبول مرکز فرهنگی واقتصاد وپایتخت ترکیه می باشد وپلی میان آسیا واروپاست .استانبول درعین مدرن بودن شهری کهن ومرموز است که مردمان به این شهر توریستی هفت تپه نیز میگویند


معرفی تور

استانبول، شهری میان دو قاره اروپا و آسیاست که قدمتی بیش از 2500 سال دارد. وقتی نگاهی به تاریخچه این شهر زیبا بیندازیم، می بینیم که جاذبه های بسیاری دارد که باید راجب انها صبحت ویا دیدن کنیم پس شروع میکنیم از خیابان های استانبول که معروف ترین آن خیابان استقلال و منطقه اروپایی واقع شده که در گذشته به ان خیابان بزرگ میگفتند که بعداز انقلاب ترکیه به خیابان استقلال تعقیر نام نموده است که قطعنا باید از آن دیدن کنیم این خیابان در میدان تقسیم ودر منطقه بیوگلو در استانبول واقع شده شاید محبوب ترین خیابان ومنطقه در استانبول باشد این ناحیه از تقسیم و خیابان استقلال، قلب شهر استانبول را تشکیل می‌دهند. این خیابان به درازای یک مایل، با بیوگلو تقاطع دارد و مملو است از فروشگاه، رستوران، کافه، نمایش‌های خیابانی. ترامواهای نوستالژیک و قدیمی نیز در طول خیابان استقلال گذر می‌کنند. خیابان استقلال با داشتن کافه، بار، فروشگاه،رستوران،کلوپ ودیسگو شبهای پرجنب وجوش در شهر راه میاندازد و خیابان بعدی که درباره ان صحبت میکنیم خیابان بغداد که یکی ازلوکس ترین خیابان برای خرید که در بخش اسیای قرار دارد.


جاذبه های توریستی

ایاصوفیه: این مسجد به خاطر معماری شگفت انگیز، نماهای باشکوه داخلی و اهمیت تاریخی اش گردشگران را به شهر استانبول جذب می کند. بین سال های 532 و 537 ساختمان آن به مدت هزار سال کلیسا بود. سپس از سال 1453 تا 1934 که تبدیل به موزه شود، مسجد بود. مسجد سلطان احمد (مسجد آبی):سلطان احمد همیشه می خواست مسجدی بسازد که با مسجد ایاصوفیه رقابت کند و همه تقریباً موافق هستند که او در این کار موفق شده است. این مسجد یکی دیگر از جاذبه های توریستی اصلی استانبول است. کاخ توپکایی(توپکایی سارایی):این کاخ منزلگاه سلاطین عثمانی از سال 1465 تا 1856 بوده است و یکی از محبوب ترین جاذبه های شهر استانبول است. معماری بی نظیر و حیاط های زیبایی دارد. این سرا در سال 1924 یعنی اندکی پس از دوره عثمانی تبدیل به موزه شد. کاخ دلمه باغچه:این کاخ که در راستای تنگه بسفر قرار دارد، زیبایی و اهمیت تاریخی زیادی دارد. کاخ دلمه باغچه در قرن نوزدهم ساخته شد، و آخرین سلاطین عثمانی از این کاخ به عنوان محل اقامت اولیه و کرسی حکومتی استفاده می کردند. معماری داخلی و خارجی این کاخ ترکیبی از طراحی های عربی و اروپایی است که فقط در این تقاطع دو قاره دیده می شود. بازار بزرگ استانبول (کاپالی چارشی):بازار بزرگ استانبول که به ترکی کاپالی چارشی یعنی بازار سرپوشیده نامیده می شود در یک مایلی غرب سلطان احمد است و یکی از بزرگترین مراکز خرید سرپوشیده در دنیاست. محصولاتی که در آن فروخته می شوند عبارتند از فرش و قالی و پوشاک تا کارهای دستی و هنری و شطرنج. رستوران ها، کافه ها و مساجد زیادی هم در این بازار هست. موزه باستان شناسی استانبول:در این موزه میلیون ها شیء عتیقه نگهداری می شود. خود موزه در سال 1891 باز شد و در واقع سه ساختمان جداگانه است که شامل موزه شرق باستان می شود. این موزه در نزدیکی کاخ توپکاپی قرار دارد. ورودی آن حدوداً 8 دلار است و همه روزه بجز دوشنبه ها از ساعت 9:30 تا 5 بعدازظهر باز است.


امکانات تفریحی

میدان تکسیم(خیابان استقلال) کلیسای چورا برج گالاتا قلعه روملی حصار قایق سواری


خدمات تور

بیمه مسافرتی راهنمای فارسی زبان استقبال وبدرقه فرودگاهی گشت شهری


تنظیمات این صفحه تکمیل نشده است.