خدمات درخواست ویزای ایران

ویسمن با دارا بودن ارتباط مستقیم با وزارت امور خارجه آماده ارائه خدمات اخذ ویزا برای میهمانان شما میباشد.
مواردی که باید قبل از ثبت درخواست ویزای ایران بدانید ( نکات مهم) خواهشمند است به منظور کاهش احتمال رد درخواست روادید موارد زیر را با دقت مطالعه نمایید.

انواع ویزا

شما میتوانید از 13 نوع روادید ورود و اقامت در ایران (کار،اقامت،تحصیلی و...) فقط ویزای توریستی را از طریق این سسیستم درخواست و ویزای مهمان خود را در سفارتخانه مشخص شده توسط خود شما و یا بنا به درخواست در فرودگاه امام خمینی و فرودگاهای بین المللی کشور (مشهد، شیراز، تبریز و اصفهان) پس از پرداخت هزینه دریافت نماید.

تاریخ انقضای گذرنامه

برای ثبت درخواست همه انواع روادید در سامانه روادید الکترونیکی، داشتن گذرنامه ی معتبر که حداقل شش ماه از تاریخ انقضای آن باقی مانده باشد الزامی است. بدیهی است سامانه از ثبت درخواست روادید با گذرنامه های در حال انقضا کمتر از شش ماه اعتبار جلوگیری بعمل می آورد.

شایستگی دریافت روادید

 • افرادی که دارای پاسپورت اسرائیلی و یا در گذرنامه خودمهر ورود به آن کشور را داشته باشند، ویزای ایران را دریافت نخواهند کرد.
 • افراد دارای پاسپورت جمهوری مقدونیه، بوسنی هرزگوین، سعودیه، سنگاپور و ترکیه به محض ورود به فرودگاه ویزای سه ماهه دریافت خواهند کرد
 • افرادی با پاسپورت کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس، کانادا، افغانستان، عراق، اردن، کلمبیا، بنگلادش، سومالی و پاکستان به محض ورود در فرودگاه، ویزا دریافت نخواهند کرد و در صورت موافقت جمهوری اسلامی ایران به دریافت روادید کد دعوتنامه از سوی آژانس اعلام میگردد و شخص دعوت شونده با مراجعت به سفارت ایران در شهری که اعلام نموده، میتواند ویزای خود را دریافت کند.
 • تمام افرادی كه داراي گذرنامه معتبر (با اعتبار حداقل شش ماه) و اقامت حداقل 6 ماه در کشور خود باشند مي توانند پس از ارايه مدارك لازم و اخذ رواديد به ايران سفر نمايند.

اعتبار ویزا

ویزای ایران ۳ ماه اعتبار دارد و مسافرین می‌توانند ۳۰ روز در کشور ایران اقامت داشته باشند. البته در صورت موافقت وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران این مدت تا ۶۰ روز هم قابل افزایش است.

مدارک مورد نیاز:

 • تصویر صفحه اول گذرنامه میهمان
 • توصیر پرسنلی میهمان
 • تکمیل فرم تقاضای روادید ایران

مراحل دریافت ویزا

 • پس از ارسال مدارک به وزارت امور خارجه و دریافت کد ویزا از وزارت امور خارجه توسط آژانس، کد ویزا به شما داده خواهد شد (بین 7 تا 10 روزکاری) و مهمان شما با داشتن کد ویزا میتواند(پس از 3 روز کاری) به سفارتخانه مشخص شده مراجعه و یا بنا به درخواست در فرودگاه امام خمینی یا فرودگاه های بین المللی کشور (مشهد، شیراز، تبریز و اصفهان) با پرداخت هزینه، ویزای ایران را دریافت نماید.
 • در صورت عدم اخذ ویزا هزینه مستردد نمیگردد.
 • محل اخذ ویزا توسط میهمان باید اعلام گردد.
 • دارندگان ویزا به محض ورود به خاک ایران ملزم به رعایت قوانین و مقررات جاری در آن خواهند بود
شما می توانید در این قسمت به فرم درخواست ویزای ایران دسترسی داشته باشید فرم درخواست ویزای ایران
رزرو بلیط هواپیما در کوتاه‌ترین زمان و با مناسب‌ترین قیمت
رزرو بلیط هواپیما
رزرو هتل‌‌ و اقامتگاه‌های بومگردی در سراسر ایران
رزرو هتل
ویسمن علاوه بر ویزا،هتل و بلیط هواپیما آماده ارائه سایر خدمات سفر از قبیل بیمه مسافرتی،ترانسفر، گشت شهری و ... در سرتاسر ایران و جهان به شما همسفران عزیز میباشد.
خدمات سفر