ویزای عراق

کشور عراق یکی از کشورهای واقع در خاورمیانه و همسایه کشور ایران است که جایگاه ویژه ای میان شیعیان دارد. اخذ ویزای عراق یکی از لازمه های ورود به این کشور است که در ادامه نحوه گرفتن آن را شرح داده ایم. پایتخت کشور عراق، بغداد و دیگر شهرهای آن نظیر نجف و کربلا، از مقاصد مهم سفرهای سیاحتی، زیارتی و تجارتی محسوب می شوند.

انواع ویزای عراق 

رفتن به عراق لازمه داشتن ویزای عراق است، ویزای عراق به دو صورت ویزای گروهی عراق و ویزای عراق به صورت انفرادی صادر میشود. ویزای عراق به صورت انفرادی به این شکل است که ویزا به نام شخص خاص صادر میگردد و آن شخص می تواند بصورت تک نفره وارد این کشور شود. ویزای عراق به صورت گروهی برای شماری از افراد صادر میگردد، البته این را هم بدانید که افرادی که بصورت گروهی اقدام به گرفتن ویزای عراق می کنند، نمی توانند به تنهایی وارد این کشور شوند.

البته کسانی که ویزای عرق  به صورت انفرادی دارند، می توانند به شرط داشتن ویزا برای هر نفر، بصورت گروهی وارد کشور عراق شوند.

ویزای عراق به صورت انفرادی چگونه است وچند مدت اعتبار دارد ؟

ویزای عراق به صورت انفرادی، به این شیوه است که با مشخصات خاص متقاضی صادر می گردد؛ یعنی دارندگان ویزای عراق به صورت انفرادی می توانند به تنهایی و جداگانه وارد کشور عراق شوند.

اعتبار ویزای عراق به صورت انفرادی، سه ماهه است. افرادی که ویزای عراق را دارند می توانند ۱ الی ۳۰ روز در این کشور اقامت داشته باشند. البته مدت زمان اقامت باید ممتد باشد، چرا که ویزای عراق در قالب انفرادی فقط برای یک بار ورود به این کشور صادر میگردد. پس از ورود و خروج به کشور عراق برای یک بار، دیگر مجاز به ورود به این کشور نیستید، حتی اگر مدت زمان ویزای عراق شما یا زمان مجاز اقامت شما در عراق به اتمام نرسیده باشد

مدارک مورد نیاز برای ویزای عراق 

  • گذرنامه ایرانی که باید حداقل ۶ ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.
  • مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه)
  • دو قطعه عکس پرسنلی با پس زمینه سفید

جستجوی ویزا

رزرو بلیط هواپیما در کوتاه‌ترین زمان و با مناسب‌ترین قیمت
رزرو بلیط هواپیما
رزرو هتل‌‌های پنج، چهار، سه ستاره و اقامتگاه‌های بومگردی در سراسر ایران
رزرو هتل