جستجو
آنتالیا

آنتالیا

آنتالیا یکی از شهرهای جنوبی ترکیه می باشد که سواحل بی نظیر و شگفت آوری دارد.به همین دلیل به این شهر مرکز گردشگری ترکیه گویند. آنتالیا به دلیل همجواری با دریای مدیترانه شرایط آب و هوایی کاملا تاثیرپذیری از دریا را دارا می باشد به صورتی که تابستانی گرم و خشک و زمستانی معتدل و بارانی دارد.


درباره مسیر

چرا آنتالیا؟آنتالیا، مرکز صنعت گردشگری ترکیه است و ۳۰ درصد از کل گردشگران خارجی ترکیه به این استان وارد می‌شوند. این استان دارای ۶۵۷ کیلومتر ساحل است که پلاژها، بندرها و شهرهای باستانی زیادی در کنار آن قرار دارد از جمله محل باستانی زانتوس که در فهرست میراث جهانی قرار دارد.آنتالیا سواحل بی نظیر و شگفت آوری دارد.به همین دلیل به این شهر مرکز گردشگری ترکیه گویند.منتطقه لارا در این شهر با داشتن صدها هتل وامکانات های تفریحی تنها برای توریست ها آماده شده است. طبیعت بی نظیر و معماری دیدنی این شهر باعث جذب توریست های بسیاری میشود. جشنواره های متعددی فصلی و پرتقال طلایی و مسابقه بین المللی موسیقی در آنتالیا رونق بسیاردارد. .برای خرید در آنتالیا میتوان از مرکز خرید این شهر که شامل برندهای معروف است و همچنین از بازار محلی سنتی ترک ها در این شهرخرید کرد .آنتالیا کجاست؟شهر آنتالیا در جنوب غربی ترکیه و از جنوب به دریای مدیترانه و از غرب به کورکوتلی و از شرق به سریک متصل است. . زبان مردم این شهر ترکی استانبولی است اما اغلب مردم به زبان انگلیسی مسلط هستن. واحد پول ترکیه لیر می باشد و با دلار نیز میشود خرید کرد. اختلاف ساعت آنتالیا با تهران 2 ساعت و 30 دقیقه عقب تر می باشد. فرودگاه های این شهر عبارتند از آنتالیا و اسپارتا .سوغات شهر عبارتند چشم نظر، زیورآلات دست ساز، ظروف مسی و زیراندازهای دست بافت وغیره است. آنتالیا به دلیل همجواری با دریای مدیترانه شرایط آب و هوایی کاملا تاثیرپذیری از دریا را دارا می باشد به صورتی که تابستانی گرم و خشک و زمستانی معتدل و بارانی دارد.بهترین زمان سفر به آنتالیا؟ بهترین زمان سفر به آنتالیا، بر اساس آب و هوا بین ۲۶ فوریه تا دهم ژوئن (۷ اسفند تا ۲۰ خرداد) و ۲۴ام سپتامبر تا ‍۱۶ام دسامبر (۲ مهر تا ۲۵ آذر) است. 


وسیله نقلیه

ویسمن استفاده از وسایل نقلیه توریستی زیر را برای این مسیر در تورهای سفارشی بسته به انتخاب و تعداد همسفران پیشنهاد میکند :
 • هواپیما
 • اتوبوس توریستی

سایر خدمات

ویسمن همچنین آماده ارائه خدمات زیر برای این مسیر در تورهای سفارشی به همسفران می باشد:
 • صبحانه
 • ناهار
 • شام
 • پذیرایی میان وعده
 • بیمه نامه مسافرتی
 • راهنمای مسلط به زبان
 • ترانسفر فرودگاهی
 • گشت شهری
 • راهنما

تصاویر مرتبط

آنکارا

آنکارا

آنکارا (در قدیم: آنقره) پایتخت و پس از استانبول دومین شهر[...]

ارمنستان

ارمنستان

سرزمین آرارات

استانبول

استانبول

جادوی استانبول، فیروزه ی بسفر، ایا صوفیا و تاریخ یک رویا [...]

بالی

بالی

جزیره رویایی و بهشت افسانه ای بالی

باکو

باکو

باکو عروس قفقاز، سرزمین باد

تایلند

تایلند

 سفر به سرزمین رازها و لبخندها سفر به قطعه ای از بهش[...]

چین

چین

چین سرزمین باستانی و افسانه های اژدها و جشن ها

دبی

دبی

نگین خاورمیانه ؛ الماسی در قلب بیابانها ؛ سرزمین آسمانخرا[...]

سنگاپور

سنگاپور

سنگاپور بهشت نیمکره جنوبی

صربستان

صربستان

صربستان یادگار یوگسلاوی سابق ، بهشت کوچک و بدون ویزای ارو[...]

گرجستان

گرجستان

گرجستان عروس منطقه قفقاز

مالزی

مالزی

سفربه مالزی کشور سبز و بارانی در خط استوا