جستجو
پکیج تور
آنکارا/ Ankara

آنکارا/ Ankara

آنکارا (در قدیم: آنقره) پایتخت و پس از استانبول دومین شهر بزرگ کشور ترکیه است. این شهر هم‌چنین مرکز سیاسی استان آنکارا است.آنکارا شهری جدید و نسبتاً مدرن با ۴٬۳۱۹٬۱۶۷ نفر جمعیت است (آمار ۲۰۰۵). از مراکز دیدنی آن می‌توان آرامگاه آتاتورک و برج گردان خرید آتاکوله را نام برد.

معرفی تور

آنکارا یکی از مراکز تجاری مهم و فرهنگی در ترکیه است. خرید در آنکارا بسیار جالب و هیجان‌انگیز است و از آن‌جایی‌که تعداد مراکز خرید، بازار‌ها و بوتیک‌های مختلف زیاد است، بدون شک خرید شما بیش از یک روز طول خواهد کشید. یکی از دلایلی که مردم زیاد برای خرید به این‌جا می‌آیند، وجود انواع محصولات است. در این‌جا می‌توانید از میوه و خشکبار تا برند‌های معروف دنیا پیدا کنید.خیابان سیکریکسیلار یوکوسو این خیابان یکی از اصلی‌ترین مراکز خرید در آنکارا محسوب می‌شود. و به دلیل وجود مغازه‌هایی که اجناس سنتی مثل فرش‌های دستباف، زیور‌الات چرمی و بسیاری وسایل دیگر را با قیمتی بسیار مناسب به فروش می‌رسانند، میان گردشگران بسیار محبوب است.و خیابان تونالی هیلمی یکی از بهترین و زیبا‌ترین خیابان‌های آنکارا است. این خیابان پر از مغازه‌ها، بوتیک‌ها و مکان‌های مناسب برای خرید سوغات است. این خیابان زیبا و کمی مدرن است و قیمت اجناس نیز کمی بالا‌تر از دیگر مناطق شهر است. خرید در این‌جا بسیار عالی و لذت بخش خواهد بود.

جاذبه های توریستی

موزه فرهنگ در آنکارا: این موزه مقابل خانه اپرا در بلوار طلعت پاشا بنا شده و حاوی مجموعه نفیس از صنایع دستی مربوط به فرهنگ عامه و آثار مربوط به مساجد دوران سلجوقی و عثمانی است.
موزه هوانوردی در آنکارا: این موزه در شهر آنکارا و در نااتیمسگوت قرار گرفته و در این موزه مدل های کوچک و بزرگ از هواپیما و تصاویر بی نظیر بزرگ هوایی موجود است.
موزه نقاشی در آنکارا: موزه نقاشی و مجسمه سازی در نزدیکی موزه فرهنگ آنکارا قرار داشته که دارای مجموعه ای غنی از هنر ترکی مربوط به اواخر قرن نوزدهم است و در آن گالری هایی برای نمایش آثار بازدیدکنندگان وجوددارد.
مقبره آتاترک: هر کشوری یک قهرمان ملی و تاریخی دارد و در ترکیه مصطفی کمال آتاتورک همان قهرمان است. مقبره ی این بنیانگذار در قسمت مرکزی آنکارا قراردارد که در شب درخشش خیره کننده ای دارد.
معبد آکوستوس: آکوستوس در مجاورت مسجد حاجی بایرام آنکارا واقع شده که بعد از فتح آناتولی توسط امپراتور روم ودر زمان قبل از میلاد ساخته شد که آنکی رانوم نامیده میشد. در قرن پنجم این معبد به کلیسا تبدیل شد. دیدن این مکان خارج از لطف نیست.

امکانات تفریحی

تئاتر رومی
پارک جنگلی
شهر بازی فوق العاده اتا ترک
مراکز خرید انکارا

خدمات تور

بیمه
لیدر
ترانسفر
گشت شهری
تنظیمات این صفحه تکمیل نشده است.