ویزای روسیه

ویزای توریستی روسیه

 برای افرادی صادر می‌شود که به قصد گردشگری، روسیه را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند. مدت اعتبار ویزای توریستی روسیه بر اساس مدت رزرو هتل و مطابق با تاریخ پرواز تعیین می‌شود، بنابراین موقع خرید بلیت و رزرو هتل باید توجه لازم را داشته باشید، زیرا تغییر اعتبار ویزا امکان‌پذیر نیست. برای درخواست ویزای توریستی روسیه، حضور متقاضی الزامی نیست زیرا وقت مصاحبه تعیین نمی‌شود.

 توجه:  در مورد ویزای تجاری، مقررات متفاوت خواهد بود؛ در این مواقع شرایط متفاوت است و حضور متقاضی الزامی است. اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا می‌باشد. فرم را می‌توان از بخش کنسولی سفارت روسیه در تهران تهیه کرد و به همراه مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا ارائه داد. فرم تقاضای ویزا باید در دو نسخه و برای هر یک از مسافران به‌صورت جداگانه تکمیل شود 

انواع ویزای روسیه

 1.  یک‌ماهه تجاری
 2.  یک‌ماهه تجاری فوری
 3.  سه‌ماهه تجاری یک‌بار تردد
 4.  سه‌ماهه تجاری دو بار تردد
 5. ویزای توریستی
 6. ویزای ترانزیت
 7.  یک‌ساله مولتی پل

ویزا می‌تواند به‌صورت Single صادر شود که در این صورت به شما تنها اجازه یک‌بار ورود به آن کشور را می‌دهد. همچنین‌ ویزای شما ممکن است multiple باشد. که به‌این‌ترتیب، شما امکان ورود و خروج متعدد به کشور صادرکننده ویزا را در طی مدت اعتبار ویزا خواهید داشت. پس اگر نیاز به مسافرت بعدی به کشور موردنظر خود را دارید، به خاطر این‌که مجبور نباشید برای سفر بعدی ویزا بگیرید، سعی کنید ویزایی با مدت اعتبار طولانی‌تر و به‌صورت multiple بگیرید.

نکته مهمی که ‌‌باید به آن اشاره کرد، قانون عدم امکان تمدید ویزا برای ویزاهای توریستی و ویزاهای کمتر از ۶ ماه اعتبار است، البته در مواردی خاص مانند مشکلات پزشکی این کار امکان‌پذیر است.

مدارک مور نیاز برای ویزای روسیه 

مدارکی که علاوه بر فرم تقاضای ویزا باید به بخش ویزای کنسولگری روسیه تحویل دهید، عبارت‌اند از:

 1.  شناسنامه ایرانی
 2. یک قطعه عکس زمینه روشن در ابعاد ۴*۶ که کاملاً شبیه به چهره‌ی فعلی متقاضی باشد
 3. اعتبار پاسپورت متقاضی باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ سفر باشد
 4. کپی از صفحات یک تا پنج و  صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید. توجه: برای هرکدام از همراهان در گذرنامه نیز باید یک قطعه عکس، ضمیمه‌ مدارک باشد
 5. بلیت رفت و برگشت قطعی شده‌ی پرواز به روسیه
 6. رزرواسیون قطعی هتل در روسیه برای کل مدت اقامت
 7. چک ضمانت بازگشت؛ به مبلغ ۱۰ میلیون تومان برای هر شخص برای سفر به روسیه الزامی است.

جستجوی ویزا

رزرو بلیط هواپیما در کوتاه‌ترین زمان و با مناسب‌ترین قیمت
رزرو بلیط هواپیما
رزرو هتل‌‌های پنج، چهار، سه ستاره و اقامتگاه‌های بومگردی در سراسر ایران
رزرو هتل