ویزای هند

توضیحات

ویزای توریستی هند به افرادی تعلق می‌گیرد که به‌قصد گردش و بازدید، تقاضای سفر به این کشور را دارند. ویزای توریستی به مسافر اجازهٔ کار در هند یا اقامت بیش از مدت‌زمان اعتبار ویزا را نمی‌دهد. اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا است. این فرم باید در دو نسخه و برای هرکدام از همراهان به‌صورت جداگانه تکمیل و عکس متقاضی نیز به آن الصاق شود.

ویزای توریستی از طریق سفارت هند  در تهران به مدت یکماه صادر می شودو نمیتوان آن را در کشور هند تمدید کرد

رزرواسیون قطعی هتل و بلیط رفت و برگشت  برای مدت اقامت در کشور هند لازم است 
 

سوالات متداول درباره ویزای هند  
ویزای توریستی هند برای افرادی که قصد گردش و بازدید از هند را دارند صادر می شود وبیش از مدت اعتبار ویزا نمیتوان در هند اقامت داشت . 
استفاده از ویزای توریستی جهت مقاصد کاری امکان پذیر نمی باشد و مجوزی برای کار در کشور هند محسوب نمی شود
روادید توریستی هند از چه طریقی صادر می شود ؟
چون جهت تقاضای ویزای  هند ، انگشت‌نگاری و در بعضی موارد مصاحبه انجام می‌گیرد؛ بنابراین حضور متقاضی  ویزا در سفارت الزامی است. برای درخواست روادید هر کشوری،باید  فرم تقاضای روادید تکمیل شود. این فرم باید در دو نسخه و برای هر کدام از همراهان به صورت جداگانه تکمیل و عکس متقاضی نیز به آن الصاق شود. 
توجه: به دلیل تعداد زیاد متقاضیان ویزای هند  در فصل  تابستان و قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است بررسی مدارک و صدور ویزا زمان بیشتری بخواهد. بهتر است برای قطعی‌کردن تاریخ سفر، به این زمان‌ها توجه داشته باشید. 
نکاتی درباره مدارک مورد نیاز ویزا
باید از تمامی مدارک فارسی یک سری کپی تهیه شود. 
اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد. 
در صورتی که اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی ویزا قید  شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک درخواست‌کننده موجود باشد. 
عکس مربوط به درخواست کننده باید رنگی، زمینه سفید، تمام‌رخ، در ابعاد 5*5 ، فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ٣٢ میلی‌متر که کمتر از سه‌ ماه پیش گرفته شده باشد و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد.

مدارک جهت اخذ ویزا

  1.  اصل پاسپورت
  2. دو قطعه عکس 5*5 جدید
  3. کپی صفحه اول و دوم شناسنامه
  4. امضاء مسافر در پاسپورت الزامی است
  5.  فرم تکمیل‌شده مشخصات فردی
  6. در صورت امکان پاسپورت قبلی (در صورت سفر به هند )

 نکات مهم

ویزای توریستی کشور هندوستان از تاریخ صدور دارای اعتبار 3 ماهه است و شما پس از ورود به این کشور 30 روز اجازه اقامت در آن را دارید. ویزای توریستی در هند قابل تمدید نیست. دریافت ویزا توریستی هند حداقل 20 روز کاری به طول می‌انجامد و در موارد خاص این زمان طولانی‌تر نیز می‌شود. توجه فرمائید در هنگام مصاحبه و انگشت‌نگاری در سفارت تمام اطلاعات فرم‌های ارائه‌شده توسط سفارت را به‌طور کامل و دقیق بنویسید و هنگام مصاحبه فقط رزرو هتل و بلیط هواپیما الزامی است.

جستجوی ویزا

رزرو بلیط هواپیما در کوتاه‌ترین زمان و با مناسب‌ترین قیمت
رزرو بلیط هواپیما
رزرو هتل‌‌های پنج، چهار، سه ستاره و اقامتگاه‌های بومگردی در سراسر ایران
رزرو هتل